Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lusta vagyok, ha nem szeretnék...

Lusta vagyok, ha nem szeretnék egyetem alatt dolgozni?

Figyelt kérdés

Egyetem előtt dolgoztam pár évet, hogy tanulás mellett ne kelljen. A szüleimmel élek, kb. havi 50.000 Ft-ot adok a "közösbe", meg ugye segítek itthon, ahol tudok. Ezzel az összeggel, plusz az egyéb állandó és időszakos költségeimmel számolva nem kéne dolgoznom az egyetem végéig, koncentrálhatnék a tanulásra, az utolsó félévekben pedig kereshetnék a szakomhoz illő munkát.


Jelenleg amúgy dolgozok, és ez a második félévem az egyetemen. Sajnos úgy tűnik, a kettő együtt nem megy, a munka a tanulás rovására megy.


Szerintetek lusta vagyok, ha inkább nem dolgoznék egyetem alatt, csak az utolsó 2-3 félévben? (8 féléves a képzés)



2021. márc. 1. 18:31
A kérdező szavazást indított:
Lusta vagy, tessék dolgozni.
Nem jó a teherbíró képességed, dolgozz, hogy fejleszd.
Keress inkább részmunkaidős állást, hátha azt bírod.
Azért dolgoztál eddig, hogy most ne kelljen. Tanulj.
Egyéb, leírom kommentben.
58 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nincs ezzel baj. Énis itthon besegítettem, pénzt adtam haza és közben a tanulásra koncentráltam. Nyaranta mentem el dolgozni, amikor nem voltak vizsgák, azalatt kerestem annyit, amiből tudtam év közben mozogni.
2021. márc. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy később a melóhelyeken nézik, hogy hol gyakornokoskodtál a suli alatt.
2021. márc. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Gyógypedagógusnak tanulok, szerintem nem lesz majd olyan nehéz munkát találnom. Most amúgy teljesen mást dolgozok, semmi köze nincs a pedagógiához. Tanulni meg levelezőn tanulok, és kicsit szégyellem, hogy a legtöbb szaktársam dolgozik, nekem meg nem megy egyszerre a kettő. 😔

2021. márc. 1. 18:47
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
#2 a gyakornokság minden szakon kötelező (tudtommal), szerintem a kérdező nem erre gondolt.
2021. márc. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kötelező gyakorlat valóban lesz, főleg az utolsó 2-3 félévben. Az utolsó félévben már óráink se lesznek, akkor már csak az összefüggő gyakorlat van.


Ezen kívül is szeretnék majd valamit dolgozni ezekben a félévekben, most úgy látom, hogy akkor kicsit több időm, és ezzel együtt energiám lesz majd. De ha nem, akkor majd utána. :)

2021. márc. 1. 19:25
 6/15 anonim ***** válasza:
8%

4.-nek.


Nem a kötelezőről beszéltem. Hanem arról, hogy hová tudtad benyomni magad.

2021. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
A gyógyped pont a hivatás jellegű szak, nem pedig bemagolós, kár lenne érte, ha nem teljes szívből csinálhatnád végig a sulit. Szerintem is hagyd a munkát egy időre, ha megteheted.
2021. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%
Fogsz még eleget dolgozni.
2021. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
Én egyetem után sem szeretnék dolgozni 😂 Bár tudom, hogy ez nem kívánságműsor.
2021. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Van egy szaktársam, aki (valószínűleg) hasonlóan osztja be a pénzét. Nem vagyunk túl közeli viszonyban, ezért részleteket nyilván nem osztott meg, de külföldön dolgozott pár évet, és ebből 1-2 évig tudta finanszírozni azt, hogy itthon, nappalin tudjon tanulni az egyetemen úgy, hogy mellette nem dolgozik.


Már harmadévesek vagyunk, mindketten dolgozunk gyakornokként. Végülis ez is egy módszer.


F

2021. márc. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!