Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem, hogy már nincs...

Miért érzem, hogy már nincs szükségem senkire?

Figyelt kérdés

Meguntam, belefáradtam mindenféle emberi kapcsolatba. A régi baráti kapcsolatok elhalnak, mert mindenki a saját életével van elfoglalva.

Új barátságokat manapság nehéz kialakítani, mert mindenki gyanakvó (én is!), vagy ha nem éppen gyanakvó, akkor mindig a rivalizálás, irigykedés megy, kinek van jobb, nagyobb, drágább, szebb. Ez engem baromira fáraszt, és elszomorít.

Egy párkapcsolatról már komolyan le is tettem, mert a mai világban az ember párja már két kattintással talál online kismillió jobbat, szebbet, és lelép vagy megcsal. Én meg már nem tudok és nem is akarok több energiát abba invesztálni, hogy megfeleljek, mert mindig lesz nálam jobb, szebb, fiatalabb. De ugyanakkor rettegésben sem akarok élni azzal a tudattal valaki mellett, hogy mikor fog lelépni, mert akadt neki egy másik, aki jobb. Ez is nagyon fárasztó és elszomorító.

Vágyom az emberi kapcsolatokra, ugyanakkor belefáradtam, feladtam az egészet, mert az elzárkózásban nagyobb biztonságban érzem magam.



2021. febr. 26. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló vagyok, de nekem nincs, sosincs emberi kapcsolatom, viszont a munkám miatt sok emberrel találkozom, de megcsömörlöttem mindenkitől. Szeretnek emberi kapcsolatot, de tudom, tönkretenném, elszabotálnám amúgy is.
2021. febr. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna ki a kérdést... Én is vágyok valamilyen szinten emberi kapcsolatra, viszont amennyi elvárás, annyi szenvedés lenne belőle. Már belefáradtam én is a keresgélésbe, a felesleges erőltetett beszélgetésekbe.
2021. febr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Rossz a kérdés, mert, érzed, vágysz rá, hogy legyen igazán jó kapcsolatod, baráti, szerelmi, de a társadalom egyre kevésbé alkalmas rá. Ez nem a te hibád. Az emberek (az én életemben: kivétel nélkül) kiábrándító és csalódást okozó élményt hagytak maguk után, úgyhogy szóról szóra ugyanezt érzem, amit leírtál.
2021. febr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Èn is ugyan így vagyok vele. Az eddigi kapcsolataim legyen szó barát, szerelem akármiről, de mindegyikben csalodtam, sokszor már ránèzek egy emberre ès undor tölt el, bár jó lenne ha lenne valaki akivel nem halna meg 2 nap után vagy előbb az egèsz, ès nem verne át stb..mègis ugy vagyok vele hogy nekem nem kell senki magam mellè mert csak rosszabb lenne ha bárki is benne lenne az èletembe mint így hogy egyedül vagyok
2021. febr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is így érzem valahogy, vágynék kapcsolatra de tudom amennyi csalódás ért nem érdemes energiát fektetni bele. Tényleg elgondolkodtató dolog az hogy az ember csak pár dologra vágyna és nem valósulhat meg mert az nem elég. Másnak mindig a szebb, jobb és a több kell, és itt van az hogy sokan nem tudnak hálásnak lenni azért amilyük már van, pedig ha megnézzük a hálára épül minden. Szomorú dolog ez igen. Még ha talál is az ember valakit de egy idő után a szép és a jó elhalványul és ekkor jönnek konfliktusok egymással, mikor nem érez iránta már semmit, vagy amikor nem is őszinte vele csak azért mond dolgokat ne sértse meg. Bennem még lakozik egy kis remény, de ahogy látom megyek tovább és tapasztalok dolgokat egyre jobban kezd el égni az a kis fény is ennek a dolognak a terén.
2021. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!