Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi beképzelt...

Miért van ennyi beképzelt ember mostanában?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy az emberek többsége lekezelő, flegma a másikkal szemben és mindig csak magukkal foglalkoznak.Mindig úgy állítsák be magukat, hogy ők biztos jobbak a másiknál.Az sem elfogadott ha valakinek más a stílusa.Megértem azokat az embereket akik nehezen barátkoznak, de attól nem kell lenézni a másikat esetleg bántani.Gondolkoztam azon, hogy esetleg nekem is ilyennek kell lenni ha már körülöttem ennyien beképzeltek, de szerintem akkor nem lenne egészséges önképem.

Az ilyen beképzelt emberek egymással hogy tudnak jóban lenni?Mitől lehet valaki ilyen?Szerintetek is csak az ilyenek tudnak érvényesülni a mai világban?Valahogy azt vettem észre, hogy náluk van a legnagyobb baráti kör meg érdeklődés.Vannak olyan emberek akik sokkal többet elértek náluk az életben esetleg szebbek is külsőleg és mégsem vágnak fel vele.



2021. febr. 21. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Mintha csak az elmúlt 30 év összes tanárját írtad volna le.
2021. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hol találkozol embertársaiddal, én nem általánosítanék így. Vannak ilyenek, de körülöttem kifejezetten sok szorgalmas, szerény, korrekt ember van.
2021. febr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Mert sokan királynak,képzelik magukat mert nem kell fizetni a hitelt .
2021. febr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz egy kis Pál Feri-t aztán rájössz, hogy többen vannak, akik nem hangosak, és nem látod őket. A beképzelt, kis mitugrászokat azért veszed észre, mert feltűnősködnek.


A stíluson nem mindegy, mit értesz! Az, hogy valaki úgy kér, ahogy Puzsér okádja a gyűlöletét valakire, akkor ott az a stílus bajos. Ha az öltözködési stílusról van szó, vagy zenei érdeklődésről, akkor teljesen már a szó jelentése.


Ha azon gondolkozol, hogy megváltozz, inkább tanulj EQ-t, vagy önértékelést.

2021. febr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából megválaszoltad már a kérdésed leírásában: mert problémás az önképük. Az arrogancia egy palást, ami leplezi a bizonytalanságot és a "kevesebb vagyok másoknál" érzést.


Kb. olyan, mint amikor egy magát alacsonynak gondoló fiú lábujjhegyen tipeg, hogy magasabbnak tűnjön.


Egyáltalán nem ők lesznek a sikeresek az életben. Általában elszigetelődnek a normális emberektől, és felületes, felszínes kapcsolataik vannak a hozzájuk hasonlókkal, tele surlódásokkal és kakaskodással.

2021. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"kevesebb vagyok másoknál" érzés = trauma, amit kapott az életben (főleg iskolai és néha otthoni)
2021. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Lehet trauma is, de eredményezheti egy tévhit vagy egy torzult világkép is, csupa hamisan levont következtetéssel.

2021. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És azt honnan szerzi az ember?

Kitől tanulja?

Miből következteti le? Amikor az iskolában sosem a jó pontokat lehetett gyűjteni, hanem csak a hiba pontokat? Amikor mindent jól csinálok és van egy helyesírási hibám és visszadobják a diplomámat? Amikor 2 millió forintért el tudom adni a diploma munkám eredményét, de az iskolának csak gyenge hármast ér?

Amikor 3 hét alatt helyre rakom azt a programot, amit addig 2 évig nem tudta megjavítani 7 mérnökkel és kapok egy olyan eredmény értékelést, hogy nem értek semmihez. Vajon honnan fakadnak ezek?

2021. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!