Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak a negatív dolgokat...

Miért csak a negatív dolgokat tudom elhinni?

Figyelt kérdés

Például ha megdícsérnek hogy csinosan vagyok felöltözve, akkor az nagyon rosszul esik. Én úgy érzem/látom hogy csak és kizárólag illemből mondják és nem gondolják úgy.

Viszont ha valaki megjegyzi hogy szarul nézek ki, akkor az sokkal jobban esik, mivel akkor nem hazudnak...



2021. febr. 6. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Igen, a bókok nagyrésze valóban csak illem. Gondolom te is látod, hogy nem vagy túl szép, ezért esik rosszul.
2021. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 alletta ***** válasza:
100%
Általában mindenkit jó érzéssel tölt el, ha megdicsérik. ha neked így kerek az életed, akkor érezz így. gondolkozz el, nincs-e önértékelési problémád, és még azon, hogy miért vagy ennyire bizalmatlan az emberekkel.
2021. febr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Kicsit rendet kellene tenni a fejedben. Ha én valakire azt mondom, hogy jól néz ki, akkor azt nem szánalomból mondom, hanem azért, mert tényleg így van. Ha úgy gondolom, hogy nem jól néz ki, akkor inkább fel sem hozom.
2021. febr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez a gyerekkorból fakad, nem adtak olyan visszajelzéseket kiskorodban, amitől értékesnek, jónak érezhetted volna magad vagy nem figyeltek oda a szükségleteidre. Főleg az érzelmi elhanyagolásnak vannak olyan tünetei felnőttkorban, hogy lehet az ember világraszóló szépség vagy tehetség, a pozitív visszajelzések abszolút le fognak peregni róla, mert hiányzik az alap. Ha egyenesen a durva kritikáktól érzed jól magad, az még arra is utalhat, hogy a családod nem foglalkozott veled, csak akkor, ha valami hibát vétettél, így kisgyerekként levonhattál egy olyan öntudatlan következtetést, hogy a kritikák jelentik a szeretetet és törődést. Vannak szülők, akik evidensnek veszik, hogy a gyerek mindent jól csinál, tehát azt nem kell neki visszajelezni és nekik csak a rendreutasításból áll a "nevelés".

De a pszichoterápia nagyon sokat segít azzal, hogy feltárja előtted, hogy hol sérült az önértékelésed gyerekkorodban, a mai érzéseid, reakcióid hol gyökereznek és valahogy ezek ezáltal kijavulnak. Csak ez egy eleinte sok fájdalommal jár, mert átéled azokat az igazságtalanságokat, amik ártatlan kisgyerekként értek, úgyhogy ehhez kell bátorság és elszántság, hogy az ember keressen egy pszichológust, aki segít neki feltárni ezeket a mozgatórugókat. Mondjuk szerintem megéri. Én is nagyon durván hárítottam évtizedekig az elismeréseket, dicséreteket, még a segítséget is, mert hol lennék már én valaki egyáltalán arra, hogy segítsenek. Ez mára - sok önismereti melóval mögöttem - megváltozott.

2021. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!