Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is s***fej az a...

Szerintetek is s***fej az a férfi, aki nem engedi át a helyét a buszon egy állapotos nőnek?

Figyelt kérdés

Itt ez a cikk:

[link]

Aki nem tud angolul, annak dióhéjban: a fickó kiposztolta, hogy nem adta át a buszon az ülőhelyét egy terhes nőnek, mivel ő hosszú órákat dolgozott, és mikor a nő elkezdett sírni, ő azt válaszolta hogy a nő maga választotta azt, hogy terhes legyen. A kommentelők többsége szerint az.

febr. 22. 22:44
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%
19-es, ezt a kiposztolást úgy kell érteni, mintha itt a gyakorin tette volna fel a kérdést, hogy ez történt, én vagyok-e a bunkó. Szóval ezzel nem dicsekedett, hanem véleményeket várt.
febr. 23. 00:19
 22/37 anonim ***** válasza:
55%
Remeljuk az o terhes felesegenek vesz majd egy autot...h ne kell jen allnia.
febr. 23. 03:18
 23/37 anonim válasza:
40%
Egyébként azt írja az elején, hogy a terhes nők számára fenntartott helyen ült. Akkor meg szerintem kutya kötelessége átadni azt a helyet, nem kifogásokat keresni.
febr. 23. 06:46
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mindenki döntse el maga, hogy bír-e állni a tömegközlekedésen vagy sem. Nekem 2 éve annyira beállt a derekam, hogy nem tudtam vezeni, mert fékezésnél amikor a pedált kellett használni azt hittem becsinálok a gatyámba.

Dolgozni ugye menni akartam, szóval felszálltam a tömegközlekedésre a végállomáson. És igen, leültem, mert nem bírtam fél órát állni, fájdalomcsillapítókkal sem.

Huszon valahány éves voltam akkor, nem volt a homlokomra írva, hogy annyira fáj a derekam, hogy a seggemben és a lábaimban sem érzem, szóval gondolom engem is egy büdös parasztnak néztek, amiért nem adtam át a helyem senkinek.

De feltételezem ha kifizettem akkor a teljesárú jegyet/bérletet, akkor igénybe vehetem a szolgáltatást és ha le akarok ülni, akkor magyarázkodás nélkül ülhetek.

Értem én, hogy az időseknek és a terhes nőknek alanyi jogon jár az ülőhely, de lehet fáradt egy 30 éves is, aki 12 órát lehúzott egy gyárban, lehet fáj a lába egy 15 éves gyereknek is (ahogy nekem is volt szalaghúzódásom a sport miatt) és lehet rosszul is valaki, kortól függetlenül.

Szerintem ez maximum udvariasság kérdése, ha minden rendben van és nincs szarul, akkor àtadhatja az ülőhelyet bárkinek, de ne kelljen már senkinek magyarázkodnia vagy szarul éreznie magát amiért igénybe vesz egy szolgáltatást.

febr. 23. 08:43
 25/37 anonim ***** válasza:
68%
A vemhesezőnek: a te anyád volt vemhes veled, mielőtt megellett. (De minek??)
febr. 23. 09:14
 26/37 anonim ***** válasza:
75%
Emlékeszem, terhes voltam, már 8 hónapos. Semmi bajom nem volt, felszálltam a helyijáratra, és egy helyes 30-40 közötti nő egyből felpattant, hogy üljek le. Mondtam neki, hogy köszönöm, de semmi bajom, jól bírom, 4 megállót megyek csak. Erre mondta, hogy az rendben van, de kapaszkodni nem tudok úgy, mintha nem lennék terhes, más az egyensúly ilyenkor. Nagyon határozottan leültetett. (Jólesett:)
febr. 23. 09:16
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tényleg tudni, kinek milye fáj. Múltkor vártam a kórházba, épp vettek felfele osztályra, másnap műtöttek hasi panaszok miatt. Leültem, erre néhány öregasszony aki mellé leültem, ott súgták egymásnak, hogy még fiatal, jók a lábai. Aha én is jókedvemből ülök le egy kórházi váróban, összekucorodva, de legközelebb felírom a homlokomra, hogy kiszakad a belem.
febr. 23. 09:47
 28/37 anonim válasza:
0%
Akik lepontoztak értik mit jelent a "seat for pregnant women"?
febr. 23. 10:17
 29/37 anonim válasza:
64%
Közben beleolvastam a reddites kommentekbe és ott kiderül, hogy a cikkel ellentétben nem ült ilyen helyen. Úgyhogy jogos a lepontozás, de kérlek többet ne értékeljétek le, mert beláttam a hibámat.
febr. 23. 10:36
 30/37 anonim ***** válasza:
83%

Itt már megint csak arról van szó, hogy egyes társadalmi csoportok felsőbbrendűnek számítanak. Ha egy férfi nem adja át a helyét, akkor csak egy utolsó mocsok lehet.

Fel sem merül a kedves közönségben, hogy neki is lehet valamilyen egészségügyi problémája, hogy neki is szüksége lehet a helyre attól még, hogy az ő baja nem látványos.

Plusz én személy szerint rühellem, hogy a gyerekcsinálást valami isteni cselekedetként kell kezelni.

febr. 23. 13:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!