Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen gyakorlatok, kialakítot...

Moozygoo kérdése:

Milyen gyakorlatok, kialakított szokások váltak be nektek önbizalom növelésre, nyitottabbá válásra ?

Figyelt kérdés
Kérlek csak olyat írjátok ami nektek bevált, ne olyat amiről hallottatok, olvastatok vagy ismerős/rokon mesélte.

2021. febr. 13. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az, hogy olyan társaságba (munkahelyre) kerültem, ahol megbecsültek, kaptam sok elismerést. Nagyon szuper emberek közé kerültem. Azóta már nem ott dolgozom de amikor csak tehetem keresem a pozitív emberek társaságát. Rájöttem, hogy igaz az a mondás, hogy annak az 5 embernek az átlaga vagy, akikkel legtöbb időt töltesz. Akaratlanul is felveszed a hozzád legközelebb állók stílusát, viselkedését.
2021. febr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Az, hogy eljutottam arra a szintre, hogy nem akarok másnak megfelelni és elfogadom az ezzel járó negatív következményeket is teljes mértékben.
2021. febr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a párkapcsolatom segített. Semmi önbizalmam nem volt, annyira nullán voltam hogy ismerkedni sem mertem.

Aztán valami átkattant bennem, elkezdtem párt keresni annak ellenére hogy gyűlöltem magam. Azt gondoltam hogy ha én sem tudom elfogadni magam, akkor senki más nem fog tudni, de azért tettem egy próbát.

Már az ismerkedés alatt sok-sok pozitív élmény ért (de természetesen voltak pofára esések is) és mióta van egy párom, annyi pozitív visszacsatolást kapok, hogy elkezdtem elfogadni magam, ezáltal nőtt az önbizalmam.

Az van bennem, hogy ha neki elég jó vagyok, akkor saját magamnak is elég jónak kell lennem. Ha ő tud szeretni, akkor egy szerethető ember vagyok. Ha szerethető vagyok, akkor semmi értelme utálnom magam.

2021. febr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 3 dolog segitett foleg:


1. Uj parkapcsolat

Az elozo kapcsolatomban azt hittem bolodog vagyok, de igy utolag belatva rengeteg mindennel rombolta az onbizalmam illetve a szemelyisegem. Csak hogy mondjak par peldat: ledagadtozott tobbszor (5kg plussz volt rajtam, abszolut normalis alakom volt), viszont amikor edzeni kezdtem itthon kinevetett, ezert inkabb abbahagytam.

Most az uj kapcsolatomban erzem, hogy tamogatjuk egymast a sikerek elereseben es mondja illetve erezteti is hogy szeret, ez nagyon sokat segitett.


2. Elkezdtem rendszeresen edzeni

Mint mondtam, nem voltam sosem tulsulyos viszont nem volt szep alakom, kb semmit nem mozogtam egy nap igy “plottyedt” voltam. Most rendszeresen futok, erositek es ha belenezek a tukorbe elegedett vagyok magammal. Futos applikacioval merem es osszehasonlitom az eredmenyeim es latom a fejlodest, ez szinten sok onbizalmat ad, kicsit “ego novelo”, de boldog vagyok hogy latom a kemeny munka gyumolcset. Az etrendemen is valtoztattam, eszek nasikat igy is de kevesebbet, figyelek a rostokra es a vitaminokra, feherjere es igy tobb energiam van es sokszor ugy erzem hogy mivel tobbet porgok egy nap, hasznosabban telnek a napjaim igy ez is befolyasolta az onbizalmam novekedeset.


3. Minosegi arckremek

Nekem nagyon pattanasos volt a borom, meg mindig van egy par, de lenyegesen jobb. A megfelelo etrend es profi arcapolasi rutin megtette hatasat, igy mostmar szepnek latom magam.


A nyitotta valassal kapcsolatban maximalisan osztom #1 velemenyet, nekem is uj munkahely, tarsasag, illetve ugye a parkapcsolat segitett sokat hogy hogyan alljak hozza az emberekhez, most ugy erzem mar konyebben tudok kapcsolatokat is kialakitani. Azota maximalisan en is a pozitiv emberek tarsasagat keresem, nem akarom hogy meg egyszer masok “huzzanak le az eletrol”.

2021. febr. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Merek változtatni. Nem azon agyalok már, hogy ki mit fog szólni hozzá, hanem felmérem a következményeit, és ha úgy gondolom, lépek.


Rengeteg hiedelmemet cáfoltam már meg így, és ennél nincs hatásosabb önbizalom-növelő.

2021. febr. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden.

1. Lett barátom. Nem akármilyen, folyamatosan azt érezteti hogy értékes vagyok, és nem azért van velem mert nem volt más valasztása, hanem mert engem akar.

2. Kibővítem a komfortzónám. Ha valamihez úgy érzem hogy á, nincs kedvem/erőm, talán jobb lett volna bele se kezdeni mert úgyis kevés vagyok, na azt megteszem. Pl kimenni erasmusra, elkezdeni randizni, ilyenek.

3. A mérgező emberekkel elsorvasztom a kapcsolatom. Olyanokat szerzek/tartok meg, akikkel kölcsönösen építjük egymást.

2021. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkezdtem figyelni mások viselkedését. Hogy mennyire mondanak tartalmas dolgokat, egy átlag beszélgetésben, hogy más is szokott-e közben tehetelenkedni, ilyenek. És megfigyeltem, hogy mindenki mond hülyeséget, mindenki szerentcsétlenkedik, akkor meg nekem is szabad.
2021. febr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#7

Pontosan! Nekem is ez segített a legtöbbet anno: mindenki hibázik, bénázik néha, túllép rajta ő is, mások is, és kész.

2021. febr. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodás. Végig gobdoltam és realizáltam dolgokat. Rájöttem, hogy mennyit érek, mire vagyok képes és hogy ehhez mérten kell bízzak magamban.
2021. febr. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!