Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A véleményetekre lennék...

A véleményetekre lennék kíváncsi! lentebb kifejtem teljesen. ??

Figyelt kérdés

A sztorit kezdem az elejéről, mert fontosak a háttérinformációk.


17 éves koromban - bár azelőtt is de ekkor már komolyabban - elkezdtem foglalkozni wordpresses weboldalak készítésével és onlinemarketinggel (kivitelezés). Eleinte tanulgattam, szakértőknek és guruknak a videóiból, fizettem azért, hogy többet tudjak. Gyakoroltam, fejlesztettem magam. Rengeteg sok mindenről kellett lemondani, hogy sikeresek legyenek az eredményeim amelyeket elvártam akkor magamtól.


Az 1 év tanulással eltöltött időmet elkezdtem kamatoztatni 18 évesen mikor KATA-s egyéni vállalkozást tudtam létrehozni. Szereztem klienseket (ügyfél) és lett bevételem. Most tartok ott, hogy a 8. hónap telt el a KATA megalapítása óta és 2,7-2,8 millió forintot sikerült eddig profitálnom.


NEM emeltem meg az életszínvonalamat, ugyanúgy diák vagyok, ugyanúgy állami suliba járok, ugyanúgy menzán eszek (pontosítva ettem, vírus miatt ugye nincs suli) és ugyanúgy átlagos maradtam mint az előtt. SEMMIVEL se változtattam. Szóval külsőleg semmi se változott, legfeljebb annyi, hogy nagyon kevés szociális eseményen vettem részt és antiszoc.-nak tűntem.

Nyilvánvalóan a szüleim tudják az egészet és támogattak is. Pár közeli sulis barátomnak is elmeséltem összegek nélkül és ők is támogattak eddig.


Nemrég vettem egy drágább laptopot ami a MUNKÁMHOZ kell és nem szórakoztatási/luxus cikként vásároltam. Nem dicsekedtem el vele sehol se.


És itt jön a szaftos része az egésznek..


Projektmunka volt a suliban és összegyűltünk 7-en egy barátomnál és észrevették, hogy új laptomon van. Valaki iszonyatosan POFÁTLAN módon megnézte az árát és szétkürtölte ott azonnal helyben.

Nem is akarom mondani, hogy milyen szövegek jöttek.. "anyuci apuci?" "rád szakadt a bank" stb. Jószívvel, semmi menőzéssel elmondtam, miért vettem és miből.


Majd jött a szívenütő válasz "pff, szerencséd volt". Érted szerencsém volt, mert sok mindenről lemondtam és képeztem magam a szabadidőmben :DDD Ezt elnéztem még, megértettem őket. De, hogy elkezdtek turkálni meg kérdezgetni az anyagi dolgaimban az vmi über pofátlan dolog. Mindezt úgy, hogy nem változtam meg, nem kezeltem másképp semmit.

Majd mindenki hirtelen nagyon jóba lett velem és mindennap kerestek (úgy, hogy amúgy heti 2x-3x beszélünk). Még az egyetlen egy legjobbnak vélt barátom is a pénzt látta bennem. És ez a 7 emberen túl is jutott.. pedig megkértem nagyon szépen őket, hogy maradjon köztünk. Nem akarom, hogy másképp tekintsenek rám. De nem így történt..


Egy lány az osztályból akivel 3év alatt összesen 1 órát se beszéltem konkrétan rámírt és a második mondata az volt, hogy szívesen találkozna velem.


Részemről annyi a sztori, hogy felfüggesztettem a facebookomat 1 hónapra, hogy ülljön az egész, hátha elfelejtik. És akiről azt hittem, hogy a legjobb barátom ő is megváltozott és elvárta, hogy vegyek neki meg vmit.. "mert a barátom" és picit magam alatt vagyok, hogy most senkim sincs.. De tudom, hogy ez nem tartós, vírus után igazi emberekkel tudok ismerkedni, akik nem a pénzt látják bennem.


Bocsi ha hosszúra sikeredett, légyszíves mondjátok el a véleményeteket. Anonim módon van így felmertem itt tenni kérdésként.


Ha valakinek kell még háttérinfó a véleményéhez az kérdezzen nyugodtan, fontos a véleményetek, szeretnék egy külső ember által látott képet látni.



2021. febr. 9. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Utálom használni ezt a szót, meg sok ember a saját önhittségét, és egóját akarja ezzel palástolni, de itt tényleg arról lehet szó, hogy egyszerűen irigyek, nem látnak a dolgok mögé. Ennyi. Szerintem nem érdemes nagyon a lelkedre venni. Te valószínűleg jól csinálod amit csinálsz.
2021. febr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy csalódott vagy. Az emberek azt nem látják, amikor valaki áldozatokat hoz és keményen, kitartóan dolgozik csak az eredményt.

