Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdag családból származó...

A gazdag családból származó gyerekek/tinik miért hiszik azt higy ők mindenkitol jobbak?

Figyelt kérdés

Tudom ez a kérdés kicsit olyan furának hangozhat, de olyan felháborító hogy azok a tinik akik gazdag családba születnek és elvannak kényeztetve, lenézik a szegényebbeket és azt hiszik mindenkitol jobbak... Csak ugye a markas ruhaktol draga autoktol stb. Még egyaltalan nem lesz tobb ember. A szegenyebb csaladbol erkezo gyerekek ertekelik amit kapnak es mindenkit egyenragunak tartanak(ami igy is van)

Raadasul ezek az elkenyeztetett gyerekeknek akkora onbizalmuk van higy az valami hihetetlen.

Ha jol gondolom ennek phszihológiai oka van.

De megis ezt miert gondoljak igy? Hisz a penz nem minden!



2021. febr. 15. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Az a baj, hogy sokan maguk is sikeresek, nem pedig csak a szüleik. Én egy elég elit magánsuliba jártam (nem MO), ahol volt pár befolyásos/gazdag szülő gyereke. Sokan már tinikorukban 7 számjegyű összeget keresnek (forintban). Igen, megvan nekik az alap, rengeteg a pénz, ami egy sikeres vállalkozás fontos része, de attól még a tudás elengedhetetlen.
2021. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Többségünk mondjuk elég egyszerű családból származott, tehát középosztálybeli. Nem mondom azt, hogy Ferrarikkal jártak suliba a gyerekek. :D
2021. febr. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
1-es, és mivel kerestek pénzt tini korukban?
2021. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy vannak olyaan gyerekek akik gazdag családha születtek, de ok maguk jo emberek es amit font leirtam az egyaltalan nem igaz rajuk. En most azokrol irtam akik amugy nem csinálnak semmi olyat ami miatt sikeresnek mondhatóak, de tenyleg elvarnak mindent es azthiszik hogy ők a világ urai.
2021. febr. 15. 22:26
 5/14 anonim ***** válasza:
69%

3

Két terület volt a meghatározó: IT és online kereskedelem.

2021. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A pénz mindenkit jobbà tesz.
2021. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a szüleik adnak nekik egy olyan biztos háttért, ami miatt ilyen magabiztosnak érezhetik magukat.

Az átlag szülő meg arra tanítja a gyerekét, hogy a befolyásos emberekkel nem szabad ujjat húzni, meg kell hunyászkodni veluk szemben. Azért legyél kitűnő, hogy legalább elérd a létminimumot stb...

2021. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

A jómódú család meg tudja adni a gyermeknek a kellő támogatást és lehetőségeket. Van pénzük, megengedhetik maguknak a kikapcsolódást, az időt egymásra. Ha jól teszik a dolgukat a szülők, és szerencséjük van, a gyerek nagy tudással fog rendelkezni, el tud indulni az életben.


Egyébként nem a márkás ruha tesz valakit gazdaggá. Az ilyen típusú gazdag szülő gyerekei azok, akikkel a szülők nem foglalkoznak (pl munka miatt) és figyelmet akarnak, na meg valami értéket látni a szülőkben. Így készülnek az elkényeztetett plázacicák, és a bully-k.

2021. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdag családból származom, de ennek ellenére azt hiszem elég földhözragadt vagyok. Nyaranta kétkezi munkát végzek, szakmunkások között, édesapám cégénél. És van hogy engem is lenéz egy-két ember, mert nem tudja, hogy ki vagyok. Érdekes dolog egyébként. Persze miután végzek az egyetemmel már nem ezt fogom csinálni, de szeretném végigjárni a "ranglétrát".

Aztán a barátnőmet sem úgy szeretném megismerni, hogy tudja, hogy gazdagok vagyunk. Az csak legyen egy plusz dolog.

Nekem sem a pénz számít, jó hogy van, de ennyi. Ettől még ugyanolyan ember vagyok, mint mások.

Viszont az tény, legalábbis én is ezt tapasztalom, hogy jópáran el vannak szállva maguktól, ha van pénzük. Még esetleg az is egy lényeges pont, hogy én tudom, hogy a szüleim mennyit dolgoztak azért, hogy most ez lehessen. (Nem keveset)

2021. febr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a legtöbb átlag család nem adja meg azt a háttért a gyerekének, hogy egy egészséges önértékelése kialakuljon. Kevés olyan van, ahol elmagyarázzák a gyereknek hogy nem a ruha, meg az autó teszi az embert valakivé, és nem ér többet senki a másiknál, hiába drágább a ruhája.
2021. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!