Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobb világ volt, amikor nem...

Jobb világ volt, amikor nem volt még ennyire fejlett a technika?

Figyelt kérdés
Ne ilyen őskorra gondoljatok, 60as,70es, 80as, 90es évek.

2021. febr. 12. 16:33
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
38 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Annyiban jobb világ volt, hogy nem volt internet, és jóval többet találkoztak egymással az emberek, eleve jobban kimozdultak a 4 fal közül.
2021. febr. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

Nem. Kommunizmus volt Magyarországon, a keleti blokk rabszolgái voltak az emberek. Ha máshogy gondolkodtál, bevitt az ÁVH és ha nem dumáltál, a körmeidtől elbúcsúzhattál vagy Szibériába küldtek robotolni. Minimálbérért dolgozott mindenki, jó biorobot melóval a gyárban.

Nyugaton nem sok minden változott, csak fejlettebb a technológia, aminek nagyon sok pozitív hatása van. 2021 sokkal jobb, mint a 60-as évek.

2021. febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A 80-90-es évek biztos, h jobb volt. Az emberek kedvesebbek, nyugodtabbak voltak. Nem volt ennyi rosszindulat, áskálódás. Ahogy írták is, a net hiánya miatt személyes találkozók voltak, házibulik, stb, a randira el kellett menni, nem a telót nyomogattad. Volt kultúra, programok, közösségek, most semmi nincs, csak a bezárkózás, netezés, fszom koronavírus.
2021. febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én sokáig úgy gondoltam, hogy igen, bár én nagyrészt a zene miatt, meg ugye, hogy az emberek élőben élik az életüket, nem virtuálisan.


Viszont fejlődött az orvostudomány (még sok más is, de ez egy szemléletes példa) tehát sokkal könnyebb, gyorsabb, biztonságosabb egy-egy kezelés, nagyobb az esély a sikerre. A tudomány többi területén is volt nagy fejlődés, amiket nem lehet elhanyagolni.


Ha a technikára úgy gondolsz, hogy nem magánemberek használják, akkor jó, hogy fejlődtünk.


Ha úgy érted, hogy, mint magánember által használt internet például, akkor én azt mondanám elsőre, hogy szebb lenne az élet, ha kevesebbet használnánk, vagy egyáltalán nem. Viszont be kell látni, hogy hatalmas segítség tanulás, információgyűjtés, szórakozás szempontjából, főleg ebben az időszakban. Igen, szuper lenne, ha az emberek el tudnák foglalni magukat máshogy, talán hasznosabban, egészségesebben. De erre mindenkinek van lehetősége.


Igen, tök vonzó az említett korszak, lehettem volna hippi, hallgathattak volna bakelitlemezt, láthattam volna élőben egy csomó olyan zenészt, aki már nem él, lehetne levelezőtársam, akinek a levele 1 hetet késik

De egyrészt ne felejtsük el, hogy hippi ma is lehetnék, ha annyira akarnék, vehetek bakelitlemezt, bár a halott zenészeket nem hallgatom már élőben, de vannak újak, akiket meg ők nem hallottak. Levelező társam most is lehet. Másrészt akkor itt kommunizmus volt, nehezen lehetett utazni, hidegháború stb. Szóval ha mindent összevetünk, a lehetőség adott, hogy olyan világot építs magad köré, ami akkor volt, minden előnyét élvezheted (a halott sztárok kivételével), tehát nem mondanám, hogy jobb volt.

(Most gondolom eltekintünk a koronavírustól, mert ha nem, technika hiányában olyan életünk lenne, amire nem biztos, hogy kíváncsi lennék)

2021. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
A mostani helyzetnél jobb volt. Ha minden visszaáll, és beindul a rendes élet, akkor az viszont jobb lesz.
2021. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De ez csak általánosságban van így. Nyilván akkor is voltak, akiknek rosszabb volt.
2021. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Megvan mindennek az előnye és a hátránya. Igenis megvannak az előnyei a technikai fejlődésnek. Pl. vészhelyzetben sokkal hamarabb lehet embereket értesíteni, mindenki számára elérhető egy csomó ismeretanyag és tudás - nemcsak a szerencsések privilégiuma... meg lehet tanulni netről autót, számítógépet összerakni; szexuális felvilágosítást kapni, ha anyu-apu tojt bele magasról; rengeteg tanulmányhoz, vitaműsorhoz, szakkönyvhöz, politikai hírekhez hozzá lehet férni, és nemcsak egy oldalról kapom az okosságot, ha egyáltalán. Az élet is sokkal kényelmesebb lett - ez persze át tud fordulni hátrányba is, ha az ember nagyon ráutalja magát. De én pl. örültem annak, hogy nem kellett bebattyognom fizikailag a könyvtárba és órákat ott töltenem minden egyes beadandómhoz, szakvizsgámhoz, hanem könyvtárból tudtam letölteni dolgokat meg Google Bookson is találta, egy csomó hasznos anyagot. Az is tök hasznos, hogy pl. nyomon tudom követni, hogy a kedvenc zenekarom épp hol koncertezik, milyen programok vannak a környéken, sokkal több kulturális anyag is fent van a neten, könyvek is pl.

Könnyebben tudnak kapcsolatot tartani olyan ismerősök, rokonok, akik messze élnek egymástól... ha vki pl. egy Wekerle-telep szintűen bonyolult "alaprajzú" helyre megy látogatóba, kevesebb eséllyel téved el (mesélték ott idegenvezetésen, hogy '80-as, '90-es években simán köröztek rokon 3-4 órákat ott, mert eltévedtek). De az is hasznos, hogyha a kölök vmiért nem ugyanabban az országban él, mint a szülő, azért be tudja mutatni az unokát Skype-on.


Persze van mindennek hátránya.

- lenyomozhatóság, a magánélet egyre nagyobb hiánya; 20x meg kell gondolni, mit hol osztunk meg, mit írunk, mit mondunk, mert nagyon könnyen felhasználható ellenünk

- függőség; az, hogy sok ember már élő kapcsolatok létesítésére nem alkalmas; órákat elb... az életéből facebookon, instán, neten

- durván eltorzított testkép, szépségkép a fiataloknak, mesterségesen és csalással felturbózott elvárások... mert az instán minden szép és jó; a kisfaluban élő emberke is látja, hogy jaj, létezik a Katikánál / Józsikánál sokkal jobb, szebb, gazdagabb nő/férfi is, akkor nekem nem kell a jó, ha van tökéletes is... amit általában filterekkel, kamuzásokkal érnek el

2021. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7


Ez a tökéletes válasz.

2021. febr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tényleg gyorsabb információhoz jutni netről, meg könnyebb a kapcsolattartás.

De komoly szociális problémákat okozhat a túl sok számítógépezés. És az egészségnek sem tesz jót.

2021. febr. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem. De nem a technika miatt.
2021. febr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!