Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem sajnáljátok a cigányokat?

Nem sajnáljátok a cigányokat?

Figyelt kérdés
Először is,nem rasszista kérdést szeretnék indítani,de megfordult a fejemben,hogy milyen sokan elítélik a cigányokat,úgy,hogy nem is ismerik őket.Nyilván nem alaptalanak a "félelmek" velük kapcsolatban,de azért mert vannak köztük nagyon rossz emberek,még nem kellene mindenkit kollektíven elítélni (szerintem).Mert ha akar dolgozni,sem biztos,hogy kap munkát,mert biztosan ellopja majd a cuccokat,meg csődbe viszi a vállalkozást...Nyilván ez is megtörténhet,de mi a biztosíték arra,hogy nem egy magyar fogja megtenni ezt?A magyarok nem lehetnek rossz emberek,nem lophatnak?A cigány meg lehetséges,hogy kiváló munkaerő lett volna...Ezzel,hogy nem kapnak munkát,pedig valamit neki is ennie kell...Meg a cigánygyereket az iskolában.Ha a szülei nem tudják taníttatni,mert nincs pénzük,akkor a gyerek sem fog előrébb jutni az életben.Pedig szerintem közük is vannak nagyon okosak,de ha nincs lehetőségük tanulni,akkor minden hiába..Én ezt így látom.Ti?

2021. febr. 19. 20:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Hagyjuk már a hülyeséget. Ki tud törni ha akar. Minimum egy érettségiig el tud jutni,az első szakma ingyenes,onnantól meg dolgozhat és gyűjthet,mint a csóróbb magyar teszi. Nyilván vannak rendesek, de igen kevés. De aki akar,az tud tenni ellene.
2021. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
20%

Én a barna bőrű cigányokat sajnálom. Még elképzelni is nagyon rossz milyen lehet nekik mikor reggel felkelnek és bele néznek a tükörbe.

Több cigány ismerősöm is mondta már, hogy örüljek neki, hogy fehér vagyok.

2021. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Miért sajnálnám őket? Kivìvták maguknak a viselkedésükkel. Agyba-főbe vannak támogatva, ennek ellenére csak balhèzni tudnak. A cigány gyerek a 3as átlagára kap X-ezreket, én a kitűnőmre kaptam egy könyvet. Magyarországon magyarként kisebbség vagyok, a cigány meg hatosával szül, majd az állam felnevelni... Tisztelet a kivételnek, annak az 1%-nak...
2021. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem igazán.....

Ha akarnának tudnának tenni a rossz beidegződések halványításában.

De nem.

2021. febr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
4-es metrón max hangerőn bömböltette a mulatóst egy zsámoly méretű boomboxon, amit random utasok felé lendített, "pofánb@szlak" jelszóval. Apámat vesén szúrta egy másik az Arany János utcai metrónál, miután a fenyegetésére adott neki 1000 Ft-ot és utána már az egész tárcája kellett volna neki. Nem sajnálom őket!!!
2021. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Neharagudj,azt,hogy nem mer sok ember kimenni egy bizonyos idő után,mert megkéselik,azt én nem tudom sajnálni. Akármilyen nehéz neki,egy undorító ember. Nincs pénzük?Há minek dógozzak,ha megélek a segélybű? UGYANOLYAN JOGUK VAN DOLGOZNI,mint nekünk. Mi az,hogy nem kapnak munkát?Hát nem is akarnak,erőszakoljuk rájuk a munkát,hogy legyen nekik?Nemrég megtettük,nem esett jól nekik,mai napig sírnak érte.

Jajj a gyerek az iskolában...Az nem baj,hogy verekszik,fenyegetőzik?Az nem baj,hogy ahol lakok,ott agyonszúrtak egy gyereket?Áh,ugyan már.