Amikor építkeztem és keményen dolgoztam, valamint még keményebben spóroltam, azt az emberek nem látták, nem akarták látni, csak a kész házat a kész eredményt.

Abszolút megértem, hogy új barátokat akarsz keresni.

2021. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a tapasztalatom. Én picit később kezdtem el az ilyesfajta vállalkozást, szerencsére én már kiszakadtam az iskolai környezetből. Sajnos sokan nem tudják, hogy mennyire jövedelmező tud lenni egy internetes vállalkozás. Én főleg amerikai és kínai megrendelőkkel működök együtt, ahol nyilván egy-egy szolgáltatásért többszörös árat fizetnek, mint itt Közép-Európában. Nem kell meglepődni, hogy ha a profit is ilyen mértékű lesz.


Az a lényeg, hogy ne foglalkozz az irigy emberekkel, mert azok mindig lesznek. Ha valami baromságot vágnak a fejedhez, csak dobj egy mosolyt, nem kell megmagyaráznod, hogy miből szerezted a pénzed. Ők sosem fogják elérni azt, amit te. Gratulálok az eddigi sikereidhez, remélhetőleg csak dőlni fog a lé. :)

2021. febr. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki kellene szűrni a frissen megjelent "rajongói táborból", hogy kik azok, akik azért érdeklődnek, mert szeretnék a példádat követni és kik azok (pl."legjobb barátod") akik le akarnak nyúlni és kihasználni.

Én a helyedben minden újsütetű figurát ignorálnék, a "legjobb barátot" is. Megtartanám ezekkel az udvarias, de 3 lépés viszonyt, mindenki elballaghat oda, ahonnan jött, ezekre neked semmi szükséged!

...és valóban előbb-utóbb jön az igazi élet, de ott már óvatosabban az infókkal, hogy ne keverjenek be az anyagiak.

2021. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen ez a hirnév. Ezt meg kell tanulni kezelni. Lassan ki fognak szelektálódni az életedből ezek az emberek és maradnak azok, akikre tényleg számithatsz.
2021. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Az az igazság, hogy megértelek 100%-ban.

Ne foglalkozz az ilyenekkel, ha jól gondolom akkor 11.-be járhatsz. 1 éved van ezt bír ki velük. Koptasd le őket. Vannak emberek - akikből lehetnek barátok is - az iskolán kívül.


Tiszteletre méltó, hogy ember maradtál annak ellenére is, hogy lenne mire nagyzolnod. De ezek alapján te értelmesebb vagy. Sok sikert kívánok! És még 100x ennyit! Hajrá!

2021. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Aki ilyen megjegyzéseket tesz, irigy rád és/ vagy magából indul ki, pláne az "anyuci, apuci" részt nézve. Nehéz eleinte, de jobb, ha az ilyent figyelmen kívül hagyod. Majd el fognak jönni azok az emberek, akik magadért fognak téged szeretni, nem pedig a pénztárcádért, cuccaidért.

Le a kalappal az eddig elértekkel és előtted! További sok sikert és ezeknek a sokszorosát kívánom!

2021. febr. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Komoly barátok lehetnek, ha igy vették/reagálták le a dolgot. Ha tervezel velük a jövőben valamit, szerintem hagyd a fszba! Én legalábbis ezt tenném, bár én sz@rok ezekre a dolgokra.

Ha egy barátom sikeres (lenne), akkor én örülnék neki. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem lennék irigy. De mindenkiben van valamennyi egészséges irigység, ami segithet úgymond továbbfejlődnünk. Mert ösztönöz minket, hogyha neki ment, akkor nekem is banyek!

Szóval szerintem ebben nincs semmi rossz, folytasd amit csinálsz! Ha értelmes emberekkel beszélsz erről, akkor szerintem ők megértik és támogatnak. Vagy legalábbis elfogadják.

2021. febr. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem te kellesz nekik, hanem a sikereid és a pénzed... Játszd el, hogy elbuktad a pénzed… hidd el olyan gyorsan lekopnak, hogy csak na..

Amúgy meg ne mond el az anyagi helyzeted senkinek!

2021. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta javult a helyzet. Megismerkedtem másokkal, köztük 1 hozzám hasonló - vállalkozó kedvű - emberrel.
2021. márc. 30. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!