Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak azokhoz, akik jól érzik/é...

Csak azokhoz, akik jól érzik/érezték magukat ilyen alacsony (200/220 cm-es) belmagasságú termekben: mennyire volt könnyű/nehéz átállni/megszokni a 270-es termek után a 200/220-as belmagasságot? Hosszabb távon meg tudtátok kedvelni az alacsonyságot?

Figyelt kérdés

Feltételezem ilyen helyiségek két "esetben" lelhetőek fel:


Magyarországon (és az idegen országokba kényszerült területeinken) félszuterénnel rendelkező családi házak alsó szintje lehet legfeljebb 200 (esetleg 220?) centiméter magas.


Illetve Britannia.


Utóbbinál meglepően sok (cottage-jellegű?) családi háznál fedezek fel rendszeresen rettentően alacsony belmagasságú szobákat, vagy jobb esetben (nagyobb alapterületű, de ugyanilyen kicsiny belmagasságú) termeket.


Azok, akik ezt el tudták viselni, esetleg meg tudták kedvelni, milyen tapasztalatokról tudtok beszámolni? A kezdetektől odáig, hogy éveket éltetek már benne.


A kifűtés feltételezem kevesebbe kerül(t), mint egy 270, vagy 440 cm belmagasságú terem esetén, de ezen kívül minden más érdekel!


Ha nem standard szobákról beszélünk, hanem 5x5 helyett szerencsésebb esetben például 7x7, vagy 8x10 méter alapterületű termekről, 200/220-as belmagassággal, a terem nagyobb mérete segít(het) a komfort-érzet növelésében?

Ez csupán egy kérdés, nem biztos, hogy így is van.



2021. márc. 4. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy zavarná, de ez fordítva nem igaz.

-Lakásvásárlás előtt egyszer felhívtam a tulajt, hogy milyen magasak a szobák. Azt mondta, hogy 260. Ránézésre 220-as volt borzalmasan nyomasztott. Hamar ott is hagytuk,

2021. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most ez olyan dolog, hogy ki mihez van szokva. Nálunk az emelet olyan, hogy elérem a plafont, ott van relatív nagy előszoba is meg 2 kicsi félszoba. Mindkettő teljesen élhető.


Későbbiekben is azt éreztem, hogy alapvetően kisebb terekben vagyok otthon, vagy nagy térnek egy valamilyen úton-módon lehatárolt részében.

2021. márc. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, az első mondatod nem értem.


A másikkal meg annyi a kifogásolnivaló, hogy ha titeket zavart a 270-nel szemben 220-nak tűnő (feltehetően 220 is volt) belmagasság, akkor végülis miért írtál? :)


Úgy értem engem kizárólag azok véleménye érdekel, akiket nem zavar a maximum 2 méteres (rosszabb esetben 2.2 méteres) belmagasság. Azokkal, akik ezt nem tudták megkedvelni, magától értetődően nem tudok mit kezdeni. :)


Valaki Britanniából esetleg? Ahol rendszeres az ilyen alacsony belmagasság? :)

2021. márc. 4. 13:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez az elsőnek ment.
2021. márc. 4. 13:31
 5/5 A kérdező kommentje:

Második: köszönöm!


Olyan emberekről tudsz esetleg, akik 2 méter 70 centis belmagasságú szobákban éltek eyy ideig, és mégis meg tudták idővel kedvelni a csupán két méter belmagasságú szobákat, vagy jobb esetben nagyobb terméket?

2021. márc. 4. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!