Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok? Egyetértetek?

Mit gondoltok? Egyetértetek?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy a szépség szubjektív, viszont én úgy gondolom, hogy ez egy ordas nagy hazugság, amivel a csúnya embereket próbálják vígasztalni. Egyedül az ízlést mondanám szubjektívnek, de csakis a vonzó emberek szintjén, ami annyit tesz, hogy valakinek Brad Pitt jön be, másnak meg Johnny Depp, de sajnos Danny DeVito már senkinek nem fog tetszeni. Szóval igen, ez a szubjektív dolog csakis a szép/jóképű emberek esetében igaz, a ronda az ronda marad ettől még.

2021. márc. 5. 00:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a külső számít.

Nálam már volt olyan amikor a belső miatt szerettem bele.


Volt olyan amikor nem tetszett egy nő először külsőleg,majd szépen megismertem milyen?

Ezekután nagyon beleszerettem.

2021. márc. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Pont azért szubjektív a szépség, mert az emberek ízlése sem egyforma.

Szóvalha azt mondod, az ízlés szubjektív, pont ugyanazt mondod csak más szavakkal.

2021. márc. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Oké, de attól még egy ronda ember senkinek nem fog tetszeni, ezért nem szubjektív.
2021. márc. 5. 00:57
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Hiába magyarázná el neked ezt 50 ezer ember is 20 milliószor,akkor se fognád föl,mert csak a külsőben gondolkodsz.
2021. márc. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
Aki neked ronda, nem feltétlen az más szemében is.
2021. márc. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

"A szépség szubjektív", ez nem hazugság, hanem féligazság.

A teljes igazság:

"A szépség szubjektív... de ha úgy nézel ki, mint Zámbó Árpy, arra számítsd, hogy 10 000-ből nagyjából 1 fog szépnek találni."

2021. márc. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
#4 hagyjuk ezt az álszent dumát. Ha valaki abszolút nem az esetem külsőre, akkor hiába van megnyerő személyisége, úgysem fog érdekelni.
2021. márc. 5. 01:14
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Veled soha nem fordult még elő hogy valaki elutasított mert nem jöttél be neki, másnak meg te voltál az álompár?

Ugyan már, minden felnőtt emberrel előfordult már akinek valaha is voltak párkapcsolatai...


Mondok mást. Van egy barátnőm, aki mindig olyan pasikért epedezik, akiknél szerintem még az ördög is szebb egy fokkal. Ő állítja hogy én vak vagyok, hiszen az ő kiszemeltjei a világ legjobb pasijai, én meg el vagyok képedve hogy ezt komolyan gondolja. A létező legrondábbakat választja mindig.

Mellesleg neki sem jön be az én párom, semmi nem tetszik neki rajta.

Azt nem tudom hogy melyikünknél van az igazság, de mi ez ha nem a szépség relativitása?

2021. márc. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A szubjektív csak annyit jelent, hogy a saját személyes érzéseinktől, véleményünktől függ. Mivel nem mindenki tart pont ugyanolyan szépnek egy adott illetőt, így nyilván nem lehet azt mondani, hogy ez objektív lenne. Ha meg nem objektív, akkor szubjektív. Ez ennyit jelent, nem kell többet belemagyarázni. Amúgy itt is gyakran van, hogy valaki belinkel egy képet, hogy szerinte milyen szép/helyes és mások meg utána leszólják, hogy szerintük meg egyáltalán nem az.

Abban igazad van, hogy ha valaki nekem egyáltalán nem jön be külsőre, az akkor se fog, ha amúgy a személyisége jó. Ha amúgy átlagosnak gondolom, akkor lehet ilyen, de ha szerintem csúnya, akkor lehet bármilyen, nem fogom hirtelen helyesnek látni. De ennek semmi köze ahhoz, hogy a szépség szubjektív-e vagy sem. Az, csak azért vannak korlátok, hogy a többség mit tart vonzónak és ha a valaki ennek a szöges ellentéte, akkor őt nem igazán fogják annak tartani. Bár ahogy látom egy google keresés után, Danny DeVito is házas volt 82-től 2018-ig.

2021. márc. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
Annyi szubjektivitast engedj meg, hogy Brad Pittol iszonyuan undorodom. A kozelulo szemei, kitagult orrlyukak, picsaszaj kombinacio fizikai undort valt ki. Lakatlan szigeten csak ha zacskot huz a fejere.
2021. márc. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!