Jajj nem szabad általánosítani. Jó,menj és szedj össze 1000 embert,ők pedig éljenek együtt ezekkel! Kíváncsi leszek,hogy hány ember jön úgy vissza,hogy hű de jó volt. Ja,és arra pedig nem gondol egy antirasszista se,hogy nem véletlenül utáltuk meg őket ezer éve már. Ha adnánk nekik pénzt,hogy létrehozzanak egy saját országot,milyen lenne az az ország?Hát,nem is tudom,egy nagy putri,de legalább egymást gyilkolnák,nem minket! A magyarok között is van bűnöző,de nekünk nem elég annyi,hogy velünk rosszul bánt xy,hogy gyilkosságot tervezzünk,és azt kijelentsük,hogy na akkor mi most bűnözni fogunk,mer kell a kenyér. Mi dolgozunk,minket képesek úgy nevelni,hogy menj dolgozni. ÉS ez nem ma kezdődött. Tönkre nem megy a vállalkozás attól,ha van ott egy naplopó,csak ki kell rúgni,és nem kell fizetni feleslegesen. Ennyi. Nincs lehetőségük tanulni?Vicc. Mer anyu a babakocsi előtt szívja a cigit,hogy még egy gramm füst se a levegőbe menjen fel,hanem bele a baba arcába. Kell kéregetni,meg segélyből élni. Abban van a jövő. A magyar akkor lop,ha már éhenhalás szélén van,de akkor is otthagy egy 500-ast,és odaírja egy cetlire,hogy bocs elvettem pár zsömlét,mer már nem bírtam az éhséget. Ezek csak elviszik,mer nekünk jobban kő,csak mi dolgoztunk érte. Az már lényegtelen.

2021. febr. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

100 romából 1 dolgozik,az is elücsörög egész nap.

100 romából 1 normális,és akkor most hatalmas jóindulatból beszéltem...

Általánosítás?Én ugyan nem általánosítok,egy arányt mondtam. Százból egy ember,akire azt lehet mondani,hogy normális. Nyílván nem fogunk majd ezek alapján csak úgy odamenni,hogy na legyünk haverok mind a 100-hoz,és keresni azt az egyet meg tudod ki fogja?Aha.

2021. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem, ők hozták ezt saját magukra.
2021. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%

Van pozitív és negatív tapasztalatom is.

Ismerek olyan embert, aki nagyon sokat tanult cigány nemzetiségű ember létére és vitte is valamire. Az ilyen embert pontosan úgy megbecsülöm, mint bárki mást, aki ugyanannyit megtett magáért, mint az általam említett ember. Ugyanakkor éltem meg olyat is, hogy "szimpátiából" körbeállt egy 20-25 fős cigány horda - széklábakkal, husángokkal tenyerüket csapkodva és konyhaölő késekkel felfegyverkezve - annak ellenére, hogy a legcsúnyább szavam az volt irányukba, hogy "Jó napot!" -Nem tudom, te hogyan kezelted volna a helyzetet!

Az általános viszonyulásuk pedig az manapság is a társadalomhoz, hogy inkább próbálnak meg kiskapukon vagy feketén anyagi forrásokat szerezni a megélhetésükhöz, mint hogy a tisztességes utat keressék.

Megnézheted azt a lakást is - rövid időn belül, - amit humán alapon, kölcsön bocsájtasz a lakhatásukra, - sem azt nem becsülik meg, amiért megdolgoztak véletlenül, sem azt, amiért a kisujjukat nem mozdították. Az már csak hab a tortán, hogy ritka kivételnek számít a békés légkör egy olyan hely környékén, ahol kiterjedt cigány család él. Ezek egyértelmű jelei annak, hogy még mindig kevés a hajlandóság arra, hogy az alkalmazkodjanak másokhoz, - egymást is ölik, nem hogy másokat néznek le általánosan! Az alkalmazkodás kölcsönössége - nem meglepő módon - működőképes azoknak a cigányoknak az esetében, akik hajlandóak voltak tanulni, a tisztességes utat választani az élethez, de azt nem értik meg, hogy ez egyoldalúan nem működik (egyik részről sem)! Többek között az ilyen "apró" részleteken kellene változtatni az előre lépéshez, de erre a hajlandóság nagyon halovány. Ellenben találkoztam - és szerencsére egyre nagyobb arányban - találkoztam olyan cigányokkal, akik becsülettel megdolgoztak minden eredményükért. Ezek a cigányok nagyon jó munkabírású, szívós, kitartó munkaerők!

2021. febr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem.Egyéb kérdés?
2021. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!