Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hamarosan mindenki turkálóban...

Hamarosan mindenki turkálóban fog ruhát vásárolni?

Figyelt kérdés

Nyilván költői kérdés, mindig lesz olyan, aki az új ruhát részesíti majd előnyben, de úgy látom, abszolút a használt ruhák korát éljük.


Egyrészt, mert népszerű gondolat lett a fenntartható divat, másrészt, mert most már tényleg nagy a választék a turikban, sok egyedi és szép dolgot lehet találni, nem csak vackokat, simán lehet másodkézből öltözködni.


Én évek óta szinte csak turiban vásárolok, általában 2-500 forint között jön ki egy ruha, ami elég olcsó. Gondolom most, hogy sok a munkanélküli, mindenki kevesebb ruhát vesz, amit vesz, azt meg esetleg használtan és így lehet, most jönnek rá sokan, mennyi szuper cuccot lehet turiban találni.


Gondolom, nem véletlen, hogy egyre több fast fashion ruhabolt vonul ki az országból, pl. Vögele, egyszerűen nincs kereslet a ruháikra...



2021. febr. 16. 05:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%
Én biztosan nem. Valahogy zavar, az hogy kitudja milyen cgânyon vagy bõrbeteg emberen voltak azok a pólók, amik ott vannak. Inkább hozzáfizetek egy keveset, de új legyen.
2021. febr. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Tudom, hogy ki lehet fogni gombokért jó cuccokat, de nekem nem jön be, inkább kínaiba megyek.
2021. febr. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%

Sajnos sokan még mindig óckodnak attól hogy használt ruhákat vegyenek pedig tényleg fenttarthatóbb.

Ellene szól az ,hogy ha az aktuális divatot akarja követni valaki akkor nem mindig jó mivel a turiknál minden kb 5 éves csúszásban van.


Pluszban a magyar turikba csak a nagyon leválogatott kb géprongynak cimkézett cuccok vannak. Ritka az igazi kincs köztük. És nem olyan olcsó legalábbis Pesten biztosan nem


Alapdarabok tekintetében nem rossz de ha valami különlegesre vágysz akkor nem biztos hogy bejönnek a számításaid.

Pluszban ha kis méretű vagy és nem XL-es cuccokat hordasz akkor az igazán szép daraboktól el is esel. Azt figyeltem hogy a szebb, jobb álapotvan lévő dolgok mind kb 40-es mérettől indulnak a turikban.


Aztán megint a másik oldala, de ha pl dark ruhákra vadászol akkor megint csak csalódni fogsz mert kevés a darkos alternatív márkájú cucc. Pluszban nem mindenkinek van ideje turizni. Mert igen a turi komoly idő befektetés.

Én úgy vagyok vele, hogy inkább megrendelem külföldről valamilyen alter/dark webshopból amit szeretnék, aztán hordom sok-sok évig.

Nekem így jobban megéri.


Bár azt is elkell ismernem, hogy nagy ritkán tényleg kincsekre lehet bukkani. Pl vadásztam már turiból Hell Bunny és Aderlass ruhát, Disturbia hátizsákot és egy nagyon különleges és szép barsony kisruhát.

Anyumnak azért jóval többszőr találtam jó cuccokat. Bár neki könyebb mert átlagosabb az öltözködése és közepes, átlag méretű cuccokat hord.


Ja igen ha xs-es a méreted akkor sem számíthatsz túl sok jóra a turik tekintetéből.


Összegezve szerintem nem lesznek népszerűbbek a turik. Mindig lesznek olyanok akik a fast Fashionre verik magukat, akik felvágnak a zarás cuccaikkal mintha az valami Designer holmi lenne. Meg lesznek olyanok is akiknek a turizásra nincs idejük. Mert ha konkrét cuccokat keresel (pl kötöt zöld pulover) akkor nem biztos hogy a több orás turi ami lutri lesz a befutó.


Szóval ha kimennek a multi brandek az országból akkor ott lesz az online shoping meg a butikok stb...sajnos a turiknak szerintem már sosem lesz meg az a fénykoruk mint pl 10 évvel ezelöt

2021. febr. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%
Szokás szerint Mo.-n "nem", mert simán le fogják tagadni.
2021. febr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
A használt ruha kb. annyiba kerül mint egy normális, új ruha, ráadásul büdös mint a kolera.Munkanélküli vagyok pár hónapja, de előbb varrnék magamnak ruhákat, mint hogy turkálóból öltözködjek.
2021. febr. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Bemegyek a turiba és rosszul vagyok a szagtól, akár Háda akár a sarki sh. Ha találok vmi jó cuccot az vagy xs-es vagy baromi nagy. Egyedül kiegészítőket szoktam venni, pl valódi bőr fonott övet 200Ft ért vagy a páromnak nyakkendőt.
2021. febr. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Az a fertőtlenítő szaga, használt ruhaboltban ugyanis komoly fertőtlenítésen kell átesnie a ruhának...


Ilyen alapon otthon nem lehet úgy kifertőtleníteni azt a bolti ruhát, amit 10 izzadt, bármilyen bőrbetegségek ember felvesz előttünk a próbafülkében...

2021. febr. 16. 07:03
 8/27 anonim ***** válasza:
79%

én nem vagyok az a vásárlásmániás. van annyi ruhám, amennyire szükségem van, ha elhasználódik, veszek másikat. ennyi. ha 4-5 havonta, akkor úgy. viszont akkor veszek jó minőségűt, még ha drágább is.


a munkanélküliek vagy elszegényedők között is maximum azoknál tudom elképzelni, hogy népszerűbb lesz/lett, akik minden héten bementek valamilyen boltba, és "jajj ez de jó áron van, már megy is a kosárba" módján mindig megvettek minden szart, ami aztán a szekrényben porosodik...

2021. febr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%
Soha nem fogok turiban vasarolni. Az uj ruhakat szeretem, nem azokat, ami mar itt ott kopott, bolyhos egy kicsit vagy a varras mar kicsit megbomlott. Soha. Igen, a prolik koreben nepszeruek a turik, jol latod.
2021. febr. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
29%
Minimálbérből élsz de játszod a sznobot
2021. febr. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!