Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi segíthet elfogadni, esetleg...

Mi segíthet elfogadni, esetleg meg is szeretni önmagamat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy senki sem tökéletes, engem ez mégis frusztrál. Felnagyítom a negatív tulajdonságaimat és elfelejtem a jókat, főleg a külsőmet illetően. Nem tudok reális képet alkotni önmagamról és valahányszor végiggondolom a tulajdonságaimat, mindig a negatívakat helyezem előre.

Utálom a furcsa orromat, az ürességet árasztó tekintetemet, a tág pórusú arcbőrömet, a csálé fogsoromat, a túlsúlyt, a narancsbőrt magamon. És akkor a belső tulajdonságaimat még nem is említettem... :( Próbálok tenni a problémák ellen, de nem igazán vagyok képes ennyi hibát kijavítani.

A bezártság és a tél, meg egyéb tényezők is, előidéztek egy kellemes szezonális depressziót nálam, de ez a napfény hatására kezd enyhülni. Ugyanakkor a tükörbe nézni továbbra is ugyanolyan fájdalmas, a hajfestés, smink és hasonlók pedig csak időszakos megoldást jelentenek. 2 éve még olyan magabiztos voltam, és persze ez ezerszer boldogabbá is tett. Most meg :( Legszívesebben emberek közé se mennék, tükörbe se néznék. Maszkot viselek még a falu szinte teljesen kihalt utcáin is.

Pszichológushoz menni nem igazán opció, csóró 18 éves vagyok, államiról meg nem sok jót hallok, és azért gondolom nem is nagyon foglalkoznának a kis tini problémáimmal, na meg nem is akarok elfoglalni időpontokat komolyabb problémákkal rendelkezők elől. Ellenben, minden egyéb opció érdekel: YouTube csatornák, könyvek, mantrák, bármi módszer, ami elfogadtathatná velem a megjelenésemet, vagy ami legalább rásegítene egy jó útra.



2021. febr. 24. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi volt más akkor, amikor még magabiztosnak érezted magadat?

Mi alapján érezted magadat annak?

2021. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Másképp néztem ki (jobb alakom volt, kevésbé problémás bőröm, boldogságtól "ragyogó" tekintetem stb.), és olyan emberek vettek körül, akik tudtomra is adták ezeket.

Hiába próbálom ezeket visszahozni, már nem hatnak. :/

2021. febr. 24. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az önismereti út a megoldás és ez leghatékonyabb egy profi terapeutával - mindegy, milyen módszert választasz, pszichoterápia vagy más eszközök. Vagy lehet hogy mennél valamire ennek a csatornának a videóival is: https://www.youtube.com/channel/UCn2sfLOyebIzJag96MzLTjw/vid.. (Az elejéről kezdd!)
2021. febr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
De a külsődön tudsz változtatni fogszabályozással például, vagy jelenleg ami kivitelezhető az az edzès, már maga a cselekvès is sokat ad, de esztètikai eredményt is hoz, eleve a mozgas már jót tesz, ha meg látsz erdemènyt hogy visszanyerd ahogy kinéztèl az a lelkének is jót tesz
2021. márc. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!