Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha bekopogok egy kifőzde vagy...

Ha bekopogok egy kifőzde vagy étterem konyhájába, hogy van e maradék,mert éhesvagyok, adhat ha jószivü emberke, vagy ez törvényellenes, nem szabad adni?

Figyelt kérdés

2021. febr. 26. 05:23
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Próbáld ki!
2021. febr. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap este nem sokkal zárás előtt egy fővárosi KFC drive thru kiadó ablakánál állt egy hajléktalan küllemű férfi. Először azt hittem gyalogos vásárló, de mikor arra gurultam odébb lépett de nem ment el. Amikor kiadták papírzacskóban a rendelésem (egy egyszemélyes kosarat) valószínűleg hozzám beszélt angolul! Nem nézett szemembe de talán valami olyasmit, hogy nem pénzt kér és a hasát dörzsölgette. Anyanyelvi angollal, szerintem kaját kért de nem igazán tudtam lereagálni hirtelen a helyzetet, hogy mégis mit kellett volna tennem... kibontanom ott a kajámat és adni belőle egy csirkerészt? Ráadásul azt a sok kis csirkemell falatosat kaptam, már csak olyat lehetett kérni.

Remélem ami marad az étteremben azt odaadják neki, sajnálom és hülyén éreztem magam utána mert nem segítettem de ugyanakkor ezt már kicsit erősnek érzem mint vásárló felé.

2021. febr. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Fornettisben dolgoztam anno, és a maradékot ami nem fogyott el, azt nap végén mindig odaadhattam egy hajléktalannak. Szerintem egy próbát megér.
2021. febr. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elterjed a híre, sokan mennek oda, és az már közbiztonsági kérdéseket is felvet,"békeidőben" is.

Én egyszer, - nem emlékszem, burger volt, vagy meki -késő este nem kaptam néhány órája lejárt ételt, pedig fizettem volna, nem ingyen kértem.

2021. febr. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad nekik, de van ahol bevállalják.

Legtöbb helyen kidobják jól csomagolva és zárás után rámennek a hajléktalanok a kukára, így kerülik meg a törvényt.

Kisebb pékségek/kisboltok adják fél áron néha az éppen lejárt dolgokat, de ugye azt sem szabad, szóval csak az ismert hajléktalanokkal csinálják.

2021. febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1-2 helyen van rá esély, de pont most ebben az időszakban necces, hogy nem.
2021. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de korona idején nem hiszem.
2021. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hosszúhajú ***** válasza:
100%

csak jóindulat kérdése. nem fognak rendőrt hívni ha egy jóérzésű eladó ad valami ételt - jóindulat kérdése.

4-es: a lejárt dolog más kategória sajnos.

én egyszer lekéstem a pékséget pont zárásra értem oda. épp jött ki a takarító meg egy eladó, kezükbe néhány péksüti. megkérdeztem nem adna el rendesen pénzért 2-t, mert nincs vacsim. ingyen odaadta.

egyszer pedig a nyuszimnak nem volt otthon zöldje és már csak a meki volt nyitva a környéken. bementem és megkérdeztem adna e 2 salátalevelet, vagy egy is elég a nyuszkónak, ki is fizetem. de még is így nemet mondott.

törvény ide, vagy oda, senkit nem fognak letartóztatni ha zárás körül ad egy tál ételt, ez kizárólag emberség kérdése. nem vagyok eladó de kötve hiszem hogy erre odajön a főnök is kirúg - és valahogy nagyon remélem hogy nem ilyen a világ.

2021. márc. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!