Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek általában miért...

Az emberek általában miért vannak így elszállva maguktól?

Figyelt kérdés
Alig ismerek valakit, akinek egészséges lenne az önértékelése. A többség sokkal szebbnek/okosabbnak/jobb embernek tartja magát az átlagnál, az esetek nagy részében teljesen indokolatlanul. A másik véglet önbizalomhiányos és tele van önértékelési problémákkal (bár ez utóbbi a jelentős kisebbség). Nem csak a közvetlen környezetemben tapasztalom ezt, szavazós kérdéseknél például itt is dominálnak az olyan válaszok, miszerint "szebb vagyok az átlagnál", "okosabb vagyok az átlagnál" stb. Ezen felül sokszor olyan témákban osztják az észt a válaszolók, amelyekhez nulla kompetenciájuk, és a nagy felsőbbrendűség-érzetükben simán lealáznak másokat (például diplomások a nem diplomásokat, mérnökök a bölcsészeket).
2021. febr. 24. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
"Alig ismerek valakit, akinek egészséges lenne az önértékelése." Te azt hogy döntöd el, mi az egészséges? Állandóan magadnál hordod az önértékelésmérődet?
2021. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Én ezt nem vettem így észre. Azt viszont igen, hogy a hülyék sosem veszik észre, hogy hülyék, aztán meg kiírnak hülye kérdéseket gyakorira, mint mondjuk ezt is, itt.
2021. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Jól belettel offolva kedves kérdező yoyoyoyyo
2021. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, persze értem amit mondasz, de az én tapasztalatom szerint az emberek nagyobb része inkább önbizalomhiányos és ötlete sincs hogy hogy kezelje a bókokat például. Úgy összességében is szerintem itthon van egy kis társadalmi stigma akörül ha valaki pozitívan látja magát. Persze van egy-két ember aki nem veszi magát észre, de én inkább azt mondanám hogy ők a kisebbség.
2021. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Végeztek ezzel kapcsolatban pszichológiai kísérleteket és ez egy teljesen általános jelenség. Az emberek többsége valamennyivel átlag felettinek tartja magát mondjuk a kortársaihoz, munkatársaihoz vagy egyetemi csoporttársaihoz képest.

Az egészséges önértékeléshez hozzá tartozna némi önkritika is, na ezzel már vannak bajok.

2021. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
42%
Pedig mindenki egy senki.
2021. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen, és ehhez hasonló xar megfogalmazások miatt:

[link]

2021. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez elmaradott ország, és az átlag magyar egy lelki nyomorult, aki nem halad az életben, frusztrált, ezért kompenzál.

Aztán meg a magyarok többsége burokban és, értelmes emberrel nem találkozik, így nem veszi észre, hogy ostoba.


Van egy ilyen idősebb ismerősöm, aki túlsúlyos, 3-4 évente kénytelen munkahelyet váltani, nyelvet nem beszél.

Mégis olyanokat mond, hogy okosabb, mint a diplomások, okoskodik minden témában a macskatartástól kezdve a nyelvtanulásig, de a gyakorlatban egyszerűen semmiben nem emelkedik.

Ő is egyszerűen frusztrált, és bizonyítani akar.

febr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!