Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is szomorú élete...

Szerintetek is szomorú élete lehet egy ateistának?

Figyelt kérdés
Aki úgy éli le az életét, hogy nincs a halál után semmi...

2021. márc. 4. 14:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

Miért lenne szomorú? :D

Mindenképpen kellemesebb, mint a pokolra jutástól félni.

2021. márc. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%
Köszönöm, nagyon jól elvagyok tévképzetek nélkül! Nincs azzal semmi gond, hogy élem - lehetőségeimhez képest - az életem és ez ráadásul úgy is megy nekem, hogy nem szítok senki más ellen ellenszenvet, haragot. Nagy dolog ám ez egy olyan közegben, mint a 2021. év Magyarországa!
2021. márc. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

1


Nem feltétlen ilyesmire gondoltam..lehet hinni az újjászületésben is. Ártani nem árt, és még imádkozni sem kell hozzá :)

2021. márc. 4. 14:58
 4/27 anonim ***** válasza:
95%
Miért kéne hogy szomorú legyen?Te jól vagy kérdező?Mindenki maga dönti el miben hisz vagy nem hisz.
2021. márc. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Nekem nem szomorú, sokkal szabadabb vagyok, mint aki attól retteg folyamatosan, hogy "jaj megbüntetnek, ha valmait is teszek", értékesebbnek tartom amgam olyan szempontból, hogy nem azért tartom be a társadalmi és erkölcsi normákat, mert félek a büntetéstöl, hanem mert ez belsö igényem.

AZ életemet sokkal szebben tudom berendezni, jobban, boldogaban élek, mint aki vallásos, és úgy élek, hogy itt érettem amgam jól, elégedetten, nem pedig itt sanyargatom magam, mert egy álomvilágban esetleg jobb lehetne!

Ha meg meghalok, akkor nekem teljesen mindegy, mivel elötte teljes életet éltem, és hagytam magamról pozitív emlékeket másokban, akik nekem fontosak.

2021. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
99%

#3

Én úgy vagyok vele, hogy az életnek pont az ad értelmet, hogy véges.

Nem akarok se feltámadni, se újjászületni, se örökké a Mennyben élni, semmi.

2021. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
A legkevésbé sem vagyok szomorú miatta 😅
2021. márc. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
98%

Miért lenne szomorú életem?


A vírus nyilván keresztbe tett, de amúgy nagyon jó életem van. Sokat utazok, ki tudom élni magam a hobbijaimban, az álommunkámban nagy lehetőségek nyíltak előttem, abban az országban élek, ahova gyerekkorom óta vágytam, szerető párom, családom és barátaim vannak. Nagyon szerencsésnek mondhatom magam és hálás vagyok a környezetemtől kapott támogatásért.


Szerintem pont jó, hogy nem hiszek a halál utáni életben, így kihasználok minden percet és nem várok egy olyan világra, egy olyan dologra, ami nem biztos. Nem kell tartanom egy felsőbb hatalom ítélkezésétől.


Fogadd el, kérdező, hogy mindenkit más tesz boldoggá és elégedetté és emiatt nem lesz velük semmi probléma.

26/N

2021. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Mojjo ***** válasza:
98%
És ha szomorú lenne emiatt (egyébként nem az), akkor mi lenne? Azért higgyünk valamiben, hogy ne legyen szomorú? Ez önáltatás. Fel kell nőni és szembe kell nézni az élet nehezebb részeivel is.
2021. márc. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagyok ateista, de nekem sincs bajom a semmi gondolatával. Szerintem semmi szomorú nincs benne. Sőt egy csomó szor jobban vonz, mint az örök élet.
2021. márc. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!