Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem adunk több visszajel...

Miért nem adunk több visszajelzést egymásnak?

Figyelt kérdés
Több fórumon is azt tapasztalom, hogy sokan passzívak, nem adnak visszajelzéseket. Itt az oldalon például kb. fél év alatt még senkitől nem kaptam privát üzenetet, pedig igényes válaszokat igyekszem adni - míg én legalább száz embernek biztosan írtam már. Vannak igényes, elgondolkodtató tartalmú blogjaim és egyéb írásaim a neten, és azt tapasztalom, hogy bár viszonylag sokan olvassák az írásaim, alig, lényegében csak kivételesen kapok visszajelzéseket, ami lehet lájk, hozzászólás, üzenet, emailes megkeresés. Társkereső oldalon férfiként egyetlen üzenetet sem kaptam nőktől - nem ajánlkozással, hanem mondjuk néhány kedves szóval, mert mondjuk teljeskörűen és igényesen ki van töltve az adatlapom.. Mi az oka ennek a kommunikációs passzivitásnak? Miért nem becsüljük jobban egymást, miért nem tartjuk fontosnak az egymással kapcsolattartást, a pozitív visszajelzést - ha ezt a másik megérdemelné?

2021. febr. 27. 12:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Röviden: nincs rá idő. Tök felesleges egyébként is.
2021. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem felesleges, emberként is és alkotóként is jólesik a pozitív visszajelzés, az érdeklődés, a megbecsülés..
2021. febr. 27. 12:56
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez szép és jó, de mint említettem, nincs rá idő/energia.
2021. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, de kinek van arra ideje, hogy naponta 1000 embernek nyalizzon?
2021. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Minek k3ne egy ilyen fórumon privizgetni??
2021. febr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem kell számolatlanul vagy épp hosszan értekezve írni, néhány kedves szó is jól tud esni. nem értem, miért kell egy pozitív visszajelzést "nyalizásnak" minősíteni..
2021. febr. 27. 13:17
 7/15 A kérdező kommentje:
5-ös, a pozitív visszajelzés adott esetben egy emberi kapcsolat kiindulópontja is lehet. több olyan virtuális ismerősöm van, akikkel nagyon jól megértem magam, például itt az oldalon is alakult ki már jó kapcsolatom.
2021. febr. 27. 13:27
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Jah, 'virtualis kapcsolat'. Kell a francnak.
2021. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A virtuális kapcsolatból lehet adott esetben valós kapcsolat is, ahogy alakul.. :)
2021. febr. 27. 13:37
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
Túl sokat várnak a mwi fiatalok a virtuális kapcsolstoktól. Pedi ez semmi egyéb mint régen a levelezőpartner. Nem helyettssíti az IRL kaocsolatokat. Legfdljebb kiegésziti.
2021. febr. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!