Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan éljem az életem?

Hogyan éljem az életem?

Figyelt kérdés
27 éves pedagógus vagyok, szeretem a munkám. Párkapcsolatom nincs és itthon élek. A szüleim anyagilag nehezen élnek meg. Feladatom nekik segíteni, vagy kezdjek el foglalkozni a saját életemmel, boldogságommal?

2021. febr. 17. 21:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
52%
Ezt csak saját magad döntheted el.
2021. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nyilván ezen őrlődöm évek óta, azért teszem fel a kérdést.
2021. febr. 17. 21:47
 3/34 anonim ***** válasza:
Nem dolgoznak a szüleid?
2021. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Apukám dolgozik, de 200 alatt keres, Anyukám munkanélküli és adósságokat halmozott fel ezen okokból, mert nem elég a pénz.
2021. febr. 17. 22:03
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Én segítek haza évek óta, de egyre nehezebb. Szinte ellehetetlenít ez a helyzet és már nem is nagyon tudok kiszállni belőle. Amikor ki akarok szakadni és elkezdeni magammal foglalkozni akkor mindig jön a bűntudat.

Valahogy próbáld mértékkel támogatni őket, de ne helyezd magad elé, mert akkor sosem fogsz igazán élni.

2021. febr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
A legnagyobb baj, h Anyukám elkezdi mondogatni pl. hogy miért járok edzeni, miközben nekik kellene segítenem. Nem költök luxuscikkekre, csak h ne kattanjak be teljesen..
2021. febr. 17. 22:21
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magadat terrorizálni, mert pszich3sen rá fog menni az eg3szséged ☹
2021. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember vagy. A segítség egy dolog, de ezt kihasználni ilyen szinten nem egészséges. Nem tartozol nekik az életeddel csak azért mer ők "adták", attól még nem vehetik el.
2021. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Anyud nagyon mérgező. Nem vagyok a te helyedben, de ajánlom mérlegeld meg, hogy vagy elmenj pszichológushoz megtanulni, hogyan kezeld ezt le, vagy szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2021. febr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

A szüleid mindig a szüleid maradnak és természetes-szerintem- a róluk való gondoskodás.

Viszont ez vice versa kell működjön ha ők nem értik meg hogy felnott a gyerekuk es onallo szabad életre van szüksége ahhoz hogy mentalisan is egészséges lehessen... hogy legyenek valós reális céljai... családja stb... akkor sajnos fájdalmasabb lesz az elválás.

Persze csak akkor ha így döntesz.

A te életed.

Arról is te döntesz hogy csúnyán kifejezve a rabszolgajuk leszel egy életen át vagy sem.

Ha igy döntesz szived joga.

Viszont ez nem egeszseges dolog.

Az elet nem errol szol.

Es abbol bizony neked is csak egy van.

2021. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!