Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Abból hogy jó ember vagyok,...

Abból hogy jó ember vagyok, sosem származott semmi előnyöm, kihasználtak, belém tapostak, kinevettek, sosem becsülik meg az embert?

Figyelt kérdés
Csak szeretetre, és megbecsülésre vágyom, sosem kapom meg, csak negatív tapasztalatok jönnek. Azt látom, aki szemét ember, azok a sikeresek, boldogok. Hogyan lehet elérni akkor szeretetet és megbecsülést, ha a jóság nem jó? Milyen fura világ ez?

2021. febr. 6. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Magadba "rakd" a sok jót:) Építsd magad, és aki lekezelő veled vagy flegma, légy te is olyan vele. Csak a jóval legyél jó:)
2021. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha csak azért voltál / lennél "jó" ember, mert előnyöket szeretnél, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz, mert ez nem erről szól.
2021. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azzal legyél jó aki megérdemli és kész.Ha látod hogy vki kihasznál akkor rázd le mert erre kellesz neki mindegy barátság vagy párkapcsolat.Ne engedd hogy manipuláljanak és hülyének nézzenek legyen szó bárkiről.Állj ki magadért és az igazadért mert akkor kapsz csak megbecsülést nem csak másoktól hanem saját magadtól is ami a legfontosabb
2021. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
2# Már megtörtént a történet. Miért akart/ akarna előnyöket, ha a jóság sokkal többet ér?
2021. febr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nekem is ez volt a baj, de végül sikerült. Akik kedvesek voltak velem azokkal én is kedves voltam. Akik csak kihasználtak és becsaptak. Ilyenkor tűröm és tűröm amíg abba nem hagyják. Végül barátok lettünk. Ezért fura. Továbbá is csesztet, de visszatudnál vágni úgy, hogy ne legyek gonosz. A másik dolog még az, hogy nem hagyom, hogy a sült galamb a számba repüljön:)
2021. febr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy előnyöket szeretne, csak hogy emberszámba vegyék. Tényleg ez a tapasztalat. Ha jó vagy, eltaposnak, megvetnek, esetleg sokan kamunak tartanak és azt hiszik gonosz vagy.. Azt hiszik az ilyen ember kétszínű. Meg, hogy nincs önbecsülése és akkor már bármit meg lehet vele tenni.
2021. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez így igaz, honnan tudod? Sokszor néztek kétszínűnek, kamunak, gonosznak, félreértenek, de miért?? Honnan tudod ezt? Igazad van abban is hogy szeretném ha emberszámba vennének, sokszor levegőnek vagyok nézve, és nem értem!
2021. febr. 6. 18:32
 8/12 anonim ***** válasza:
Fordított ez a világ.
2021. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne legyél mindenkivel rendes.Például mondj gyakrabban határozottan nemet,ne segíts mindig.Ha magadba nézel egy adott szituációnál,tudni fogod,hogy mikor érdemes valóban segíteni.Ne dőlj be a külső nyomásnak,hallgass a belső megérzésedre! A nemet mondás és a szeretet bizonyos esetekben teljesen jól megférnek egymás mellett.Sőt néha még keményebb dolgok is.Ha valaki mindig csak kihasználja a másikat,és röhögve pöffeszkedik a maga kis foteljában,akkor mit tanul az életből? A nehézség persze abban van,hogy valószínűleg arra neveltek,ha valaki negatívan reagál a nemet mondásodra,akkor te rossz ember vagy.
2021. febr. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Onnan tudom, hogy ezt tapasztaltam világéletemben, és mindig a szokásos scenario szokott lezajlani, nincs már új a nap alatt... :/ Lehet taktikázni, de tapasztalat, ha egy ilyen ember visszavesz és elkezd határokat húzni és nemet mondogatni, akkor beképzeltség miatt támadják. Lehet ez egy átok, már gondoltam rá. :D
2021. febr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!