Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik szemléletmód a helyes,...

Melyik szemléletmód a helyes, a pozitív, vagy a realista?

Figyelt kérdés

1.Az egyik szemléletmód szerint köszönjem meg az életnek, hogy van lábam, amivel fel tudom fedezni a világot, köszönjem meg az életnek, hogy a családomból senki nem halt éhen, köszönjem meg ha süt a nap és ha esik az eső.


2.A másik szemléletmód szerint a világ nem egy rózsaszín habostorta, hanem a mindennapi létért küzdő tömegekből áll, akiknek korántsem ez az ideális világ, amiért hálálkodni kellene.



Ez a beszélgetés a válláskritika rovatban történt, kicsit átdolgoztam hogy kikerüljön belőle Isten. Azért tettem fel a kérdést, mert mindkettővel egyetértek, és nem tudok dönteni.



2021. febr. 14. 11:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A pozitív túlzó, de mivel az elme és a környezet is élénkebben reagál a negatívumokra, szükség van rá, hogy helyrebillentse a mérleget.


Nyilván a hálaadás nem abból áll, hogy ennyi elég számodra az élethez, és nem is akarsz többet tőle, elég a két lábad... de fontos ahhoz, hogy értékeld azt IS, ami van, és ne csak folyamatos küzdelemnek lásd az életet, hanem egy csodálatosnak ajándéknak IS.

2021. febr. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ha úgy vesszük az egyes példa nem túlzó, elvileg buddha is úgy érte el a megvilágosodást, és teljes boldogságot hogy feladta az anyagi javakat. Míg manapság egy fogyasztói társadalomban élünk, és hajszoljuk a státuszszimbókumokat, hogy valamilyen rétegbe tartozhassunk, elfeledve a valódi értékeket, én eközött a két szemlélet közt örlődök leginkább.
2021. febr. 14. 15:54
 13/15 anonim ***** válasza:

"nem kerültem közelebb a megoldáshoz, mert akkor mostmár van egy 3. megoldás is"


Itt van elb..szva az egész, hogy végletekben gondolkozol holott az életre nincsenek "megoldások", egyszerűen csak élni kell és kihozni a lehetőség szerinti maximumot belőle. Legyen az bármi is, hiszen néha még a semmittevés is lehet jó.

2021. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"eközött a két szemlélet közt örlődök leginkább"


Mint mindenki más is. Azt gondolom, sem teljesen feladni az anyagi javakat nem vezet sehová, sem teljesen elmerülni bennük.


Úgy kell megtalálnunk a miértünket és a lelki békénket, hogy elfogadjuk azt, hogy emberből vagyunk, emberi ösztönökkel és igényekkel, ugyanakkor sokkal többet keresünk a puszta létezésnél és túlélésnél.


Én legalábbis ebben hiszek, és az ügyfeleimet is e szemlélet mentén segítem a saját útjukon.

2021. febr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

esetleg még buddha egyik mondása lehet ideillő.

amikor aszkéta volt az erdőben és eljutott az éhenhalás küszöbére,meghallott egy beszélgetést a folyóparton ami miatt feladta az aszkéta életmódot.

a csónakban egy úrfit tanítottak lanton játszani és ennek fültanúja volt.

-ha nem húzod meg rendesen a húrokat,akkor nem fog jól szólni,hamis lesz.

-ha túlhúzod,akkor meg elszakad a húr.

ez a 2 mondat elég volt neki és feladta az aszkéta remete létet,mert rájött,hogy túlfeszítette a húrt.

2021. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!