Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A társadalom miért rekeszti...

A társadalom miért rekeszti ki az emberfeletti képességekkel rendelkező embereket?

Figyelt kérdés

Most mondok pár példát emberfeletti képességekre:

-az illető egy géniusz, olyat tud amiről a tv-ben sem hallottak az embereket pl. "Lehetetlen" találmányai vannak vagy tudós és ott olyat csinál amiről még a tudós világ sem hallott

-az illető annyira különlegesen szép, hogy még a médiában sem látott a legtöbb ember hasonlót


Ti hogyan viszonyulnátok egy ilyen emberhez ha ismerettségi körötökben lenne?


Megjegyzem a valóság az, hogy irigység, rosszindulat és kirekesztettség övezi őket egész életükben. Amennyire lehet próbálják elrejteni a külvilág elől képességeiket, mert az irigység sajnos sokszor nagyon komoly következményekkel jár, előfordul, hogy életveszélyesen is.



Miért rekeszti ki őket a társadalom? Ha tudnátok, hogy titeket is kirekesztenének akkor is szeretnétek olyanok lenni mint ők?


2021. febr. 25. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Egyik sem emberfeletti, hanem átlag feletti tulajdonság. A külsőről most nem beszélnék, mert a valóban szép embert nem közösítik ki. Géniuszoknál viszont legtöbb esetben van egy gyenge skill is, pl. a legtöbbnél gyenge szociális készség, valszeg ez áll a háttérben.
2021. febr. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

#1

Hogy érted azt, hogy a "valóban szép" embert nem közösítik ki?

2021. febr. 25. 13:51
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Úgy, hogy én még nem találkoztam olyannal, hogy a szépsége miatt közösítették volna ki. Te tapasztaltál már ilyet?
2021. febr. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem ember feletti hanem átlag feletti. És a géniuszokat nem rekesztik ki, mert ők a Nasa-nál dolgoznak, vagy kutatók,vagy fel találók stb.

A különleges szépséggel rendelkező embereket pedig modellnek használják.

El vagy tévedve.

Az ember feletti képesség pl levitáció, gondolat olvasás stb.

2021. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4

És aki a NASA-nál dolgozik vagy tudós vagy feltaláló az nem ugyanabban a társadalomban él mint te? Mellesleg én úgy tudtam, hogy a modellkedés valaki választása...


#3

Én nagyon is, azért is írtam ki a kérdést. Az ellenkező neműek körében sok irigység övezi az illetőt.

2021. febr. 25. 13:56
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Az irigység egyenlő a kiközösítéssel? Milyen közösségről beszélünk? Tinik, gyerekek?
2021. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#6

Minden korosztályról beszélünk.

2021. febr. 25. 14:00
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

#5 de igen ugyan abban a társadalomban élnek mint mi. De a kérdés így sem jó mert ez még mindig nem ember feletti hanem ÁTLAG FELETTI.

Igen a modellkedést választják, és a modell ügynökség őket használja megazinokhoz.

2021. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%
szerintem a kérdező fejében élő közösségről van itt szó... (súgok kérdező, téged nem irigyelnek, és nem különleges vagy, csak fura és nem tudnak veled mit kezdeni...)
2021. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

#9

Nem talált. Több, a kérdésben szereplő embert ismertem és hasonlóak a tapasztalataik.

2021. febr. 25. 14:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!