Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen borzasztó önzők...

Miért ilyen borzasztó önzők az emberek ?

Figyelt kérdés

Tapasztalom itt is és személyesen is pár olyan illetővel, aki inkább nem a saját kisgyereke érdekeit nézi, hanem , inkább a sajátját. Nem bánja, ha valamiből nem a legjobbat veszi meg a gyermekének csak maradjon neki is "drága ruhára " pl.

Vagy én vagyok fiatalon rossz gondolkodású , pedig dolgozom én is és a férjem is 2 munkahelyen , de soha nem magunkat néztük először,mert szerintem felelősséggel kell nevelni egy gyereket és úgy kell válallni, ha mindent meg tudunk neki adni, és nem a gyereken kell spórolni. Én már attól is rosszul vagyok, volt rá példa , hogy a amíg a kislányunk csecsemő volt kb 1éves koráig eltettem a ruháit szépen méretenként külön, kimosva , kivasalva. Bézs színeket választottam illetve olyan kisruhákat, amik később egy kisfiúra is rá adható. Viszont elgondolkoztam, hogy minek pakolom el... mikor ugyanúgy megérdemli majd később a kistesó is az új tiszta ruhákat. Családi házban lakunk mostmár 2éve , nem mondom hogy fullos , de nem is a legalja , inkább a saját tetszésünk szerint újítgatjuk, modernizáljuk. De minden hónapban úgy gondolkodunk a felújításon , hogy először megvesszük a minőségi pelenkát, tejitalt, teát, ruhát és ami egyéb szükséges még, és majd azután gondolkozunk,hogy magunknak mi is marad.. Nem értem, hogy némelyik szülő miért válogat, amikor a gyerekének vásárol. Én a moslékot sose adnám oda a gyerekemnek , csak azért, hogy nekem még maradjon.


2021. febr. 15. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, lépj túl rajta. Nem kell másokkal törődnöd.
2021. febr. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én is ezt vettem észre. Empàtia nem létezik. Ez van.
2021. febr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez már a ló túloldala.

Mert mi baja annak a ruhának amit 3x használt a nagyobb majd kinőtte.

A locsékolás se jobb mint amit te írtál.

2021. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Pocsékolás
2021. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg manapság pont az a baj, hogy túlmisztifikálják ezt a gyereknevelés dolgot, a szülők szolgái a gyereknek, és úgy nevelik őket, mint a kiskirályokat. Természetesen azzal nem értek egyet, ha a szülő alapvetően szükséges dolgokat nem ad meg a gyereknek, mert a saját javára ezen spórol. Valahol az is elég beteges, amikor a szülők sokkal rosszabb életszínvonalon élnek, csak hogy elmondhassák, bezzeg ők a gyereknek még a bőven elégnél is sokkal többet adnak. Az ideális állapot valahol félúton van.
2021. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ôvodapedagóguskènt nem mondhatom, hogy kiskiràlykènt vagy hercegnőkènt van nevelve a kislânyom. Csak pont úgy, hogy a lelkivilaganak ès a konfortèrzetèt kielègítve maximális odafigyelessel van nevelve.
2021. febr. 15. 23:59
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem konkrétan a te gyerekedről volt szó, hanem általánosságban. Ezzel a ruhás dologgal te is kicsit túltolod. Nekem mindegy, élj belátásod szerint. Viszont attól még nem rosszabb szülő az sem, aki nem pörgi túl ennyire a témát. Egyébként meg nem sokat számít mivel foglalkozol. Tanárokat, óvónőket is ismerek, akiknek neveletlen, elkényeztetett gyereke van.
2021. febr. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Tipikus út a válásba. Megy itt mindig a sírás, hogy tönkrement a kapcsolat és nem érti, pedig ő aztán megadott mindent stb stb. A gyerek előtérbe helyezése nagyon fontos, de a partner az első. Aki ezt elfelejti vagy nem is tudja, annak gyorsan gallyra mehet a házassága. Kedves Kérdező! Sok ismerősöm vélekedik így ezekről a dolgokról, mint te. Többnyire már elváltak és még mindig nem értik mi volt a baj.
2021. febr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Na én pont ilyen vagyok. Szeretek élni és magamra költeni a pénzt. De mondjuk pont ezért nincs is gyerekünk.
2021. febr. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Nincs gyerekem,de ha nem az éhenhalás szélén állnánk,akkor ugyanúgy megveszem 10000-ért azt a felsőt,mint most.A jó kisruhákat,meg sokan elrakják akövetkező gyereknek,és vesznek hozzá ujjat is,amire szükség can.
2021. febr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!