Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék magabiztosabb?

Hogyan lehetnék magabiztosabb?

Figyelt kérdés
Szóval eléggé ilyen antiszociális, bizonytalan, zárkózott ember vagyok. De ilyen kis dolgokban is, pl. hogyha el megyek boltba akkor valamit kérni az eladótól is egy kicsit félek meg ilyenek, meg bemutatkozásnál nagyon félénk vagyok. Meg ha kimegyek, és hallom hogy van valaki a lépcsőházban, akkor inkább megvárom amíg elmegy, és utána megyek ki, és még sok ilyen dolog van. A másik meg, hogy az iskolában is ha tudom mondjuk valamire a választ, akkor is sokszor félek mondani, mert mi van ha nem jó, és akkor leégek vagy ilyenek (ugye én az osztályban az okos gyerekként vagyok számon tartva). Vagy ha kiselőadást kell tartani akkor is így félek. És alapvetően minden ilyen fajta dolognál ilyen vagyok. Tudom, hogy ezek nagyon kis hülyeségek, és ezért szeretnék változtatni rajtuk, mert ezek a tulajdonságok nagyban akadályozhatnak majd az életben. Tehát hogyan lehetnék magabiztosabb? Mit csináljak, hogy leküzdhessem ezeket?

2021. febr. 6. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Önbizalomhiányodat kell lecsökkenteni, plusz hinned kell magadban.
2021. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen kisgyerekkori hatások vezetett önismerettel, pszichoterápiával kezelhetők. Ha még csak iskolás vagy, szerencséd van, mert ha most elkezded, akkor felnőttkorodra vissza is kaphatod az önértékelésed, önrendelkezésed. Ha nem kezded el, akkor ezek csak nőnek majd és egyre több életvezetési gondot okoznak.
2021. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha engem írtál volna körül. :D Am hány éves vagy?
2021. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezeket úgy tudod legyőzni, ha szembe nézel velük. Közhely, de igaz. Ha félsz kiselőadást tartani, akkor csinálj minél többször.

Akkor is kérdezz meg egy eladót, hogy mi hol van, ha amúgy tudod a helyét. A lényeg, hogy gyakorold az ilyen szituációkat. Ha van valaki a lépcsőházban, akkor márpedig menj ki!!! Köszönj hangosan és ennyi mész tovább az utadon.

A suliban is bátran jelentkezz, ha tudod a választ. Ha hülyeséget mondasz az sem baj, a tanár csak arra fog emlékezni, hogy aktív voltál, a többiek pedig elfelejtik úgyis.


Tini koromban pont ilyen voltam én is, aztán rájöttem, hogy változtatni akarok és szép sorjában szembe néztem a félelmeimmel és ma már a 10 évvel ezelőtti énemhez képest magabiztosabb vagyok, kezdeményezőbb.

2021. febr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem mindaz, amit leírtál a legtöbb tinire jellemző.

#2-essel nem tudok egyet érteni... ezek apróságok, nem kell egyből pszichoterápiára rohanni. Egy kis odafigyeléssel te magad is tudsz változtatni, az előttem szóló le is írta hogyan... gyakorolj, gyakorolj és gyakorolj még többet. El kell hitetned magaddal, hogy annak sincs negatív következménye ha esetleg hibázol, de ahhoz, hogy ezt megérts lehetséges, hogy egy párszor számodra kellemetlen szituációkba kell kerülnöd, hogy megérts, hogy nincs mitől félned.

2021. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!