Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Használat után nem tudok...

Használat után nem tudok megálljt parancsolni az elemémnek. Mit javasolsz?

Figyelt kérdés

Ha bemegyek egy gondolatba az olyan, mint ha kinyitnék egy kaput, amit utána nem tudok visszazárni és zuhatagként tódulnak át rajta a dolgok, akkor is ha már nem akarom.

Ez lehet egy pár pillanatnyi gondolat teendőkkel , vagy szexualitással kapcsolatban és kész a baj. Ha akkor van ilyen amikor éjjel kimegyek a mosdóba, akkor akár órákig nem tudok visszaaludni.


2021. febr. 23. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Zene vagy bármi más figyelemelterelő.
2021. febr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem működik.

Sokszor van úgy, hogy valamire figyelmen kell, pl hangszeres gyakorlás és annak ellenére, hogy erősen koncentrálok, mert elképzelem a kottát és számolok is közben , random hülyeségeket dob fel az agyam a "belső vetítővászonra". Mint ha azt közölné ezzel, hogy "Próbálkozz csak, én akkor is a saját dolgaimmal foglalkozom!"

2021. febr. 23. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is volt. Az segített, hogy arra gondoltam, hogy 'ez most miért is jó nekem? Minek agyalok ezen? Ez van, nem tudok rajta változtatni.'

És ezt addig, amíg tényleg rá nem jövök, hogy tényleg felesleges. Nekem ez segített ezzel a problémámmal. Meg a környezetváltozás, most nyugodtabb helyen vagyok (iskola, munkahelyre értve). Ha elérted, hogy rájöjj, hogy felesleges rajta agyalni, akkor kezdj el kellemes dolgokra gondolni, vagy csak szimplán aludni próbálj. A kellemes háttérzajok (tenger hangja, eső, szélvihar, stb.) es illatok (illóolajok, füstölő, gyertyák, stb.) is sokat segítettek, mert eltereltek a gondolataimat.

Amúgy kiskoromban mindig meleg cukros tejet ittam, hogy segítsen elaludni.

2021. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A második válaszodat nem láttam, ne haragudj. Pszichológussal nem beszéltél még erről? Hány éves vagy?
2021. márc. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!