Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy bírkózzak meg azzal,...

Hogy bírkózzak meg azzal, hogy semmiben sem vagyok jó?

Figyelt kérdés

A jó az elég relatív, úgyhogy úgy fogalmaznék, hogy semmiből sem tudok olyan szintre fejlődni, hogy sikerélményt adjon, esetleg elégedett legyek magammal.

Ráadásul az új dolgokat nagyon lassan tudom csak megatnulni, emiatt is utálom magam. Egész gyerekkoromban abban a tévhitben életem, hogy én különleges vagyok, meg tehetséges, mert elfogult volt a családom. Valójában átlagos vagyok, annak se a felső fele, és utálom magam, és meg vagyok keseredve emiatt.



2021. febr. 27. 11:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Inkább legyél átlagos az élet minden területén, mint valamiben profi, de minden másban egy kalap kaka.
2021. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

"hogy semmiből sem tudok olyan szintre fejlődni, hogy sikerélményt adjon, esetleg elégedett legyek magammal."


Attól hogy valaki átlagos valamiben, még miért ne adhatna az a dolog neki sikerélményt?

2021. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 nem tudom. Valószínűleg azért, mert maximalista vagyok, csak átlagos képességekkel. Elég szívás ez a kombináció. Nem tudom hogyan lehetne ezt a feszültséget feloldani. Mert oké, hogy fogadjam el, meg elégedjek meg kevesebbel is, na de hogyan? Ez olyan, mintha undorodnál a tökfőzeléktől, és akkor szeresd meg.
2021. febr. 27. 12:29
 4/13 anonim ***** válasza:
Miért te undorodsz attól a gondolattól, hogy valamit csak a saját kedvedért csinálj, és ne azért hogy azzal feszíthess egy dobogó tetején?
2021. febr. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem mások előtt akarok feszíteni. Viszont saját magamnak csak akkor lesz kedvemre, ha a végeredmény jó. Például, ha festesz egy képet, akkor nekem a folyamat maga nem okoz örömöt, csakis az, ha a végeredmény megüti a mércém. És, ha ez teljesül, akkor válik kedvemre a dolog. És igen volt olyan, hogy undort éreztem, mert nem lett olyan jó, mint akartam.
2021. febr. 27. 12:40
 6/13 anonim ***** válasza:

"a folyamat maga nem okoz örömöt, csakis az, ha a végeredmény megüti a mércém"


A saját személyes tapasztalataim alapján tudom, hogy ez a gondolkodás nagyon rossz hatással van az emberre, és egy nagyon rossz irány.

2021. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6

Nem a folyamat a lényeg, hanem a végeredmény. Ha 10 éven keresztül edzel keményen, de nem lesz belőle sportkarrier, akkor teljesen felesleges volt az elmúlt 10 év.

2021. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

De honnan a túróból veszed hogy valaki azért edz 10 éve, mert ő sportkarriert akar ezzel befutni???


Olyan nincs hogy valaki csak hobbiból csinálja, hogy fitt legyen, egészséges legyen, saját örömére stb.. ?

2021. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jó, de én úgy gondolkodok, mint ahogy #7 írja. Biztos, hogy van, aki hobbiból edz, vagy általánosan akármit, akinek a folyamat a lényeg, de pont az a probléma, hogy én nem tudok így gondolkodni. Nem válik a saját örömömre, ha nem vagyok benne közel tökéletes, vagy látom azt, hogy el tudom azt a szintet érni valamikor.
2021. febr. 27. 13:53
 10/13 anonim ***** válasza:

8

Van, csak a kérdezőnek nem ez a célja. Ha ez lenne, elégedett lenne.

2021. febr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!