Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Csúnya dolog" lenne, ha nem...

"Csúnya dolog" lenne, ha nem mennék el a hozzám legközelebb állók temetésére?

Figyelt kérdés

Nem aktuális a téma, csak elgondolkoztam. Legjobb barátaimról, szüleimről, nagyszüleimről beszélek. Mennyire szól ez a végtisztesség megadásáról?

Hallottam vélekedést, miszerint az egyetlen funkciója az, hogy a halott rokonai, ismerősei számára megkönnyítse az elengedést, de ha így van, akkor nálam éppen az ellenkezőjét éri el. Nagyon nem szeretem, ha valakivel kapcsolatosan az az utolsó emlékem, hogy egy csomó ember sírva körbeállja a koporsóját, aztán idegenek leeresztik 2 méterrel a föld alá. Nekem ez az illető halálának a ténye mellett egy plusz trauma (tapasztalatból mondom), és beárnyékolja a korábbi pozitív emlékeimet is.

Szerintetek erkölcsileg kifogásolható lenne, ha ezeket az eseményeket a továbbiakban kihagynám? Más szájából még nem hallottam ilyesmit, csak azt, hogy "illik" megjelenni.



2021. febr. 25. 00:10
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem, ez a te döntésed. A koporsóban lévő illető már úgy sem tudja meg.
2021. febr. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Nem elfogadott inkább. A végtisztességet otthon is meg lehet adni, lehet gyertyát gyújtani, mesélni, beszélgetni, emlékezni az elhunytra. Számomra egyáltalán nem csúnya dolog, teljesen emberi és érthető, mindazonáltal nem tudnám elképzelni, hogy nem vagyok ott bármelyik szülőm temetésén. De remélem ez még jó messze van.
2021. febr. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, megeshet, hogy megharagudnak majd rád egyesek, de emiatt nem fogsz a pokolra kerülni; mérlegeld a következményeket, és dönts. Én azt javaslom, vegyél részt, nem kell, hogy könnyeket ejts, nehogy valaki rossz néven vegye a gesztust hiányát.


Amúgy nekem is feláll a szőr a hátamon ezektől a szertartásoktól, és én sem mentem el, pl., a nagymamám temetésére sem, de nem is vettek zokon senki sem.

2021. febr. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Nem olyan értelemben mondják, hogy "megkönnyíti" az elengedést, hanem azért, mert az illető szembesül a szerette halála tényével. Nem AKKOR lesz könnyebb elengedni, hanem UTÁNA - a vélekedés szerint.

2. A halottnak már mindegy. A még élőknek könnyítheted meg vele, hogy nem hagyod egyedül ebben a nehéz helyzetben.

3. Persze, nehéz volt, és nekem a temetés semmi "könnyebbséget" nem jelentett, de nem álltam volna meg önmagam előtt, ha nem mentem volna el a szüleim temetésére. Igen, senki nem "jókedvéből" csinálja. Először azt hittem, minél kevesebben jönnének el, annál könnyebb lenne, de még a számomra ismeretlen barátok (mármint a halott számomra ismeretlen barátai) jelenléte is jólesett nekem.

2021. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!