Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell így kiakadni, hogy...

Miért kell így kiakadni, hogy a lányok öltözhetnek fiúsan, de a fiúk nem öltözhetnek lányosan?

Figyelt kérdés

Sok kérdést olvastam ezzel kapcsolatban, hogy elvárják az emberek, hogy a lányokat akik fiús ruhákat hordanak őket is búzázzák le, ha a fiúkról csúnyát mondanak, ha nőiesek. Egy lánynak jól áll a fiús öltözet is, a férfi ruháknak nincs semmi olyan jellemzőjük ami kifejezetten férfiassá tenné azokat. Mert bő pólót, nadrágot egy lány is simán felvehet, meg női ruhákból is készülnek fiúsak. De fiú ruhákból nincsenek nagyon nőies darabok, női ruhából több fiús stílust lehet találni, mint a férfi ruháknál nőiest, én nem is nagyon láttam még ilyet. Lassan már azért fognak hisztériázni, hogy a férfiak is hordhassanak szoknyát, nejlonharisnyát, tűsarkú körömcipőt meg melltartót vagy mi? Egy fiús csaj bejöhet a srácoknak, sőt elég sok srácnak bejönnek a fiúsabb, vagány csajok akik nem rakják ki mindenüket, hanem fiúsabb az öltözködésük. De nem hiszem, hogy annyi nőnek bejönnének a nőies öltözködésű férfiak, nekem legalábbis biztos nem és nem tudok olyanról akinek bejönne mondjuk egy rózsaszín, virágos, csajos haspólóban feszítő fiú, cicanadrággal meg tűsarkúval. Meg abba is belegondolhatnának az emberek, akik nem nézik jó szemmel, hogy egy fiú nem lehet lányos, hogy a normális hetero férfiaknak eszük ágába sincs nőiesnek lenni, szóval felesleges ezért cirkuszolni, mert nem tolonganak a férfiak, hogy had vehessenek fel miniszoknyát. Az a kevés meg aki akarja az tegye meg, mit érdekli, hogy megszólják érte, mai világban kit érdekel már mások véleménye? Felőlem mindenki abban mászkál amiben akar, de én nem fogok férfiszámba venni egy olyan pasit aki 100%-ig nőnek öltözik, mert abba már külsőleg nincs semmi férfias. De ettől még nyugodtan tegyék, ha úgy esik jól.


Meg szerintem azért is okés, ha egy lány fiús ruhákban van, mert a lányok kisebb alkatúak a fiúknál, jól áll nekik egy bő póló vagy ing, de ha egy kigyúrt pasi venne fel egy szűk női felsőt az hogy nézne ki már? Inkább örülhetnének a fiúk, hogy a lányoknak tetszik a stílusuk, meg a ruhadarabjaik. Én van, hogy nőiesen van, hogy fiúsan öltözködöm. Nem veszek fel férfi ruhákat, hanem fiús női ruhákat. Egy egyszerű melegítő nadrágnál vagy egy bő pólónál amúgy is, ki tudná megmondani, hogy férfi vagy női? Nyilván az is fura, hogy ha egy nő mindig FÉRFI ruhába öltözik, nyakkendő, öltöny, esetleg férfi alsója van. De egy férfin mondjuk egy női estélyi ruha még furcsább hatást keltene. Ígyis már elpuhányodtak a mai férfiak (tisztelet a kivételnek), ha elkezdenének női ruhákba járni, a nők meg férfi ruhába akkor eltörlődnének a nemek, mert már nem lennének nőkre vagy férfiakra jellemző dolgok. Ez meg nem értem miért lenne jó, ha mostantól a nők férfiak lennének, a férfiak meg nők. Ez egy elég eltorzult világ lenne bárki bármit mond. Öltözködjenek így a transzszexuálisok, de egy hetero férfi miért akarna így öltözködni? Igen, jogos a felháborodás abból a szempontból, hogy ha egy nő férfi ruhában van akkor nem feltétlenül leszbizik le, de a férfiaknak már ha egy rózsaszín férfi felsőt felvesz már akkor elmondják mindennek. De nem lehet mit tenni, mint mondtam a férfi ruháknak nincsen olyan jellegzetes férfiasságuk, mint a női ruháknak "nőiességük". Hisz a férfiak nadrágot hordanak, azt a nők is hordhatnak, tehát a nadrágok ebből a szempontból unisex ruhadarabok. A férfi pólókról meg nem lehet megmondani, hogy férfi vagy női, mert ha egy sima fehér pólót veszünk például arról senki nem mondaná meg ránézésre, hogy férfi vagy női. Szóval a férfiaknak elég egyszerű az öltözködésük, amik egy nőn is jól állhatnak. De a nőknek ott van a szoknya, tűsarkú, harisnya, melltartó, estélyi...stb. És ezek nem tudom elképzelni, hogy jól állnának egy férfinak.

