Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Féltek a haláltól?

Féltek a haláltól?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok, eddig nem foglalkoztatott. Most valahogy megijedtem (nem a korona, inkább talán a korom miatt).

2021. márc. 6. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Engem 14 éves korom óta foglalkoztat, és valamennyire félek nyilván, mert van bennem életösztön, ahogyan minden egészséges emberben is. De már nem tölt el akkora szorongással a halál gondolata, mint régen, inkább úgy vagyok vele, hogy ha választhatok, elkerülöm. Végső soron úgyse én fogom eldönteni, hogy mikor kell "mennem".
2021. márc. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

36 éves vagy. Jaj. Én pont a duplája.

Nem félek a haláltól, csak a hozzá vezető úttól.

-Inkább haljak meg infarkusban, mint egy hosszú, súlyos betegségben. Persze a fulladásos halál is kellemetlen (covid) -egyszer már majdnem megesett velem.

2021. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Azon csak át kell esni, utána már nem fáj semmi, nem érzel semmit, nem gondolkodsz semmin. Csak sajnálom hogy ennyi adatik meg egy embernek. 60-100 év. Szinte semmi előrehaladás a világ szempontjából, ezért nagyon jól kell megélni ami adatott. Sajnos mi nem fogjuk látni, hova jut az emberiség. Peddig engem is hajt a kíváncsiság. Figyelni a fejlődést, vagy az összeomlást.
2021. márc. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
A haláltól, halottnak levéstől nem félek. A fájdalomtól, szenvedéstől igen. Mindkettőben volt részem. Halottnak lenni már nem rossz, de addig eljutni borzasztó.
2021. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon. Szeretnék sokáig élni. Gyakran eszembe jut, hogy vajon mennyi van még hátra? 2 nap, 5 év? 50 év? Vajon mennyit szán a sors? Nagyon félelmetes belegondolni. Főleg abba, hogy akkor és ott egyedül leszek és nem tudom mi vár rám. Valóban kevés a 60-80 év. Pedig én is kíváncsi lennék mi lesz 100-200 év múlva.

26N

2021. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem a haláltól félek, hanem az eszmei elhullástól. Szerencsére 23 vagyok, az én életemben valószínűleg meglesz a lehetőség arra, hogy egy virtuális valóságba töltsem fel a tudatomat. Ebben reménykedek. Amúgy meg tök mindegy, csak ne kórházban haldokoljak hónapokon keresztül.
2021. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, es az oregedestol is. Szeretnem, ha fiatal es eros maradhatnek anelkul, hogy szembe kelljen neznem az ido elorehaladasaval megjeleno szervi, izuleti problemakkal, egyre melyulo rancokkal, hanyatlo egeszseggel es tompulo erzekszervekkel.
2021. márc. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A haláltól egyáltalán nem. Attól már igen, ha erőszakos halált kéne halnom(pl.meggyilkolnak),vagy valami évekig tartó betegségben hosszan agonizálnom kéne. Ha álmomban halnék meg, attól nem félek.
2021. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudjuk mi van a halál után. Aki azt írja, hogy nem fél a haláltól, az csak nagyzol.
2021. márc. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem félek, mert nincs miről. Az az elmúlás, a finish. Megszűnik minden.

Sokkal inkább tartok (nem kimondottan félek) a halál körülményeitől. Nem szeretnék előtte évekig szenvedni vagy teljesen leépülni fizikailag/szellemileg. Nem szeretném sem az én napjaimat sem a családom, körülöttem lévő emberek napjait megkeseríteni.

2021. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!