Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nem beképzeltség...

Szerintetek nem beképzeltség kiposztolni ilyet a fb-ra?

Figyelt kérdés

Hogy valaki műtermi fotózásra megy, ami abból derül ki, hogy kiposztol egy képet és odaírja a fotós nevét, hogy XY, várom már a fotózást! De persze nem csak a fotós, hanem az összes ismerőse látja. (Amúgy ezt már minden fb ismerőse tudhatja, hogy rendszeresen járnak, mert karácsony, szülinap, húsvét alkalmából legalább, és ezt minden évben. És persze utána ezt is ki kell posztolni :D) Elvileg nem egy ilyen sznob családról van szó, de annyira MŰ-nek tartom, hogy valaki mindig vagy a fotós által beállított, vagy saját, de nagyon idillisztikus családi képeket rak ki, hogy ez borzasztóan taszít.

Egyrészt alapból nem értem, miért kell azt is megosztani valakinek, hogy mikor fi.ngik (pl. cukrászdai sütievés; mit játszik a gyerekével és az hú mennyire jó nekik stb.), másrészt ezt miért érzi úgy valaki, hogy az ismerőseinek releváns információ? Ezek miért lennének olyan nagynagy történések, hogy ki kell raknia a fb-ra?

Nekem ez annyira fura, és beképzelt dolog. Miért csinálja ezt valaki?



2021. febr. 28. 19:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Nem beképzeltség, csak rettentően magányos és önbizalomhiányos. A külsőségektől várja a visszacsatolást.
2021. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
47%

Én azért fotózom le a sütiket, mert egyrészt szeretem a sütit (imádom), illetve szeretek fotózni. Szeretem a szép képeket, és az ismerőseim is szeretik ezt nézni, de ha csak magamból indulok ki: személy szerint csak olyan oldalakat követek, ahol ételeket, szobákat, életképeket fotóznak. Sajnos neked semmi közöd hozzá, hogy ki mit szeret, számomra pl. a te kérdésed tűnik lekezelőnek , és sznobnak.

Nem értem azt sem, miért lájkolsz olyan oldalakat, vagy miért ismerőseid azok az emberek akik irritálnak/nem érdekelnek ?

Rámész a profiljára, azon belül ismerős törlése, és ennyi.

2021. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
59%
mert a facebook-on a többség próbálja úgy előadni magát mintha az élete egy mesekönyv lenne, ahol minden rendben. bulik,fotozások,limuzinok,avokádós piritós,meg whiskey citromkarikával stb.
2021. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%
Pont ezért léptem le FB ről, már fél éve. Sokkal jobban érzem magam.
2021. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%
Nyugodj meg szerintem annál idegesítőbb úgysincs mint amikor kisgyerekkel van tele az egész facebook..már az életkedvem elmegy, ha felmegyek erre a szarra :D
2021. febr. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
56%
A mutermi fotozas giccses, izles kerdese. De a rossz izlesen kivul boldogsag-faktort, egyebeket nem lehet leszurni.
2021. febr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Ugyan már, a Facebook erről szól. Ha nem tetszik beállíthatod, hogy a posztjai ne legyenek az oldaladon. Nekem több ismerősömnek is van műtermi profilképe és szerintem nagyon szépek..
2021. febr. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6%
2 es Az ilyen szövegektől kezdek hiperventillálni. 😀
2021. febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%
Csak tudnám, hogy miért lett 0%-os az első válaszom? Több pszichológus is írt már erről, tényekkel alá vannak ezek támasztva. Jó lenne tájékozódni. Aki sokat posztol magáról, az önbizalomhiányos és magányos. Pont. Jó lenne ezt a pszichés tényt elfogadni!
2021. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

2-es vagyok:

Ne hiperventillálj, nem hiányzik neked egy jó kis respiratorikus alkalozis, pláne ha covidos vagy, és esetleg nem is tudsz róla. Bocsánat, intenzív osztályon dolgozom, rengeteg covidos beteg hal meg ,habár nem pont a hiperventilláció miatt, de semmi esetre nem tesz jót nekik.


Témára visszatérve, nem érzem magam magányosnak, sem önbizalomhiányosnak.

Kiskoromban is imádtam a szép képeket, mindig vágtam ki az újságokból, rajzolgattam, beleragasztottam egy füzetbe, és gyönyörködtem az alkotásaimban.


Szerettem más lányok "ragasztásos füzetét" is nézegetni. Egyszerűen szeretem a szép képeket. Miért ne oszthatnám meg, ha valószínűleg azok az emberek az ismerőseim, akik ismernek, és tudják, hogy ilyen vagyok? A face, insta, számomra ezt a lehetőséget nyújtja. Örömmel tölt el egy kávé, tó, bármilyen természeti jelenség, étel látványa. Ez mindig is így volt, és semmi köze a sznobsághoz. Kérlek töröljétek az ilyen ismerőseiteket, és küldjétek át a profiljuk linkjét nekem, majd én nézegetem a sütis képeket 😊🥯🧁

2021. febr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!