Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is s***fej az a...

Szerintetek is s***fej az a férfi, aki nem engedi át a helyét a buszon egy állapotos nőnek?

Figyelt kérdés

Itt ez a cikk:

[link]

Aki nem tud angolul, annak dióhéjban: a fickó kiposztolta, hogy nem adta át a buszon az ülőhelyét egy terhes nőnek, mivel ő hosszú órákat dolgozott, és mikor a nő elkezdett sírni, ő azt válaszolta hogy a nő maga választotta azt, hogy terhes legyen. A kommentelők többsége szerint az.

febr. 22. 22:44
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
45%
Az illető férfi meg maga választotta a nehéz fizikai munkát. :)
febr. 23. 14:48
 32/37 anonim ***** válasza:
59%
31. Így van, ezért azé a hely, aki hamarabb leül!
febr. 23. 15:24
 33/37 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem mindenkinek illene a sokkal jobban raszorulonak atadnia a helyet, es pont, teljesen mindegy, hogy valamelyikuk no-e.

Ha latom, hogy valaki terhes, beteg, idos, annyira faradt/bizonytalan, hogy nem tud allni, akkor atadom a helyem. (Azert egy sima elhizast ne vegyunk ide...)

Ez alol ket kivetel van:

- reszeg, drogos, hasonloan lecsuszott alaknak nem

- illetve ha eppen en is raszorulok, es az alatt nem a sima faradtsagot ertem, hanem komolyabb egeszsegugyi vagy hasonlo esetet. (Szerencsere azert rika az ilyen, de elofordult mutet vagy labficam, szirt seb miatt.)

En alapvetoen megtehetem, nem vesztek vele szinte semmit, neki viszont sokat szamit.

Tehat alapvetoen ilyen esetben egy nonek is illene atadnia a helyet egy terhes nonek. De ha nem teszi, attol meg en is paraszt vagyok, ha en sem, mas ilyen viselkedese nem ment fel engem, nem masok viselkedesehez igazitom az elveimet, annal azert szilardabbak.

febr. 23. 15:35
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Oké, illene, de ettől még nem kell. Ezt mondtam én is, hogy nincs ráírva senkire, hogy fáj-e valamije és azért ül a tömegközlekedésen. Joga van hozzá, nem ingyen utazik, kifizette a jegyet/bérletet.

Ráadásul én sem tartoztam anno magyarázattal senkinek, hogy miért ülök összeszorított fogakkal, könnybe lábadt szemekkel, beszarva a fájdalomtól. Csak ültem és kész.

febr. 23. 16:11
 35/37 anonim ***** válasza:
4%

A posztból számomra nem derül ki, hogy ez hol történt. Idehaza pl. sok járművön van elsőbbségi ülés, ahol át KELL adni a helyet a kismamának, idősnek, rokkantnak, stb. Ha ilyen ülést nem adott át akkor nyilván sfej.

Máskülönben érdekes kérdés, végeredményben mindkettejük szabad döntéséből került olyan "állapotba" ami miatt nehéz lenne állva utaznia.

febr. 23. 16:17
 36/37 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ebben az a gáz,hogy elkezdett sírni a kismama azért,mert nemet mondtak neki.Mint az óvodások,amikor magukra vonják a környezetük figyelmét,ha valami nem jön össze nekik,remélve,hogy majd mindenki pátyolgatja őket,közben ujjal mutogatnak a "külső gonosz"-ra.És természetesen élből úgy kell közölni a főcímet,hogy a férfi provokálta a nőt.
febr. 23. 17:33
 37/37 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem, ha tényleg annyira elfáradt, és nem kamuzott. Igenis el lehet fáradni annyira, hogy vki a két lábán nem tud megállni. Valószínűleg a buszon sem csak egy db ülőhely van. A terhes nő meg igenis tehet róla, hogy terhes - jófejség, kedvesség átadni a helyet, de sztem nem jár alanyi jogon.
febr. 23. 22:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!