Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok továbblépni a múltamon ? Mindig visszarévedek, nosztalgiázok, nem tudok szabadulni tőle.

Figyelt kérdés

Gyakran felelevenedik a gyerekkorom, amikor még minden olyan könnyű, meg egyszerű volt, és tökre boldog voltam.


Sokkal jobban éreztem magam akkor, a gyerekkori barátaimmal egy csomót beszélgettünk, hülyéskedtünk, sok közös programunk volt, sok élmény.


Már felnőttem, az összes barátomat elveszítettem. Szülőktől elhidegültem, már nem lelkesít szinte semmi, hideg lettem és merev.


Nem tudok semminek se örülni. Valahogy gyerekként olyan szabad voltam. Kirándulások, táborok is voltak. Minden olyan örömteli volt. Esküszöm, utólag még a gimnázium is nagyon hiányzik, visszasírom.


És most mindennek vége, nem találom a helyemet a világban. Nem tudom, kicsoda vagyok, mik a céljaim. Egyedül vagyok, nincsen senkim. Nincs jövőm.


Egyedül csak a múltba és a múlt emlékeibe kapaszkodom és vissza szeretnék menni a múltba, de tudom, hogy nem lehet. Teljesen kikészülök, beleőrülök ebbe...



2021. febr. 12. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Pszichológus segítene.
2021. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azon kapom magam, hogy egy csomószor sétálgatok múltbeli helyszíneken. A minap például a régi óvodához mentem el és azon filóztam, milyen jó lenne újra felmászni a mászókán, hintázni stb...


Vagy a gimimhez is többször ellátogattam, vagy a gyerekkori lakóhelyemre.


Félek teljesem bele fogok ebbe őrülni. Mert igaz felnövök, tetszik vagy sem, de olyan érzésem van, mintha a tudatom tudatosan tiltakozna ez ellen.


Próbálom elengedni a múltat, de mindig előjönnek a szép emlékek-igaz a rosszak is- és nem engednek el.

2021. febr. 12. 20:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szereted a munkádat?
2021. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3: Jelenleg nincs állandó munkám,csak alkalmi.
2021. febr. 12. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jelened és nincs jövőképed, ezért az egyetlen dologba kapaszkodsz, ami pozitív gondolatokat és erőt ad: a múltadba.


Olyan vagy, mint a magyar foci. Puskás és Albert, megfakult képsorok, amikor még a magyarok előtt hajlongott a világ.


Egy kicsit te is így állsz hozzá az életedhez, pedig nincs még elcseszve semmi. Elakadtál per pillanat, de annyi lehetőséged van változtatni felnőttként... keress egy célt, és a múltad helyett álmodj egy szebb jövőről - és tegyél is érte, hogy megvalósuljon!

2021. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2021. febr. 12. 22:45
 7/8 anonim válasza:

Kedves kérdező,


Én is hasonló gondokkal küzdök mint te. A különbség nálam az, hogy amikor visszagondolok a régi dolgokra egy borzasztóan üres érzés ragad meg és érzem, hogy a jelen egy sokkal szürkébb, keserűbb pillanat mint amire éppen gondolok. Hasonlóan hozzád én is keresem a régi helyeket, pillanatokat, embereket, zenéket, képeket amik egykoron átlagosnak tűntek de mára igazi kincsként tekintek rájuk. Sajnálom, hogy a szüleidtől eltávolodtál, szerencsére én a szeretteimmel olyan szoros kapcsolatot ápolok mint amiről mások a családtagjaikkal álmodni sem tudnak. Persze ez sem ennyire szép és felhőtlen mert sokszor azt érzem, hogy azoknak az embereknek sem mutatom meg, hogy valójában mennyire szeretem őket, akik igazán közel állnak hozzám és számomra a világot jelentik. Megoldással sajnos nem igazán tudok szolgálni mert hasonlóan hozzád én is ezzel harcolok nap mint nap. Tanácsolni is csak annyit tudok, hogy próbálj meg nyitni mások felé, ha esetleg nem megy és nem tudsz új kapcsolatokat létrehozni akkor próbálj meg néhányat a régiek közül újjáindítani. A traumát nálad is az jelentheti, hogy rengeteg barátot, kapcsolatot elvesztettél az idő során épp úgy mint én, mint sokan mások. Az, hogy ez egyeseket ennyire megvisel talán nem normális. Kívánok neked sok erőt, jó kedvet, örömet. Ez volt az első kérdés amire hosszú évek alatt először válaszoltam, mivel nagyon át tudom érezni a jelenlegi helyzetedet.

2021. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom. Igaza lehet az egyik előttem válaszolónak. Mindig akkor erősödik fel bennem ez a dolog, amikor éppen gond van a munkámmal, vagy bármi probléma van az életemben. Van amikor hónapokig semmi, van amikor 2 naponta keserű nosztalgiázás van. Google earth-ben sétálgatok a külföldi munkahelyem körül, az akkori páromra gondolok, és kesergek hogy véget ért mind. Nagyon fájdalmas érzés.
2021. febr. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!