Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőként mennyire érzitek...

Nőként mennyire érzitek magatokat beletuszkolva az anyaszerepbe?

Figyelt kérdés
Lemondatok valami tudományos vagy mérnöki pályáról csak azért mert lebeszéltek róla vagy féltetek tőle? Mennyire neveltek bele titeket abba, hogy a nőknek otthon kell maradnia? Ha lett volna lehetőségeket, csináltatok volna valamit másként? Pályaválasztás előtt álló lány vagyok.
2021. febr. 16. 21:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nincs gyerekem, ez tudatos döntés.
2021. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
69%

Ma már azért inkább az elmaradottabb helyeken lehet ez szokás.

Felénk már inkább arra bíztatták a lányokat, hogy menjünk egyetemre, ráérünk szülni és nem is muszáj egynél többet.


Vállalkozó vagyok 2 diplomával +4 szakmával és 31 leszek mire szülök.

Nem csinálnám máshogy.

2021. febr. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%
Egy tudós/mérnök sokkal fontosabb, mint egy anya. Inkább koncentrálj a karrieredre.
2021. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Semennyire nem érzem, hogy bármilyen szerepbe belekényszerítenének vagy erőszakosan arra felé terelnének. Nekem a környezetem mindig azt mondta, hogy azt tanuljak és azzal foglalkozzak, amivel szeretnék. Valami könnyebb, valami nehezebb, de nekem kell tudnom, hogy mi okoz igazán örömet.

A gyerekkérdést (bár esetemben még nagyon korai) is rám bízzák, hiszen nekem kell tudnom, hogy készen állok-e minden tekintetben és vállalok-e minden felelősséget és nehézséget. Persze, jó dolog az unoka (nővérem már dolgozik az ügyön), de az én boldogságomat még mindig előrébb valónak tartják.

Mivel csak egy életünk van, (bármilyen önzőn hangzik) neked kell a középpontban lenned. A te vágyaidnak, a te terveidnek, a te örömforrásaidnak. Sose fogsz úgy élni, hogy mindenkinek megfelelj és sose fog mindenki mindenben támogatni és épp ezért mindig az alapján válassz, hogy neked mi a fontos.

22L

2021. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
46%
Semennyire. De a tudományos pálya és a gyerek nem zárja ki egymást. Az alapdiplomám már megvan, befejezem a mestert, aztán gyerek, aztán mehetek vissza dolgozni. Semmit nem csinálnék másképp. A szüleim kifejezetten arra neveltek, hogy nőként is ugyanúgy bármi lehetek, mint egy férfi. (Ennek ellenére mondjuk "nőies" szakra mentem, de csak azért, mert ez érdekelt.)
2021. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Én is "fiús" szakon vagyok, nem tervezem abbahagyni. De szeretnék később 2-3 gyereket.

Senki nem kényszerít, én így akarom

2021. febr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék gyereket (egyelőre, de lehet, sosem), viszont nagyon érdekel a vegyészmérnöki képzés. Kémiából és matekból versenyekre járok, most fogok emelt érettségit tenni. Az a baj, hogy állandó ellenállásba ütközök, mert nem fognak felvenni sehova, minek tanulok ha úgyis szülni fogok, meg a nők buták a matekhoz. Pedig a versenyek vegyesek voltak, és az érettségi is az...
2021. febr. 16. 21:47
 8/27 anonim ***** válasza:
96%
Pont egy kutatói pálya tök jól összeegyeztethető az anyasággal.
2021. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

Feleségem és gyermekem anyja egy mérnök.

Nem tartom valós esetnek azt, hogy le kéne mondani bármiről, mert valaki anya lesz.

2021. febr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%
Nem lesz gyerekem, szerencsére. 25L
2021. febr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!