Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kövér vagy túlsúlyos lányok/nő...

Kövér vagy túlsúlyos lányok/nők! Tudtok néhány tippet adni, hogy hogyan lehet ilyen testalkattal is normális életet élni?

Figyelt kérdés

20 kiló felesleg van rajtam (60 kilóról híztam 80-ra) és az istenért sem tudok megszabadulni tőle. Már az első kilók megjelenésétől kezdve sok mindennel próbálkoztam, sajnos teljesen eredménytelenül, és már kezd alábbhagyni a motivációm is. Végre találtam egy olyan orvost, aki hajlandó foglalkozni a problémámmal és remélem, hogy majd a vizsgálatokból végre kiderül valami konkrétum, aminek mentén ismét bele tudok vágni a fogyásba. Viszont addig is megy tovább az élet, ha minden szuper sem fogok tudni egyik napról a másikra lefogyni és valamit kellene kezdenem magammal, mert most legszívesebben befeküdnék egy gödörbe és elásnám magam.

Mindenről az jut eszembe, hogy mekkora vagyok és mennyire undorítóan nézek ki. Ha kinyitom a szekrényemet és meglátom a ruháimat, akkor elkap a sírás, hogy ezek már nem jönnek rám soha. Vettem magamnak újakat, de igazából már csak bő cuccokban érzem jól magam és mostanában semmi mást nem hordok, csak valami nagy felsőt/pulcsit/ruhát és cicanadrágot vagy harisnyát. Sokszor szerintem már úgy nézek ki mint valami csöves, de hiába veszek fel valami csinosabb ruhát nevetségesnek érzem magam benne és kényelmetlen, nem tetszik. Régen szerettem sminkelni, de már azt is feleslegesnek érzem, mert attól még ugyanúgy hájas a fejem és csúnya. A fürdőszobai tükrön kívül a tükrök is le vannak takarva vagy a fal felé vannak fordítva, hogy még véletlenül se lássam meg magamat. Ahhoz sincsen semmi kedvem, hogy elhagyjam a házat, mert akkor már rögtön probléma, hogy mit vegyek fel, hogy nézek ki, meg fognak bámulni az emberek, kibeszélnek, mit fog szólni az XY ha meglát stb. Sajnos elég sok negatív megjegyzést is kaptam a külsőmre az elmúlt időszakban, kb. mindenki megjegyezte valamilyen formában, hogy milyen dagadt vagyok. Ha valakivel találkozom az a legelső gondolatom, hogy biztos rondának tart.

Viszont látok csomó túlsúlyos embert, akik látszólag jól érzik magukat a bőrükben, csinosak, aktív életet élnek, jókedvűek stb. és olyanok mint bárki más. Én is ide szeretnék eljutni, csak jelen pillanatban mérföldekre vagyok ettől...


2021. febr. 23. 15:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%
Tegyél érte!Egyenlõre az étkezéseden se változtass, elég ha reggel este lemész futni 1-1 órát.
2021. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Neked pszichológus kellene elsősorban.
2021. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem a külsőddel van baj, miért is kéne mindenkinek egyforma alkatúnak vagy méretűnek lennie? Ez olyan mintha mindenkinek egyenfrizurája lenne, az is nagyon unalmas és nevetséges lenne.

A hozzáállásoddal van baj.

Én sokkal súlyosabb vagyok nálad, de nem ásom el magam emiatt. A környezetem egy kedves, segítőkész, vidám, mosolygós embernek tart, akivel jókat lehet beszélgetni. És ez határoz meg, nem a külsőm. Senkit nem a külseje határoz meg, hanem a viselkedése. A kövéreket és a soványakat is.

Úgy lehet ilyen testalkattal normális életet élni, mint bármilyen más testalkattal. Dolgozom, van párom, barátaim, hobbijaim, állataim akikről gondoskodom, ugyanaz vagyok aki vékonyan is lennék.

2021. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
35%

3

Hosszú vagy rövid haj nem okoz egészségügyi gondokat, a túlsúly (elhízás ebben az esetben) pedig igen. Nem kell isteníteni a kövéreket, meg nem kell elfogadni őket. Nem kifogásokat kell keresni, hanem tenni a szép alakért.

2021. febr. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

4, önkéntes véradó vagyok, ennyit az egészségről.

És tudod mi vagyok még? Boldog. Akik beszólogatnak meg az egészségemmel jönnek, azok viszont nem azok, mert egy elégedett, boldog, kiegyensúlyozott ember nem foglalkozik olyasmikkel, hogy másoknak beszólogasson.

Szóval lehet rám mondani bármit, az én életemet nem befolyásolja :) Nem haragszom a bántásokért, csak reménykedem benne hogy a beszólogatósok is megtalálják előbb-utóbb a boldogságot az életükben, nekik is jobb lesz, és az "áldozataiknak" is.

2021. febr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
32%

5

Felőlem lehetsz 200 kilós is, nem igazán zavarna. Ami zavar, az a modern body positivity mozgalom, amikor az emberek büszkék az elhízottságra. Na ez egy fertő, amit ki kell írtani.

2021. febr. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%

Még egyszer leírom hogy senkit nem a külseje határoz meg, hanem a viselkedése.

Aki érti, érti :)

2021. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%

7

Viszont a külső elég reális képet ad az illető viselkedéséről. Kövérség = lustaság, elhanyagoltság, gyenge akaraterő. Aki érti, érti. :)

2021. febr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem az hülyeség, hogy a kövérek fogadják el úgy magukat ahogy vannak, és ő is szépek, meg jaj a külső nem számít... ez az egész egy nagy bullshit. A túlsúly eleve nem csak a kinézet miatt rossz, hanem rossz egészségügyi következményei is lehetnek. Nem azt mondom, hogy ha kövér vagy akkor utáld magad, és legyél depressziós, hanem tegyél azért, hogy lefogyj. Nézz utána a dolgoknak, diétának, sportnak, hatékony fogyásnak, és csináld végig, ne add fel, fogyj le. Tegyél az egészségedért, és a szép alakodért. Ha esetleg egészségügyi probléma áll a háttérben mivel írtad, hogy orvoshoz mentél, akkor várd meg az eredményt, és utána gondold át, kérj az orvostól tanácsot hogy mit lehetne tenni, hogyan, és akkor is tényleg tegyél meg mindent az egészségedért.

Írtad, hogy ugye a fogyás sem megy egyik napról a másikra, és addig mi lesz, mert nagyon rondának érzed magad. Ne érezd magad rondának, gondolj arra, hogy már fogysz, csinálod, elkezdted! Gondolj a célra, amit el akarsz érni, esetleg nézz meg másokat is akik lefogytak, és onnan is szerezz motivációt!

2021. febr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%
A kövér nem egyenlő az elhanyagolttal, az akaratgyenge pedig lehet jó ember, a rosszindulatú viszont az egész környezetére mérgező hatással bír.
2021. febr. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!