Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha gonosz vagy valakivel aki...

Ha gonosz vagy valakivel aki nem bántott téged, azt miért teszed általában?

Figyelt kérdés
Nem vita generálása a célom. Van egy ilyen jelenség, biztos mindegyikünk volt már ok nélkül gonosz, kisebb-nagyobb mértékben. Érdekelne egyrészt hogy miért, másrészt kíváncsi vagyok hányan ismerik be maguknak ezt.

2021. febr. 22. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, mit nevezel gonoszságnak, mert van, aki a közömbösségen is besértődik.
2021. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Gyulolom a lelkileg gyenge embereket, akik folyton sirankoznak, igy belejuk rugok meg egyet. Ez van, en mar elfogadtam magam.
2021. febr. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyok gonosz senkivel se, akar megbántott akár nem. Ha megbántott akkor amit csinálok (otthagyom), azt is azért teszem hogy többet ne bánthasson, nem pedig azért hogy "gonosz legyek".

Szándékosan soha nem célom az, hogy valakivel gonosz legyek. Akkor tűnhetek kívülről annak ha mondjuk nem úgy szólok vissza, vagy nem olyat, de azzal se az a célom hogy na akkor most gonosz legyek.

2021. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha arra gondolsz, hogy ok nélkül ráförmedni valakire, az akkor fordul elő, mikor a fejem tele van megoldatlan gondokkal és nincs időm foglalkozni velük mert folyamatosan más feladat van. Ha olyan emberről van szó, aki általában rendes velem, akkor utólag mindig bocsánatot kérek és megpróbálom jóvá tenni, ha olyan, aki maga is simán levezeti rajtam a feszültséget, akkor nem feltétlenül.
2021. febr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nemrég elvesztettem egy jó, értékes barátságnak látszó, induló barátságkezdeményezést pont amiatt, mert flegmáztam az illető nővel. Gondolkodtam azon, miért teszem ezt, és arra jöttem rá, hogy azért, mert úgy gondolom, ezt nem érdemlem meg...

Mindenkivel ezt teszem, pedig szeretnék barátkozni.

2021. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán van erre példa, tudatosan figyelek erre, érzékenységre neveltek. Ha meg is bántottam valakit, bocsánatot kértem. Nem szeretném magam jó színben feltüntetni, én is rendkívül gyarló vagyok, de szerintem ez egy nagy erényem.

Akik engem bántottak, azok azért tették, mert otthon őket is bántották, mentálisan vagy fizikálisan.

Ha ezt a romboló közeget elhagyják, rájönnek, hogy hiányzik nekük (mert számukra ez a megszokott, ez egyáltalán nem tudatos!), és ők maguk válnak bántalmazóvá, vagy próbálják kicsikarni például a párjuktól a kisgyerekkorban irányukban oly sokszor érzett agressziót.

Minden bántás kicsit önmagunkról szól. A személyiségünkről, a napi hangulatunkról, az emberiséggel való viszonyunkról és a társadalmi beilleszkedésünkről.

2021. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha megtagadom a segítséget és bajban hagyom a másikat az annak számít?
2021. febr. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7

nem igazán szerintem, illetve én igazából olyan válaszokra lennék kíváncsi, mint amit a #2-es írt, fel is pontoztam, jó releváns válasz, nagyon őszinte önmagához. Nagyon kevés ilyen válasz született, pedig tele van a világ olyanokkal, akik ok nélkül gonoszkodnak, főleg munkahelyen, de akár iskolában is.

2021. febr. 23. 11:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért tennék ilyet? És akkor ha bántott, miért? Semmi értelme.
2021. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én általában azért, mert éppen akkor nagyon frusztrált/ideges vagyok valami miatt, és úgy érzem, hogy rajtuk levezethetem a dühömet. Én is meglepődtem, hogy itt csak egy ember vallotta be ezt magáról, pedig tényleg mindenki csinált már ilyet. Az emberi álszentség még mindig határtalan.
2021. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!