Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek többsége önmaga...

Az emberek többsége önmaga végett foglalkozik a testével vagy csajozás/pasizás/társadalom végett?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a gyúrásra, szőrtelenítésre, szolizásra, műköröm, fodrász, öltözködés stb.
2021. febr. 24. 10:02
A kérdező szavazást indított:
Önmaga
Társadalom
A kettő nem szétválasztható
46 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A többség szeret önmagának és másnak is tetszeni.
2021. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem inkább a többiek véleménye, társadalmi elvárás miatt.
2021. febr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%

Én csak a magam nevében tudok nyilatkozni. Nő vagyok, a tisztálkodás alap, nagyon szeretem a piperéket, tusfürdőket, habfürdőket, fürdőbombákat, samponokat, hajmaszkokat és arcmaszkokat, ezeket a saját örömömre csinálom, imádok mindig tiszta és illatos lenni.

A többit viszont társadalmi nyomásra teszem. Szeretem a természetességet, de attól valamiért irtózik a társadalom, én pedig nem szeretnék kivetett lenni, úgyhogy tollászkodok mint a többi birka :)

2021. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Én magam miatt figyelek oda nagyrészt hogy ne legyek elhízott,elhanyagolt.Persze páromnak is akarok tetszeni nyilván de a többi ember véleménye nem igazán hat meg
2021. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan magukért, de még többen a társadalom miatt. Engem mindig ufónak néznek amikor feljön a téma, mert semmilyen társadalmi nyomásnak nem vagyok hajlandó engedni és imádom amikor kivetett vagyok :D Tiszta vagyok és ápolt, de nulla cicomával (se szoli, se műköröm, se divatos öltözközés, szőrtelenítés csak ott ahol nekem is ez a prefernciám stb stb), többen beszóltak érte de valahogy sose tudtak érdekelni :)
2021. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szétválasztható. Én pl azért csinálom, hogy közelebb kerüljek az általam megálmodott ideális emberhez, akire én is felnéznék. Viszont nagyon motivál és egy rendkívül fontos dolog, hogy ez az ideál mások szemében is elismerésre méltó.


Vagány, kemény csajnak képzeltem el magam akkor is, mikor nem volt az, és igyekeztem ilyenné válni. Viszont ha a környezetem ezt erősíti meg, akkor tulajdonképpen azért is csinálom, hogy kiváltsam bennük ezt a reakciót.


Szóval számomra ez inkább az önmegvalósításhoz vezethető vissza. Hogy annak tűnjek, aki akarok lenni és azt ismerjék el bennem, amit akarok hangsúlyozni. Ezért edzek, ezért figyelek a bőrömre (kizárt, hogy szolizzak), ezért öltözöm úgy, ahogy, ezért viselkedek úgy, ahogy. És ebből a szempontból nem számít a negatív vélemény, ha valaki azt mondja, hogy túl szálkás vagyok nő létemre, milyen fehér az arcom, nos, azt is bóknak veszem, mert valamit jól csinálok. Szóval az igazság valahol ott van, hogy magamnak akarok tetszeni és akár negatív, akár pozitív értelemben valaki észreveszi az adott dologra való törekvésem, az jólesik. Tehát végső soron azért is hajtok, hogy más elismerjen és megerősítsen abban, hogy nem csak én látom magam úgy, hanem mások is.

2021. febr. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Én speciel csak önmagam miatt, de mások nevében nem tudok szólni.
2021. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Embere válogatja. Nekem ilyen gondom szerencsére nincsen, mert alapból vagyok gyönyörü... ;-)
2021. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Is-is, de legelsosorban a sajat szememben akarok jo lenni.
2021. márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bárki bármit mond, a környezet, a társadalom várja el, hogy egy ember esztétikus, tiszta, ápolt legyen. Még akkor is így van, ha én is magam miatt csinálom. A reggeli tisztálkodás nálam kb. fél óra. Borotválkozás, fogmosás, tusolás, aztán a testápolás. Nem is vagyok narancsbörös sehol, bátran kimegyek a naturista strandra.
2021. márc. 14. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!