Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják azt egy emberre,...

Miért mondják azt egy emberre, hogy "na, most előjött a valódi énje", amikor valakije meghalt?

Figyelt kérdés

Kollégám sokakkal bunkó lett, miután tragikus körülmények közt elveszítette a bátyját. Nyíltan mindenki szánta, a háta mögött viszont kibeszélték, mert megváltozott, könnyen elveszítette a türelmét.

De erre miért gondolják egyesek azt, hogy ez lenne a valódi énje? Előtte egy közvetlen ember volt, miért nem az? Talán magukból indulnak ki, mert ők az életben álarcot hordanak?



2021. márc. 4. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert érzéketlen tahók
2021. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Haláleset bekövetkeztekor a legtöbb ember nagyon képmutató módon szokott viselkedni
2021. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van!Kéne neki időt adni hogy megnyugodjon a lelke.Mibe vannak ezek?Nem halt még meg senkijük?
2021. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Egyetértek a valódi én-es dologgal. Nem mindenki lesz hirtelen bunkó ha ilyen történik vele ez csak azokkal fordulhat elő akikben egyébként is él valamiféle bizonytalanság és az abból fakadó rosszindulat másokkal szemben. Ezt hívják érzelmileg gyenge embernek vagy ha úgy tetszik akaratgyenge embernek. Nem értem, hogy azért miért kéne nekem elviselni valakit mert neki van valamilyen problémája. Van kontrollja felette úgyhogy vegye rá magát hogy másképp élje meg a gyászt.
2021. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4. Együttérzésrõl még nem hallottál, igaz-e?
2021. márc. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

#5

A bunkó illető se hallott még együttérzésről. Ha rossz napom van és köcsög vagyok akkor miért nem érez velem együtt senki?

2021. márc. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4: abban egyetértek, hogy elviselned nem kell, sem a végtelenségig tolerálni.

De tudod azért, mert te el tudsz viselni egy ilyet, más ember még nem biztos, hogy ezt ugyanúgy éli meg. Az, hogy valakit egy hozzá közel álló halála megroppatnt, nem a gyengeség jele, ezt csak a hozzád hasonló szocioapaták gondoják így.

2021. márc. 4. 19:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Mert ez tragikus,és most ismerd el,ha valami rosszul ért,vagy egyszerűen valami érzékenyen ért,akkor nyilván elveszted a eszedet.

Ez relatív hogy ki hogy reagál egy halál esetre,de evvel felhúzjátok

2021. márc. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én például étvágytalan voltam és csendes és sírtam nagyon sokat.Én így éltem meg míg más nyilván nem ugyanígy fogja megélni mint én
2021. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8

Ő meg a viselkedésével húz fel engem. Mint írtam: van kontrollja a viselkedése felett úgyhogy majd erőt vesz magán ő és változtat.

2021. márc. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!