Ettől függetlenül továbbra is azt mondom, hogy aki vágyik rá az vegye fel amit akar, én nem szólok be senkinek ezért ha látom az utcán, megtartom a véleményemet, aki meg beszól az kit érdekel? Szerintem nem kéne itt reklamálni kérdésekben, hogy miért van elnézve a lányoknak ha fiúsak, de a fiúknak nem ha nőiesek? Ha ennyire zavarja őket akkor öltözzenek úgy ahogy jól esik, ennyi.



2021. febr. 16. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem olvastam el, mert rohadt hosszú. Mindenki leszarja, hogy a másik milyen ruhát hord, max. jót nevetünk rajta.
2021. febr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Jajj, de fognak itt utalni, de azert leirom. Szerintem mindenki oltozzon ugy, ahogyan neki jol esik, persze azert ne szatirkodjunk, erted, de ilyet miert ne lehetne csinalni, hogy a ferfi felvesz noiesebb ruhakat? Nokent en imadom a ferfi ruhakat, megis tudom ugy hordani es keverni a noivel, hogy az kihangsulyozza a noies vonasaimat is. En az ilyen emberekre felnezek, mert igenis megelik a kreativitasukat es ki mernek menni az utcara anelkul, hogy takargatnak magukat, sajnos ez nekem nem sikerul. Nagy kedvencem Cody Fern peldaul, o tud ugy noiesen oltozkodni, hogy kozben megis ferfiasnak is latom ot. A szexualis iranyultsagatol pedig tekintsunk el, mivel nem ezt szeretne o sem hansulyozni. Szerintem egyebkent o tokelestes pelda erre, szerinte ha egy noi dzsekit felveszel ferfikent, akkor az eppen abban a pillanatban egy ferfi dzseki es kesz. Nem feltetlen a ruha teszi a viselojet, forditva szerintem ez sokkal hatasosabb, az igazi magabiztossag es divat az, amikor te vagy hatassal a ruhara, nem a ruha rad :)
2021. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

A kérdésre: kb 60 éve ugyanolyan tabu volt a nőknél a férfias öltözködés, mint most a férfiak feminitása, de aztán a nők kiharcolták maguknak, hogy úgy öltözhessenek, ahogy akartak.

Emlékszem egy cikkre amiben arról irtak, hogy mennyien próbálták hátráltatni színésznőt, aki legelőször viselt szoknya helyett nadrágot.

A férfi nemnek úgy általában nem érdeke, hogy nőies ruhákat hordjon, hiszen a nőies ruhák nem praktikusak, sokszor nehéz mozogni bennük, jobban oda kell figyelni rájuk, szóval emögött akkora hátszél.


A kifejtésre: remélem sikerült kiadni magadból, és tudsz majd nyugodtan aludni.

2021. febr. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézzél már meg 30-40 évvel ezelőtti képeket, hogy öltözködtek a hugyosjózsibácsik... hát ahhoz képest ma az össze fiú olyan 6uzis és feminim, hogy azt anno elképzelni nem lehetett volna!


Hát te nem tudod, hogy a '80-as években, mikor a kis Ödönke is gombos-galléros-kockás ingben ment a homokozóba összemocskolni magát, akkor milyen forradalom volt, hogy egy fiú felvehet-e úgy egy sima pólót, hogy ne 6uzizzák le, ne pizsomázzák le, ne küldjék haza hivatalos helyről. Me az oan kis 6uzis. Megtették. Felvehet-e egy sima (tehát nőies) kapucnis pulóvert (nem is volt még) ami nem úgy néz ki mint valami katonai zubbony. Le6uzizzák-e? Le. Nemhogy fülbevalók, kinyalt hajak, divatruhák, plázák és társai... Hát egy gatya hogy nézett ki? Az elefánt lába belefért volna, és tüdődig felhúzhatod. Ha egy fiú fél fokkal jobban nézett ki egy tekercs bontási kátránypapírnál, azt már el is verték. 20-25 fog, 4 szál haj a kopasz fején átféülve. Az volt csak az igazi férfi!


