Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így gondoljátok ti is?

Így gondoljátok ti is?

Figyelt kérdés
Nekem az a véleményem, hogy az emberek mindig mások külsejébe lesznek szerelmesek, nem a személyiségükbe. Persze lehet jönni azzal az álszent dumával, hogy kinézetre abszolút nem az esetem valaki, de a belső tulajdonságai ezt teljesen elfedik és így is képes voltam beleszeretni a másikba, viszont mindannyian tudjuk, hogy ez egy hazugság, ilyen nem létezik. Szóval én úgy gondolom, hogy elsősorban a másik külsejét szeretjük meg, aztán a személyiségét, ha az is bejön, DE olyan nincs, hogy valakinek először a személyiségét, aztán a külsejét szeretjük meg. Tehát nyugodtan kijelenthetjük, hogy jó külső nélkül semmit nem ér egy jó belső, hiába állítják sokan ennek az ellenkezőjét. Ti is így vélitek, vagy egyedül vagyok ezzel és csak én tapasztalom ezt? A kérdést egyébként nem provokációnak szánom, csak nemrég találtam itt egy kérdést, ami alatt annyi álszent ember válaszolt, hogy gondoltam kiírom, hátha itt már lesznek olyanok is, akik őszinték és reálisan látják a világot.

2021. febr. 28. 15:40
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
87%
Én pont nem így gondolom. Már csak azért sem, mert legutóbb pont egy olyan lányba szerettem bele, akinek a mosolya, a kisugárzása fogott meg. Nem igazán volt jó alakja még ruhában sem, ruha nélkül meg végképp nem. És mégis együtt voltunk és iszonyatosan jó volt vele a szex.
2021. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
38%
A szerelem egy biokémiai folyamat, semmi más, így valóban a külsőbe szeretünk bele. Viszont sokan az elhatározódást, kötődést is szerelemnek nevezik, valójában ez egy tudatos döntés, ami a személyiségen alapszik.
2021. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
40%

1

A mosoly és kisugárzás mióta tartozik a személyiségjegyek közé? Mindkettő esetben a külsőről van szó.

2021. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
84%

A férjemben egyszerre fogott meg a kettő, nagyon tetszett a személyisége és a kinézete is, pillanatok alatt bele is szerettem. Azóta már rég nem így néz ki, mint ahogy megtetszett, de még mindig nagyon-nagyon szeretem.

Nem tudom, mi lett volna ha más külseje van amikor megismerkedünk. Könnyen lehet, hogy ugyanígy házasság, mert a hasonló személyiségünk miatt úgyis sok időt töltöttünk volna együtt. Szerintem az hogy külsőleg is tetszett legfeljebb katalizátora volt a szerelmünknek,nem a kiváltó oka.

2021. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
34%
Azért a mosoly és a kisugárzás messze nem a teljes külső.
2021. febr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%

5

Senki sem mondta, hogy a teljes külső, de hozzá tartozik.

2021. febr. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
79%
Én személy szerint úgy vélem hogy az első benyomásra a külső sokat játszik. Azért azt vedd figyelembe hogy rengeteg múlik a belsőn is. Ha választás elé kínálnak hogy vegyem el őt aki rohadt jól néz ki de nem jövök ki vele vagy egy "átlagosabb" lányt akiben megtaláltam az igazit nyilván rájátszik a belső rájátszik. De szerintem picit túlzol, nincsenek nagyon ronda nagyon jó személyiség és fordítva legalábbis az átlagos ember nem találkozik velük olyan gyakran. Szóval röviden mind a 2 rájátszik, az elején nyilván a külső jobban de ez folyamatosan csökken. Kérlek benneteket ha nem értetek egyet a véleményemmel inkább vitassuk meg de ne pontozz le, köszi.
2021. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
93%

#1 egyetértek. A kisugárzás, a tekintet: nem anyagi!

Szellemi erők - aminek következménye (lehet) a biokémia. A materialisták fel szokták cserélni az okot és okozatot.

2021. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
63%

Ott tévedsz, hogy azt gondolod, az emberek egyformák.

Hát, ha ez így volna, akkor minden ember hetero lenne például.

És attól, hogy te vágysz valakire vagy valamire, még egy másik férfinak az az ember nem lesz vonzó.

Az egyik ember imád zabálni, a másiknak meg terhére van és inkább praanaevő lesz. Az egyik ember imád bulizni, pörögni, a másik meg révülősámán szeret lenni a Fekete-tenger partján.

Az egyik embernek vonzó, ha valaki börtönviselt, a másik a 100 km-es körzetén kívül akarja tudni.

Mondjuk vannak vak emberek és ők is vonzódnak másokhoz.

2021. febr. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
63%

"nemrég találtam itt egy kérdést, ami alatt annyi álszent ember válaszolt, hogy gondoltam kiírom, hátha itt már lesznek olyanok is, akik őszinték és reálisan látják a világot."

Meg ott is tévedsz, hogy valaki csak álszent lehet, nem lehet igaziból olyan, ami szerinted szent kategória.

Tehát jó emberek szerinted nincsenek, csak bűnösök.

2021. febr. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!