Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha a magzat súlyosan sérült,...

Ha a magzat súlyosan sérült, és ha látszik, hogy lesz valami súlyos rendellenessége, szülőként mi lenne a helyes választás ?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 21:00
A kérdező szavazást indított:
Megtartani, hiszen minden ember egyenlő, minden élet számít.
Abortálni, valószínű csak szenvedne élete során a sérült személy, és a családja is.
78 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Mely szempontrendszer alapján vizsgáljuk a kérdés helyességét? Etikai, morális, eü-i, vallási, egyéb? Nos?
2021. febr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
1: Huhhh, most megfogtál...
2021. febr. 15. 21:07
 3/18 anonim ***** válasza:
55%

21:06-os vagyok.


Pedig a szempontrendszer ismerete elengedhetetlen az adekvát válaszadáshoz.

2021. febr. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az egyén szempontrendszere alapján.
2021. febr. 15. 21:10
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
szerintem életre kárhoztatni egy súlyosan sérült gyereket önzőség lenne, ha nem egyenesen kegyetlenség
2021. febr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

21:09-es vagyok


"Az egyén szempontrendszere alapján." Értem. Hát akkor meg kell kérdezni azt az egyént, aki ilyenhelyzetbe került! A gyaki népe egy heterogén csoport, sok sok különféle egyenből, akiket nem terhel ilyen súlyos felelősség. Nagy részük nem is nőtt fel a feladathoz. Nem is érti, hogy különféle szempontrendszerek léteznek (lásd a lepontozást).


Ha te vagy ilyen helyzetben, akkor senki nem vállalhatja át a felelősségedet. Nem lehet a helyes választ "megszavazni". Az csak engedelmeskedés a csoportnyomásnak.


Szép estét!

2021. febr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
6: Nem vagyok ilyen helyzetben, pusztán érdekel mások véleménye.
2021. febr. 15. 21:17
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Egyertelmu abortusz!
2021. febr. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagyok az abortusz mellett, de ha kiderülne, hogy súlyosan sérült lesz, nem hoznám világra, bármilyen kegyetlenül is hangzik. Az ő élete is szenvedés lenne, illetve a csalàd is ràmenne. Van a közelünkben egy 30-as férfi, aki értelmileg sérült, az anyukája már idős, ő tolja tolókocsiban. Megszakad a szívem mikor làtom őket. Mindig az van eszemben, hogyha nem lesz az anyukája, mi lesz vele. És a nő feláldozta az életét érte.

Bár nem voltam még terhes, nem tudom abban a helyzetben mit dönt az ember.

2021. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
10%

Életre kárhoztatni valóban kegyetlenség egy ilyen beteg magzatot, a probléma csak az, hogy ő már életre van kárhoztatva: él a méhen belül is és ott is képes szenvedésre, az abortusz szenvedését, a meghalást is megéli.

Én emiatt nem tudnám elvetetni.

Nem lehet visszacsinálni, képtelenség. Számomra ugyanaz, mint ha megszületés után betegedne meg. Nem ölném meg csak azért, mert nyilvánvalóan sokat fog még szenvedni. Nekem már a megszületése előtt is értékes az élete.

De én pont emiatt nem próbálkoznék teherbe eséssel 40 felett.

2021. febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!