Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi vesz valakit arra rá, hogy...

Mi vesz valakit arra rá, hogy öngyilkos legyen ? Az illető tudatában van annak, amit tesz ?

Figyelt kérdés

Tiszta tudattal teszi ezt ? Vagy tiszta tudatállapotban nem lenne képes erre ? Mit gondoltok erről ? Van olyan rokonotok, barátotok, ismerősötök, aki öngyilkos lett ?


Milyen traumákon kell valakinek keresztülmennie, hogy ezt az utat válassza, ezt a döntést hozza meg ?



2021. febr. 15. 13:03
A kérdező szavazást indított:
Ismertem olyat személyesen, aki öngyilkos lett
Nem ismertem öngyilkos embert személyesen.
42 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
Az öngyilkosok legalább 90%-a küzd valamilyen mentális betegséggel (pl. depresszió), így nyilván nem képesek egészséges módon gondolkodni. Léteznek olyan emberek is, akik öntudatosan képesek megölni magukat, pl. egy gyógyíthatatlan, fájdalmas betegség hatására. Utóbbival egyetértek és tisztelem őket a döntésükért. Előbbiekre egyáltalán nem nézek fel.
2021. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 alletta ***** válasza:
45%

leginkább zavarodott elmeállapotban tudom elképzelni az öngyilkosságot.

sajnos vannak akik kilátástalannak érzik életüket valamilyen trauma miatt, nincs jövőképük, úgy érzik tehetetlenek, nem tudnak változtatni élethelyzetükön.

gyógyíthatatlan betegnél megértem döntését.

2021. febr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

De mi van akkor, ha nincs más kiút ? Ha zsákutca az egész élete ? Ha már olyan mély a gödör, hogy nem tud kimászni ?


Bárki kerülhet ilyen helyzetbe. Lehet előre sejteni, tudni, ha valaki öngyilkosságot fog/akar elkövetni ? Vannak jelei ?


Undorító példa, pl ha valaki hányni fog, megelőzi azt a hányinger érzete, ilyesmire gondoltam.

2021. febr. 15. 13:14
 4/25 anonim ***** válasza:
8%
A betegsége. Én akkor sem tennék ilyet ha tényleg semmi remény nem lenne. Nincs olyan érzés amin ne lehetne felülemelkedni.
2021. febr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
77%
Amikor már valakinek olyan problémája van, hogy belemenekül az alkoholba, a drogba, akkor az szinte egyenlő az öngyilkossággal. Szépen-lassan leépül, majd meghal.
2021. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
36%

3

Mentális betegségekből mindig van kiút, sajnos ezt a beteg nem látja. Pont ezért nevezzük mentális betegnek. Nem tökéletes a realitás érzéke.

2021. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Biztos
2021. febr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy percig nem merult fel bennem ez az ertetlenseg. Eppen az a lenyeg, hogy ez hosszu szenvedes elozi meg. Vagy ha impulziv az illeto, akkor is labilis, ha azert, mert elhagyta a felesege, azonnal felakasztja magat.

Egy ismerosomnek nem a halalhire renditett meg, hanem az elete. Mikor lattam, milyen sivar lelkiallapotban vergodott evtizedeken at.

2021. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
72%
Boldogság keresés egy útja az is .
2021. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Tiszta tudattal ilyet senki nem tesz. Ennek mindig súlyos mentális betegség, vagy tudatmódosító szerek használata az oka. Minden élőlényben van életösztön, ami nem engedi, hogy kárt tegyen magában. Aki már ezen az alapvető ösztönön felülkerekedik, az nem egészséges állapot.
2021. febr. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!