Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az szégyen ha valakinek...

Az szégyen ha valakinek felnőttként nincs kocsija?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, van jogsim. Több mint 2 éve olyan helyen dolgozok ami a lakóhelyemtől 4 buszmegállónyira van, tehát busszal kb 10-15 perc forgalomtól függően.

Nem látom értelmét annak, hogy kocsit tartsak fenn. Viszont sokszor már szégyellni kell, ha valaki felhozza a témát, hogy nincs kocsim, mert rajtam kívül mindig mindenkinek van. Ha messzebb dolgoznék, vagy lesz majd gyerekem én is fogok venni, de ìgy nem akarok még erre költeni.


Ti mit gondoltok a témáról?


2021. febr. 25. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben semmi szégyen nincsen, ha egyszer nincs rá szükséged akkor minek?


Nekem is eddig csak 2 kocsim volt. 29 éves vagyok...

2021. febr. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Nekem az. Amikor egy falusi akarta megmagyarazni ahol ismola sincs hogy ő még a gyerekeit is igy akarja felnevelni mert ő is vonatozott suliba egesz eletében meg most a munkahelyre is.

Nekem 17 éves korom ota van jogsim meg szuletesemtol kezdve utaztam kocsiban.

En nem mondtan erre semmit.

De irtora irritált az hogy engem néz le mert nekunk van meg stb

2021. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 alletta ***** válasza:
100%

nem szégyen. ha jelenleg nincs rá szükséged/igényed, minek lenne? ha csak áll az autó, akkor is pénzbe kerül.

majd eljön az idő, ha úgy érzed kell egy autó.

2021. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem, hogy miért lenne ciki?

27 éves vagyok, van jogsim de akkor se kellene saját autó ha nekem fizetnének érte. :D

Az ismerőseim nagy részének nincs autója. De még akinek van, szerinte se "gáz" hogy másnak nincs.

Ki mondta neked, hogy ez ciki lenne?

2021. febr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Utasított már el nem egy nő akkor, amikor megtudta, hogy nem kocsival mennék a randira, hanem busszal. Gondolom kellett volna a fuvar haza.
2021. febr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem, nem ciki. Én is így gondoltam, ezért vettem egy kocsit, méghozzá elég magas áron (Mercedes S, újabb évjárat). Háromnaponta használom 500 méter megtételére, amikor elmegyek cigit venni. Totál felesleges pénzkidobás volt, de legalább jól néz ki.
2021. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha nincs rá szükséged, és nem is szeretnél akkor nem baj ha nincs. Most azért hogy legyen, de amúgy nem használod, felesleges.
2021. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
10 évvel idősebb vagyok nálad, és nekem sincs. Valahogy sose volt időm megszerezni a jogsit. Most meg annyi hülyét látok az utakon, hogy nem is vagyok benne biztos, hogy kell-e az nekem, hogy még pluszban azokra is figyeljek, akik felelőtlenek, aztán ha belém jön egy szabálytalan, még én haljak meg akkor is, ha vétlen vagyok. Jól elvagyok autó nélkül, és mástól sem várom el a fuvart, pedig messzebbre járok dolgozni, mint te, igaz, mivel a munkahelyem környékén eleve nehéz parkolni, autóval sem lennék előrébb. :-D Még a kutyámmal nyaralást is meg tudom oldani tömegközlekedéssel. Persze, van, ahova könnyítést jelentene az autó, de ez annyira elenyésző, hogy inkább ráfizetés lenne számomra.
2021. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem szégyen.

Ha valakinek nincs rá szüksége, akkor minek költsön rá pénzt?

Én úgy nőttem fel, hogy a mi családunknak soha nem volt kocsija, mégsem származott belőle semmi hátrányom.

Később sem szeretnék autót vásárolni.

2021. febr. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen szegyen. De szerintem, mar a sima egy autosoknak is van okuk szegyenkezni. Ket auto manapsag mar elvarhato.
2021. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!