Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik szemléletmód a helyes,...

Melyik szemléletmód a helyes, a pozitív, vagy a realista?

Figyelt kérdés

1.Az egyik szemléletmód szerint köszönjem meg az életnek, hogy van lábam, amivel fel tudom fedezni a világot, köszönjem meg az életnek, hogy a családomból senki nem halt éhen, köszönjem meg ha süt a nap és ha esik az eső.


2.A másik szemléletmód szerint a világ nem egy rózsaszín habostorta, hanem a mindennapi létért küzdő tömegekből áll, akiknek korántsem ez az ideális világ, amiért hálálkodni kellene.



Ez a beszélgetés a válláskritika rovatban történt, kicsit átdolgoztam hogy kikerüljön belőle Isten. Azért tettem fel a kérdést, mert mindkettővel egyetértek, és nem tudok dönteni.



2021. febr. 14. 11:03
A kérdező szavazást indított:
Az első a helyes, a pozitív
A második a helyes, a realista
25 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár szerintem mindkettő túlzó. Én úgy élem az életem hogy ha valami baj ér is mindig a jó oldalát nézem a napnak. Pl Oké hogy dugóba kerültem de azért vagy dugóban mert nem a balesetben vagyok ami miatt lett a dugó. Vagy pl ha esik az eső akkor oké hogy elázok amíg kiérek a buszhoz de milyen jó lesz este ilyen időben horror filmet nézni mert megalapozza a hangulatomat. Mindig próbálok pozitív lenni bármilyen apró dologról is legyen szó. Nem szeretem ha valaki nagyon negatív vagy folyton panaszkodik a legkisebb dolgok miatt is mert lehúz
2021. febr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, hogy még a legrosszabb helyzetben sem árt, ha az ember próbál reménykedni abban, hogy az élete jobbra fordul. Enélkül valószínűleg nem is lehetne az életet elviseni. Viszont a túlzottan pozitív gondolkodás inkább könnyelműség. Írok egy példát.

Én inkább realistának tartom magam, viszont próbálok mindig megoldást keresni, kitartani az utolsó pillanatig. Én hiszem, hogy ritkán van megmásíthatatlan helyzet az életben, viszont azt is pontosan tudom, hogy ez nem feltétlenül egy pozitív állapotot hoz, maximum semlegeset. Ezzel szemben az egyik barátnőmbe semmi realitás érzék nincs, ő túl optimista. Olyan dolgokban hisz és bízik, aminek kb 1% esélye van, hogy bekövetkezzen. Ő úgy áll mindenhez, hogy könnyű minden, minden szuper lesz. Ezzel szemben sosem következik be semmi abból amit remél,hiszen teljesen irreális, valóságtól elrugaszkodott elképzelései vannak. Emiatt gyakran csalódik. Ő a nagyon súlyos problémák előszelét sem érzi, a komoly problémáit nem veszi komolyan a kellő időben, ezért sokszor jobban elmérgesedik a helyzete, mintha reálisan mérné fel a lehetőségeit. Összességében véve én sokkal ritkábban kerülök akkora bajba, mint ő. Ritkán érnek hatalmas csalódások, ő meg a nagy pozitív szemlélete ellenére állandóan szenved valami miatt, és nem is érti mi miért történik vele.

2021. febr. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy érzed, jó ha reálisan látod a dolgokat, de tudni kell élvezni az életet.
2021. febr. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a második inkább pesszimistába hajlik. Én realistának tartom magam, tisztában vagyok vele, hogy az életben mindenért dolgozni kell és nem várhatjuk hogy a dolgok az ölünkbe hullanak és a problémák nem oldódnak meg maguktól. De az élet nem annyira szörnyű mint ahogy sokan lefestik, az önsajnáltaból nem lehet építkezni.
2021. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
A kettő közötti a jó.Arany középút mert nem lehet ennyire lesarkítani a dolgokat.Nem minden fekete vagy fehér
2021. febr. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy a második realista lenne
2021. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb, ha az ember nem "szemléletmódok" alapján éli kisarkítva az életét. Legjobb, ha a szemléletmódok egészségesen keverednek egymással.


Ráadásul már a kérdésben lévő definíciók is eléggé félrevezetőek.

Mert azt sugallják hogy:


pozitív = ne tegyél semmit csak örülj hogy vagy

realista = a világ küzdelmes szenvedés


Holott ilyen formában egyik sem igaz.


Szerintem legjobb valahol egyfajta "pozitív realista" hozzáállás. Kellő szintű negatív és kritikus gondolkodással.

2021. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Reálisan kell szemlélni a világot és pozitívan hozzáállni.


(Kérdező, mindkét definíciód helytelen!)

2021. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

az elsőt szerintem csak akkor látja meg az ember ha valami komoly gebasz éri.

pl kórházba kerül.

a melletted fekvő beteggel tök jókat dumált,aztán egyik reggel letakarva viszik ki...

vagy pánikolsz,hogy a baleseted után maradt némi maradandó kár,közben meg hozzák a kórház folyosóján meg a kórterembe az amputált végtagú embereket.

na ha ilyesmiken mész át és kikerülsz onnan,akkor valóban életbe tud lépni az 1. nézőpont,akár tartósan,akár örökre.

2021. febr. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 milyen igazad van, erre nem is gondoltam, nagyon bölcs!


Többieknek is köszönöm, velük is egyetértek, úgyhogy nem kerültem közelebb a megoldáshoz, mert akkor mostmár van egy 3. megoldás is, az arany középút, ami szintén helyesnek hangzik

2021. febr. 14. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!