Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismered ezt a social experimen...

Ismered ezt a social experimentet?

Figyelt kérdés
Láttam néhány éve egy cikket, aminek lényege az volt, hogy egy lány (talán?) Instagram oldalára olyan képeket töltöttek fel, hogy mindegyiken valamilyen alkoholos ital van a kezében. A kérdés az volt, hogy vajon az emberek észreveszik-e hogy alkohol gondjai vannak. Valaki be tudná nekem linkelni?

2021. febr. 11. 05:53
 1/5 Mojjo ***** válasza:
80%

Ez mondjuk semmilyen módon nem jelenti azt, hogy alkohol problémái lennének. Lehet csak így szeret fotózkodni, pózol vele, aztán egy kortyot sem iszik. Az is lehet, hogy csak kissé illuminált állapotban hajlandó fotózkodni, mert amúgy nem szeret - aztán kéthetente egyszer iszik, de akkor kattanhat csak a gép. Meg lehet bármi.

Szóval ez a "social experiment" valójában egy psychological experiment, arról, hogy valaki milyen következtetést von le bizonyos dolgokból, a saját beállítódásának, múltjának, élettapasztalatainak függvényében. És a kiötlői önmagukról állították ki az eredményt, tudtukon kívül.

2021. febr. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez így van. De a link még mindig nincs meg.
2021. febr. 11. 08:13
 3/5 anonim válasza:

Mondjuk szerintem nem lenne szabad az instagramos hülyegyerek posztolását social experimentnek nevezni.

Te meg foglalkozhatnál valami értelmesebb dologgal helyette.

2021. febr. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen ismerem, de szerintem valahol hulyeseg volt.

Mert a kepek 80%-an csak a hatterben pl. asztalon elrejtett borospohar volt (egy szelfi mogott pl.).

Na mar most en nem tudom, ki az, aki minden egyes ember kepenek a hatteret millimeterrol millimeterre megfigyeli.. innentol kezdve nem igazan ertem, hulyeseg volt az egesz.

A masik meg, hogy aki alkoholista, arrol valoszinuleg lerí, hogy problemaja van, nem kell egez kulon piaval pozolni...

2021. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem, igen. Mondjuk kísérletnek nem mondanám.


[link]

2021. febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!