Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel magyarázható az, hogy...

Mivel magyarázható az, hogy rengeteg az okoskodó, "én mindent jobban tudok" típusú ember?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben túl sokszor futottam bele ilyen emberekbe. Akik kéretlenül is tanácsot osztogattak, és ha látták is rajtam, hogy nem érdekel a (szerintük építő jellegű) véleményük, tovább folytatták és egészen addig mentek, amíg vita nem alakult ki. Rám akarták kényszeríteni a saját nézőpontjukat, mert azt hitték, kizárólag az lehet a helyes. Arról nem is beszélve, hogy előszeretettel bíráltak másokat a hátuk mögött. Én sosem gondoltam, hogy kizárólag az én véleményem lehet helytálló, szívesen meghallgatok az enyémtől eltérő álláspontot is, de ami sok, az sok.

2021. febr. 21. 19:49
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%
Kevés önismeret és tudás szorzata.
2021. febr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Ráadásul az a röhejes, hogy azok osztják az észt, akiknek nem igazán kéne. Pl. gyerektelen nagyon tudja, hogy hogy neveld a gyerekedet, a mindennap cicanadrágban és pólóban járó kolléganő osztja az észt, hogy hogy öltözködj. Szerintem az a magyarázata, hogy azzal, hogy elfogadod a tanácsát, közvetve elismered, hogy a témában jobb nálad. Ez a lelki maszturbáció egy formája.
2021. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Az egyszer biztos, ezt én is megfigyeltem már. Addig osztogatják az észt, hogy a végén még az a kevés is elfogy. :D
2021. márc. 16. 13:58
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

általában ilyenkor leírják jogosan, hogy a Dunning-Kruger hatás, amiben van igazság.


Viszont azt is látom, hogy sok magyar ember egyszerűen burokban él, és emiatt túlbecsüli a képességeit, ráadásul még önbizalomhiányos is, amit okoskodással akar kompenzálni.


Van egy ilyen idősebb ismerősöm, akinek épp pár hete mondtam, h talán nem kéne macskatartás témában kioktatni, ha sosem volt macskája, vagy h hogyan tanuljak nyelvet, ha ő csak középfokig jutott.


alapvetően ő sem buta, de egyszerűen nem érzi a korlátait, és azt hiszi, mindent meg tud oldani az élettapasztalatával.

2022. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ, ment a zöld kéz. :)
2022. júl. 29. 10:00
 16/21 anonim ***** válasza:
51%

Én is ilyen voltam, el kellett érni egy mély pontot mire rájöttem, hogy minden ember máshogyan látja a világot, és más módon teljesedik ki, és ami számomra egyértelmű a jelen pillanatban az a másiknak lehet, hogy a más nézőpontja miatt másképpen látja és legvégén emiatt simán lehet, hogy én látom rosszul végsősoron


Röviden egy fajta megvilágosodás hozott ki ebből. Persze 100%-ban nem szüntem meg ilyen lenni, de tudom, hogy ezek a gondolatok honnan jönnek, és nem adok nekik teret úgy ahogy azt korábban tettem

2022. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Senior Séf ***** válasza:
100%
Evolúciós oka van, hogy a kamasz fiú, vagy fiatal felnőtt férfi mindig mindent jobban tud másoknál. Ez valamikor az őskorban a szülőkről való leválást volt hivatott segíteni.
2022. aug. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2022. aug. 6. 18:10
 19/21 anonim ***** válasza:
45%
pont gyakorin teszed fel ezt a kérdést..?
2022. aug. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 NTBS ***** válasza:
A megnövekedett magabiztosság, csökkenő szerénység.
2022. aug. 23. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!