Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőként mennyire érzitek...

Nőként mennyire érzitek magatokat beletuszkolva az anyaszerepbe?

Figyelt kérdés
Lemondatok valami tudományos vagy mérnöki pályáról csak azért mert lebeszéltek róla vagy féltetek tőle? Mennyire neveltek bele titeket abba, hogy a nőknek otthon kell maradnia? Ha lett volna lehetőségeket, csináltatok volna valamit másként? Pályaválasztás előtt álló lány vagyok.
2021. febr. 16. 21:35
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nálam pont fordítva van. Én ellennék az anya-feleség szerepben, kis egyszerű munkával, mert azért htb nem lennék...csak épp a párom nem akar elvenni, meg gyereket sem most még, az apám meg anno erőltette a tanulást, mérnököt vagy informatikust csinált volna belőlem, vagy valami férfiasabb szakmát, de nem akartam. Ehelyett egy könnyű szakra mentem, majd 2

végül 2 Szék közül a pad alá...se karrier, se család :D. Egyébként azt vallom, hogy manapság lehet akár mindkettőt is, sőt, a tudományos pálya pont hogy kedvez a szülőségnek, nyilván nem 4-5 gyerekkel, de azért meg lehet oldani kisebb család mellett. Plusz az se baj, hogy nem akarsz családot. Csináld azt, ami neked jó, ne járj úgy, mint én, hogy mindennek meg akarsz felelni, aztán végül nem lesz semmi...

2021. febr. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
7%

Nem tudom, melyik világban kedvez a tudományos pálya a családnak. Vért izzadok doktori képzésen, konferencia konferencia hátán, minden szar. Pedig még az állásom is feladtam, az, amit a képzésen adnak, siralmas. Várom, hogy újra pénzt kereshessek, nem fér bele most sem munka, sem család.


Jó lenne, ha nem olyanok osztanák az észt, akik sosem voltak ilyen helyzetben.

2021. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Én inkább az ellenkezőjét tapasztaltam. Folyton azt nyomták, hogy tanuljak, tanuljak, legyen karrierem. Iskolában is. Nyomásra elvégeztem egy természettudományi szakot, mesterképzést is, de gyűlöltem és ebben dolgozni sem szerettem. Minden vágyam az volt, hogy anyuka lehessek egy egyszerű munkával. Szerencsére azóta kiálltam magamért és azt az életet élem, amit szerettem volna, a férjemmel együtt. Én inkább azt sajnálom, hogy nem beszélnek arról eleget, hogy ez is egy út és semmi lenéznivaló nincs benne.
2021. febr. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

#22: egyetlen orvost sem ismersz, akinek van családja? Konkrétan osztálytársam 4 gyereket nevel. Asszony is orvos, férj is orvos. 3 nyaraló, 1 külföldön, 1-1 munkába-járós autó 1 nyaralós autó. 250nm-es ház Nagykovácsiban. Mindezt 15 éven belül.

Nem hiszem, hogy egyedül van ezzel a helyzetével. Érdemes lenne, ha ilyen frusztrált vagy és megvisel az orvosi szak, akkor pszichológushoz fordulni és a kollégákkal beszélni erről a témáról. Nem csak félelem és rettegés az orvos szakma! Ha magasan fölé lőttél a szakmának és nem bírod, az nem a szakma hibája.

2021. febr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
75%

24 Doktoriról volt szó, nem orvosiról...


PhD. Tudod.


Mifelénk ezt hívják tudományos karriernek. Attól, hogy valaki orvos, még nem lesz kutató...


Mit is vártam, tényleg nincs sok közöd a témához.

2021. febr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Köszi, akkor félre értettem. Én még maradi vagyok, nekem a doktor az az orvos és az ügyvéd :) De igazad van PhD is létezik. Fel kéne zárkóznom.


Az, hogy tévedtem, nem jelenti azt, hogy nincs közöm a témához és le kell sajnálni és fikázni kell, de lehet hogy ez is része a doktoridnak :) Nekem ami ebből kijön, hogy feszült vagy és ott rúgsz bele bárkibe, ahol tudsz. Ami olyan szintű túlterhelést jelenthet, ami kikészít és nem fér bele neked emellett semmilyen human connection.

2021. febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Autonóm vagyok már kamasz korom óta.
2021. febr. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!