Na mindegy, nem a kérdésre volt pont válasz, csak úgy előjött belőlem...


Minden attól függ, honnan nézzük. Azt bírom, mikor a tízcentis gatyaszárú gyerek 6uzizza a nyolcat. Hát hogy rátapad! Régen a huszat 6uzizta a harminc. Lenne időgép, ráengedném a harmincat a tízre... Megköszönné a 6uzik forradalmát.

2021. febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Tele van belső ellentmondásokkal a hisztid...
2021. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Mert ha egy férfi szoknyát és magassarkút hord, akkor az nem férfi, hanem b.zi.

Felőlem tütüben is mászkálhat bárki az utcán, én leszarom, maximum jót röhögök.


Viszont a hisztid tele van ellentmondásokkal...

2021. febr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sunshinedoll ***** válasza:
69%

Felőlem mindenki úgy öltözködik, ahogy akar.

Az, hogy a férfiakat jobban megszólják emiatt, az a patriarchális társadalom hibája.

Régen az is elképzelhetetlen volt, hogy a nők nadrágot viseljenek, a nyugati világban ez csak a második világháború környékétől lett elterjedtebb.


Amúgy meg biológiai adottságokat nézve több logika lenne abban, hogy a szoknyát a férfiak viseljék, mert abban könnyen elférnek, mint egy nadrágban dehát... :D


Arra meg, hogy a férfiak elnőiesednek meg puhányak meg hogy ölzöködnek meg a hajukismijen. Khm:

[link]

[link]

[link]


A ruhától nem lesz valaki férfi meg nő, eléggé beb-szna, ha a nemünk a ruháinkhoz igazodna, nem? Aki meztelen, az akkor nem tudná eldönteni, hogy ő micsoda? :D

Ezek csak ruhadarabok, nem kell annyira komolyan venni őket, nincs hatalmuk a nemi identitásunk vagy szexualitásunk felett :)

2021. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát én jelenleg Angliában élek, ahol az van, hogy fogadjunk el mindenkit, meg mindenki olyan ruhát vehet fel, meg úgy nézhet ki ahogy akar, senki nem szólja meg érte. Itt inkább azt bántjék aki bántja a másikat ezért. Mégsem láttam még 1 férfit sem, aki nőiesen öltözött volna. Pedig itt megtehetnék, itt nem szólna be senki, mert az van mindenkibe nevelve, hogy mindenkit fogadj el úgy ahogy van, a stílusával, a személyiségével, értitek. És azt kövezik meg aki bántja a másikat. Tehát itt tényleg minden adott, hogy a férfiak női ruhát hordjanak, mégsem teszik. Pedig sok nagyvárosban voltam már, sok embert láttam. Eddig csak 1 srácot láttam aki egy rózsaszín, női pólóban volt, de ő kézen fogva ment a barátjával (tehát ő meleg volt) meg nyalakodott vele az utcán. De egy hetero pasit nem láttam még aki vágyna a nőies darabokra. Szóval szerintem felesleges az a hiszti amit mások csinálnak, mert annyira nem tolonganak a pasik, hogy szoknyát hordjanak tűsarkúval. Az a nagyon kevés, minimális ember meg csinálja felőlem nyugodtan.


Nem a férfiak nem egyenjogúak a nőkkel, hanem a nők nem egyenjogúak a férfiakkal. De még ha fordítva is lenne, nem attól lennének a férfiak egyenlőek a nőkkel, hogy ők is vehetnek fel szoknyát beszólogatás nélkül, a ruhának ehhez semmi köze nincs.

2021. febr. 17. 14:26
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Ez az emberi önzőség.. a heterok a melegekre tolják rá amit nem akarnak a melegek meg a heterokra. Nézőpont kérdése az egész. Az a baj, hogy sokan testképzavarral is küzdenek, nem tudják elfogadni, hogy ők fiúnak születtek és a saját testtípusukra alakított divatot. És akkor jön az, hogy diszkrimináció meg stb. Ez olyan mintha én azon lennék kiakadva, hogy a férfiak miért mászkálnak a strandon póló nélkül, nekem meg miért bikini felsőben kell.
2021. márc. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!