Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel magyarázhatók az alábbi...

Mivel magyarázhatók az alábbi viselkedés: sok ember elvárja az őszinteségedet, de ha kifejezed a véleményed, megsértődik?

Figyelt kérdés
És az minek tudható be, hogy sok ember magát tökéletesnek véli, de másban még a legapróbb hibát is felfedezi, továbbá szeret ítélkezni?

2021. febr. 8. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Mert sok a nagyokos azért🤣🤣Egyetértek veled.Tényleg sok ilyen ember van dehát ez van
2021. febr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2021. febr. 8. 17:37
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokan azt hiszik, őszinteség=bunkózás. Tehát pl. egyik rokonom is leoltja a testvérét, hogy kövér. Hát de ő őszinte volt. Fenéket, csak bunkó. És általában az ilyen magukat nagyon őszintének gondoló bunkók sértődnek meg a legjobban, ha valaki őket kritizálja.

Tessék őszinte voltam.

2021. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ebben is van valami. Én igyekszem a tapintatosságra törekedni, hiszen nem szeretek senkit sem vérig sérteni. Ha valami problémám is van, négyszemközt beszélek az illetővel, nem pedig úgy, hogy boldog-boldogtalan hallja.
2021. febr. 8. 17:41
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert őszintének lenni távolról sem egyenlő a bunkósággal.

Ahogy #3 is mondja. Sokan ki sem látnak a bunkóságtól, és még el vannak szállva maguktól, hogy de hát csak őszinte volt. Nem. Még ha valami alapjaiban véve igaz is, azt is lehet értelmes ember módjára közölni, meg lehet úgy is, mint egy primitív barom. Arról nem is beszélve, hogy nem kell mániákusan mindent odamondani a másiknak. (Ami persze rendszerint ezeknek a nagy "őszinte" arcoknak csak a negatívumok esetén megy, éérdekes módon a jó dolgokat nem szeretik ilyen fene nagy hévvel kihangsúlyozni.)

Csak egy példa. Mondjuk a legjobb lány barátom új frizurát csinált magának, és kikéri róla a véleményemet. Tegyük fel, hogy nekem nem igazán tetszik a frizurája. Mit válaszolhatok?

1. "Nem rossz, nekem ugyan nem az esetem, de a te stílusodhoz jól passzol, és sokaknak ez tetszik".

2. "Ez sem rossz, de nekem az előző jobban tetszett".

3. "Nem tetszik".

4. "Ez egyszerűen ocsmány".

5. "Hogy jutott eszedbe ennyire béna frizurát csinálni? Úgy nézel ki, mint egy rakás sz..r".

Mind az öt válaszban kifejezésre kerül, hogy nem tetszik. Ennek ellenére van, amelyik egy teljesen elfogadható, és kulturált véleményt fogalmaz meg, és van olyan, ami egyszerűen tahóság. És mily érdekes, minden bizonnyal nem a legtahóbb vélemény a legőszintébb és legreálisabb. Sőt.. Akár válaszolhattam volna azt is, hogy "Pont ilyen frizura az esete annak a srárnak, akiért annyira odáig vagy". (Persze, ha tudom, hogy ez így van.) Ez a vélemény is igaz volt, őszinte véleményt fogalmaztam meg, nem hazudtam benne, és mégsem voltam sem sértő, sem bunkó.

Sőt, tegyük hozzá, hogy gyakran az ilyen magukat nagyon "őszintének" gondoló bunkók véleménye nem is őszinte. Egyszerűen csak fröcsög belőlük a rosszindulat, és gondolkodás nélkül belekötnek mindenbe, az őszinteség ideológiája mögé bújva.

2021. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Remekül megfogalmaztad, szívemből szóltál! Ment a zöld kéz. :)


Az biztos, én is észrevettem már, hogy a magukat őszintének gondoló emberek sokszor nagyon rosszindulatúan vagy tudálékosan tudnak viselkedni, amitől lábrázást kapok.. Ahogyan más, jóérzésű emberek is..

2021. febr. 8. 17:56
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert nehéz szembesülni a sok xarral, amit egy kívülálló hamarabb meglát, mint "én", aki benne él.
2021. febr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Ez is igaz.
2021. febr. 8. 19:09
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is rühellem, amikor a tapló, tajparasztként beszélő ember azzal menti magát, hogy ő csak őszinte. Nem, az őszinteség az nem ezt jelenti. Én őszinte ember igyekszek lenni, és nem osztogatok kéretlen tanácsokat, nem turkálok a másik életében és ha valaki kikéri egy ruháról / frizuráról a véleményem, akkor ha nekem az nem is tetszik, nem ocsmány szavakkal és úgy fogom magam kifejezni, hogy a másiknak az életkedve is elmenjen. Egyébként láttam én olyan "őszinte" embert, aki ok nélkül bunkózott, szólt be a külsődre, de ha ezt te tetted volna vele viszonzásként, az már akkor világvége és hogy merészeled. Én azt mondom, amilyen az adjon Isten... Aki ok nélkül bunkózik velem, és nem áll le felszólításra sem, annak hatszorosan adom vissza. Sajnos kijutott pár magát őszintének álcázó bunkó az életemben.
2021. febr. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A másokban való hibakeresés ilyenkor egosimogatáskent működik. Kb úgy, hogy "azt se csinalta meg rendesen, na akkor ő se jobb nálam".

Plusz kívülről is hasonlót varna, csak nem szamít arra, hogy az őszinteség nem erről szól.

2021. febr. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!