Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek hogy más legyen,...

Mit tegyek hogy más legyen, hogy legyen újra életkedvem?

Figyelt kérdés

Tegnap délután kezdődött, hogy egyszerűen elment az életkedvem, kicsit depressziós vagyok. De olyan szinten, hogy a szüleim már azt hitték tegnap este hogy ittam vagy drogoztam, annyira meglátszik rajtam.


Amit érdemes tudni rólam és a jelenlegi életemről:

Egy hónapja volt egy szakításom, az elmúlt hetekben úgy éreztem, hogy egyre jobban túl tettem magamat rajta, elkezdtem ismerkedni, igaz voltak időszakok (pár óra) mikor pánikszerűen visszacsúsztam, hogy "mi is lesz ezek után velem".

A héten kerültem új munkahelyre, eddig csak két munkanapom volt ott. A környezet és a társaság szuper, laza munkarend, rugalmas időbeosztás. A munkakört nem szeretném leírni, de a lényeg, hogy próbaidőn vagyok mint pályakezdő, és először is egy programot kell megtanulnom használni, amit az új kollégák is szívből utálnak. Ettől is kicsit tartok, hogy nem sikerül, nem hozom az elvárt szintet, kitesznek. Ez is csak egyszer-kétszer jut eszembe, szintén pánikszerűen tör ki belőlem.

Amúgy engem nagyon megviselnek lelkileg a dolgok, legyen az nagyon jó vagy nagyon rossz, lehet hogy úgy érzem hogy minden okés de tudat alatt tovább pánikolok (talán most is ez van).


Valakinek ötlete, hogy mi lehet a kedvtelenség, depresszió okozója, hogyan tudok rajta változtatni?

23/F



2021. febr. 14. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap délután kezdődött? Adj neki egy kis időt, valszeg majd visszajön. Akkor van baj, ha sokáig tart, nem pár napig vagy 1-2 hétig.
2021. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 Lehet, sőt biztos hogy vissza fog jönni. Csak nagyon rossz, és minél előbb (ha lehet azonnal) szeretnék változtatni rajta.
2021. febr. 14. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a sok változás, ami most történt veled is erősen ehhez köthető. Ilyen hullámvölgyek sajnos előfordulnak az életben, de elmúlnak a rossz dolgok.

Tedd oda magad, és próbáld meg kizárni a felesleges aggódást, és a "mi lesz, ha.." kezdetű negatív mondatokat.

Nekem ilyen mélypontokon az segít, ha kicsit lassítok és felmérem mi a baj, mi váltja ki a pánikot. Csökkentem és/vagy megszűntetem a pánik forrását és többet foglalkozok a hobbimmal, vagy azzal, ami boldogsággal tölt el.

2021. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csinálj valamit. Foglald el magad. Dolgozz, tanulj nyelvet, vagy bármit, csak legyen vége az ingerszegénységnek.
2021. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!