Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha utálom a cigányokat,...

Ha utálom a cigányokat, rasszista vagyok?

Figyelt kérdés
Egyik barátommal beszélgettünk, szóba jött a téma és lerasszistázott. Nem minden cigányt utálok, csak hajlamos vagyok átlagot vonni. De úgy néztem, hogy ez is csak azért van, mert a múltban mindig negatív tapasztalatok értek a cigányokkal kapcsolatban, pozitívak pedig soha. Viszont ha egy cigány kiemelkedő, kedves, esetleg híres lesz, egyelátalán semmi bajom velük, sőt, tiszteletem. Ezek mellett más bőrszínű, vagy más népcsoportú emberekkel(például négerek vagy ázsiaiak) szintén semmi bajom, mert nem ismertem közüllük egyedeket, és nem volt velük személyes tapasztalatom.(az talán még beleszámíthat a megítélésembe, hogy bármilyen embert egyből gyanúsnak találok, és nehezen bízom bennük, de a cigányokban képtelen vagyok megbízni, újra hangsúlyozva, személyes negatív tapasztalatok miatt). előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2021. febr. 25. 08:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Nem mert ha rasszista lennél minden cigányt utálnál szimplán a származása miatt. Amelyik rá szolgál azt mindenki utálja.
2021. febr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
15%
De az vagy.
2021. febr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

A barátod közönyös és felületes. Nem is igazi barát, mert nem azt hallja meg, amit mondasz, hanem azt, amit mások mondtak neki és nagyon gyorsan lereagál téged anélkül, hogy értené, miről beszélsz.


Amikor a magyar cigányok keltette terrorról van szó, én mindig Lev Tolsztoj bácsihoz kanyarodok vissza:


"A farkas felfalta a juhot. A parasztok kézre kerítették a farkast és elkezdték verni. A farkas így szólt: - Azért kínoztok, mert szürke vagyok. - Nem azért, mert szürke vagy, hanem mert felfaltad a juhot - felelték a parasztok."

[link]

2021. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%
Everyone a little bit racist, it's trueeeeee énekelték a híres a Broadway musicalben :)) amúgy mindenki így vagy úgy rasszista. Nincs olyan ember, aki ne lenne az.
2021. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Én se vagyok oda értük.Az a baj hogy sok a problémás közöttük.Átlag az olyan hogy szüli a gyerekeket ész nélkül,gépezik a kocsmába,iszik,dohányzik,trágárul beszél,kötözködik ha kell ha nem,kiabál az utcán és még lehetne sorolni.Ezek miatt nem bízik meg bennük az ember míg meg nem ismeri márha kíváncsi rá egyáltalán.Én is amiket látok az nem túl +.Például tolja a babakocsit beállva és közben szívja a cigit és ordítozik a másik gyerekével.Ki kíváncsi erre?Aki normális közöttük az nagyon ritka.Mondjuk nekem mindegy mert nincs ilyen származású ismerősöm
2021. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
56%

A valóságban így történik:


"A farkas felfalta a juhot. A parasztok kézre kerítették a farkast és elkezdték verni. A farkas így szólt: - Azért kínoztok, mert szürke vagyok. - Nem azért, mert szürke vagy, hanem mert felfaltad a juhot - felelték a parasztok. Miután a farkas elpusztult, a parasztok megláttak még 3 farkast a mező szélén, ahogy kergetőztek. Odaszaladtak és agyonverték mindet, mert a farkas az farkas, úgyis megették volna később a juhokat, ezért biztosra kellett menni."


A vége.

2021. febr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell utálni őket, mert ők is emberek. Ugyan semmi közöm hozzájuk, semmilyen rokonom nem roma, és nekem is van negatív tapasztalatom velük, de sose általánosíts. Nem tudom hány éves vagy, de majd teszel szert annyi emberismeretre, hogy nem lesz ez szempont hogy ki milyen származású.

Legyél jóhiszemű, de ne bízz senkiben. Ez sokkal hatásosabb mint ítélkezni pár negatív tapasztalat alapján.

2021. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Aki cigányok becsületességéről akar kicsit többet tudni, az járja végig "Bogdán László" életét. Benne van az is, hogy milyen küzdés nekik becsületesnek lenni és mi a legnagyobb nehézségük az egészben. És benne van, hogy milyen sorsot kívánnak a többi cigányok azoknak, akik becsületesek akarnak lenni.


Telekomnál egyik menedzser haverom szintén cigány. Boldog családapa, egyetemen együtt tanultunk. És az is cigány, aki 4 millióval lehúzott 2 éve és erőszakkal fenyegetett. Különbséget tudok tenni cigány és cigány között, de a temperamentumuk és a kétszínűségük miatt nem könnyű azokkal dűlőre jutni, akiket nem ismersz évek óta. Így egyáltalán nem fogok megbízni semmilyen cigányban, aki elsőre látok. Ez nem rasszizmus. Ez egy empirikus, jogos önvédelem. Ugyan így nem bízok meg névtelen online boltokban sem, és olyan gombákban, amiket nem ismerek.

2021. febr. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
52%

#6. Idézőjelet akkor használ a magyar nyelvtan, amikor másoktól idéz. Nem akkor, amikor saját gondolataival átsző egy történetet.


Legalább ezt tanuld meg!

2021. febr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

A cigányok utálata nem rasszizmus, hanem tapasztalat. Nyilván oka van annak, hogy nem az arab gyros-osokat, a kínai ruhaboltosokat, az eszkimókat, az ausztrálokat vagy a skótokat utálják az emberek.


Persze vannak köztük normálisak is, de azért összességében nézve egy génhulladék faj, amely nem tud és nem is akar beilleszkedni.


Most őszintén, amikor öncélú erőszakról olvasol, vagy késelésről, vagy lincselésről, "tinikről", fémlopásról, öregezésről, családon belüli fajtalankodásról stb, vajon melyik népcsoport jut eszedbe és miért?


A cigányokkal szembeni utálat nem előítéleten, hanem ÍTÉLETEN alapul.

2021. febr. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!