Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hamarosan mindenki turkálóban...

Hamarosan mindenki turkálóban fog ruhát vásárolni?

Figyelt kérdés

Nyilván költői kérdés, mindig lesz olyan, aki az új ruhát részesíti majd előnyben, de úgy látom, abszolút a használt ruhák korát éljük.


Egyrészt, mert népszerű gondolat lett a fenntartható divat, másrészt, mert most már tényleg nagy a választék a turikban, sok egyedi és szép dolgot lehet találni, nem csak vackokat, simán lehet másodkézből öltözködni.


Én évek óta szinte csak turiban vásárolok, általában 2-500 forint között jön ki egy ruha, ami elég olcsó. Gondolom most, hogy sok a munkanélküli, mindenki kevesebb ruhát vesz, amit vesz, azt meg esetleg használtan és így lehet, most jönnek rá sokan, mennyi szuper cuccot lehet turiban találni.


Gondolom, nem véletlen, hogy egyre több fast fashion ruhabolt vonul ki az országból, pl. Vögele, egyszerűen nincs kereslet a ruháikra...



2021. febr. 16. 05:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem. Engem zavarna is és amúgy nehezene találok nekem megfelelőt.


Inkább megveszem random helyen, ahol látok olyat, ami nekem tetszik és kényelmes, azt hordom addig, amíg csak lehet. Ez is eléggé fenntartható szerintem! :) Mármint részemről, mert alapvetően ruhákból is egyre gagyibbakat gyártanak...

2021. febr. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
85%
Sajnálom kérdező de aki megteheti anyagilag új ruhát fog venni és nem valami jöttment telefingott gatyáját!
2021. febr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

13-as, ez hülyeség.


Anyagilag szerencsére simán megtehetném, hogy minden hónapban új ruhát vásároljak, én elsősorban környezettudatossági szempontok miatt veszek használtat. Meg nyilván nem is látom értelmét feleslegesen költeni olyanra, amit olcsóbban beszerzek, így lehet, hogy nincs új ruhám, de van hitelmentes házam :D


De az anyagiakat csak példának írtam, hogy lehet, valakit ez fog motiválni első körben.

2021. febr. 16. 08:24
 14/27 anonim válasza:
100%
Az, hogy én turkálóban vegyek ruhát, az soha nem fog előfordulni. Aki aki akarja, felőlem hordja más levetett ruháját, de én nem fogom.
2021. febr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Én új ruhát veszek,otthoni ruháim vannak másodkézől.Nem tudok turkálni,nincs az izlésemnek való,ha van akkor nem jó méretben.Inkább megveszem a bevált márka ruháit,amit évekig tudok hordani.Mivel jó minőség,nem kell annyiszor vásárolnom.A környezettudatosságot ketudom azzal,hogy szappannal fürdök,megtermelem a saját ennivalóm,állatokat rartok.A fürdővízzel öblítem a wc-t,meg ilyenek.
2021. febr. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
85%

13, Kérdező


Környezetvédelmi szempontból mi a gondod azzal, ha valaki új, akár jó minőségű ruhát vesz, amit majd 3-5 évig hord?

2021. febr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
89%

Én anno megadtam párszor az esélyt a turis ruháknak, de sosem találtam semmit. Egyrészt ha már mindenáron spórolni akarok, kerül annyiba, mintha bemennék egy kínaiba megvenni, másrészt nem tudom kin volt előtte.

Használt ruháért kicsit túlzásnak tartok többezer forintot kiadni, amikor a Pepcoban pl fillérekért lehet újat venni. De akár a márkás boltokban is lehet leárazáskor.


A másik: használt cipőt, fürdőruhát meg ilyesmit sose vennék, mert nem tudom kinek rohadt bele a mije előttem, még kimosva se venném fel.


Ráadásul a H&M vagy a C&A sem egy drága bolt, ha kell valami akkor inkább onnan veszem.

2021. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy komoly fertőtlenítésen mennek keresztül, de van, hogy olyan "jól sikerül" hogy még 5 mosás után is érezni rajta, és ha én érzem valószínűleg más is. Amúgy rengeteg a címkés tök új ruha is. Nem csak a szegények helye, ismerek olyan kőgazdag embert, aki szeret turizni, pedig neki az se lenne anyagilag gond, ha tetőtől talpig Gucciba öltözik.

Nekem egyszerűen nincs hozzá türelmem, se a vállfáshoz, se a báláshoz, ráadásul az időt is sajnálom rá, mert a múltkor elkísértem a barátnőmet, szerintem ott voltunk vagy 1,5 órát és konkrétan találtam 5 dolgot, ami tetszik, abból 2nek rossz volt a mérete, egynek a szabása, ami igazán tetszett volna kiderült, hogy foltos, szóval 1 dologot vettem és azt is megbántam, barátnőm is hasonlóképpen járt.

Persze van akinek bekön ez műfaj néha nekem is idegrendszeri hozzá és sikerül 1 jó darabot kifogni, de utána van, hogy 2 évig turi környékére se megyek.

2021. febr. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
13%
Igen, a prolik körében népszerűek a márkás boltok, kösz, hogy bizonyítottad!
2021. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy vagyok, mint 18-as. Türelmem sincs, és az időt is sajnálom rá. Egyszer a lányom rávett egy Háda vásárlásra, amúgy nem volt rossz így kettesben. Neki vásároltunk, (ennek már kb. 5-6 éve), nagyon jó nyári szoknyákat vettünk, laza, lenge anyagból, nem sokat volt az előző tulajdonosán. Persze átmostam, öblítő után pedig büdi sem volt, azóta is hordja. De aztán ő sem ment többet, és én sem, mármint turizóba.

Szerintem ehhez rutin is kell, "jó szem" is kell.

Ami tény, hogy barátnőm pl. (ő nagy méret, erősen túlsúlyos), gyönyörű Ulla Popken alkalmi ruhát turizott a lánya esküvőjére magának, fillérekért szinte. Rendes boltban vett hozzá egy blézert, nagyon csinos volt így együtt. De mondjuk alkalmi ruhát már sokszor 1-2 használat után beadnak.

2021. febr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!