Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az informatikusok miért...

Az informatikusok miért annyira lekezelőek sokszor fórumon, vagy telefonon?

Figyelt kérdés

Azért csak fórumon, meg telefonon, mert érdekes módon a cégünk informatikusa is személyesen nagyon normális, illetve gyanítom, hogy élőben már nem mer lekezelő lenni.


Fórumokon dettó. Kb. 70%-uk bunkó, lekezelő. Komolyan nem értem, ez miért van.



2021. febr. 12. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Infó szakos vagyok, de aláírom.
2021. febr. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Mert kevesen értenek az informatikához, emiatt istenkirálynak képzelik magukat, így jogot formálnak rá, hogy lekezelőek legyenek.
2021. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

1. Szemtől szembe senki nem akkora jampi, mint telefonon meg chatben, fórumon, telefonon.

2. Megrészegülnek attól a hatalomtól, hogy sokaknál jobban értenek a számítástechnikához.

3. Sok nagyon hülye ügyfelük van... és vannak olyan infósok, rendszergazdák, akik nem képesek őket maguk mögött hagyni, és hajlamosak minden őket megkereső embert úgy kezelni, hogy "na ez is agyhalott lesz, az biztos, és szerencsém van, ha mellé nem bunkó", és már "megelőlegezni" az őket megkeresőnek, hogy hülyék.


Nálunk az IT Crowdból szállóige a "Have you tried tried turning it off and on again?" az irodában, mert ha nem személyesen vannak ott az IT-sek, és vmi probléma van, mindig ezzel kezdik, akármit mondunk. És kb. sosem old meg semmit.

2021. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 moozygoo ***** válasza:
100%
Régen én is ezt hittem, aztán nézegettem más szakmák fórumait, facebook csoportjait, és azt látom hogy ez egy szakmától független emberi tulajdonság sajnos.
2021. febr. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
14%
Ez minden szakmában jelen van. Másrészt ha a sokadik hülye ügyféllel van valakinek dolga, abból előjöhet ez a lekezelő stílus, ha nem tudja elég jól kezelni az embereket.
2021. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

4/5


elhiszem, de nekem pl. a pc fórummal van a legrosszabb tapasztalatom. Még ha segítenek is, olyan lekezelően arrogánsan teszik, hogy hihetetlen.


nem tudom, mi értelme ilyen beképzelth_lyegyerek-stílusban nyomni, főleg hogy (ahogy írtam) személyesen még nem akadtam össze olyannal, aki meg merte lekezelő lett volna.

2021. febr. 26. 15:34
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Megnyugtatlak, szemelyesen is eleg lekezelo, vagyok. Egyebbkent utaljuk a tulzottan magabiztos hulye amatoroket. Olyan mintha egy 40 eve sebeszkent dolgozo foorvosnak valaki, aki egy ragtapaszt sem tud jol folrakni, magabiztosan muteti eljarasokrol dumalna. Ezt feszultseget fluszraltsagot valahogy kezelni kell.
2021. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

7/7


nehezen tudom elhinni. aki az életben mindig lekezelő, az előbb-utóbb kap egy marha nagy pofont (nem tőlem).


maga hulye amatőrök?:) én biztos nem ez a típus vagyok, és sztem a többség sem.

A pc fórumon pl. teljesen normálisan kérnek tanácsot, mégis ok nélkül bunkók velük.

2021. febr. 26. 15:57
 9/17 A kérdező kommentje:

ja meg mint mondtam, velem egyszer voltak személyesen bunkók, pedig nem vagyok nagydarab, csak izmos.

épp ma voltam pc boltban, ott is full normális volt tag, aztán persze lehet, hogy a 60 éves mamikákkal bunkóskodik ő is :D

2021. febr. 26. 16:01
 10/17 anonim ***** válasza:
63%
Neveletlenség/primitívség - hazai kórtünet diplomás körökben is már sajnos. Személyesen magam a jelenséget nem tapasztaltam, infós fórumokat meg nem olvasok.
2021. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!